Riguri cu amnesia

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Ce noduri folositi la rig-urile cu Amnesia? Ma intereseaza in mod special entru bucla...

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

MULTUMESC!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Exista si vartejuri cu inel - care fac acelasi lucru ca si bucla . De inelul vartejului poti lega firul Amnesia in mod normal , ca la orice montura . Efectul de balama si gradele de libertate sunt date de inelul vartejului . Cauta la Fox - Flexi Swivel Rings

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

parere personala

Mesaj de Moose_master »

Ce postari s-au sters si de ce ?



Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Unele care nu meritau citite :lol:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

ultima partida de pescuit la tancabesti, 25-27 iunie.
carlige legate cu amnesia. toti crapii (intre 3 si 12.5kg + 1 platica - BUNAAAA, prajita, cu mujdei si mamaliga :lol: ) s-au autointepat. majoritatea au fost prinsi noaptea, intre ora 3 si ora 6. timpul de reactie pana am ajuns la lansete intre 7 si 15 secunde. timp suficient sa-si ia o gramada de fir. 3 dintre cei prinsi ziua au avut timp mai mult :lol: . la 2 dintre ei eram in vizita la standurile vecine si cred ca a trecut mai mult de 30 secunde pana am pus mana pe lanseta. iar al 3-lea a fost chiar CULMEA. duminica pe la pranz am fost nevoit sa vizitez motelul pentru necesitati fiziologice (si nu m-am putut abtine sa nu fac si un dus). cand am revenit langa lansete, a doua din stanga avea firul plecat la 45 grade spre stanga. al ridicat lanseta si crapul era acolo...
nu stiu daca in cazul in care foloseam fir suplu as fi avut mai multe prezentari sau nu, dar eocamdata amnesia imi inspira o incredere deosebita.
urmatorul pescuit o sa folosesc fir suplu, dar pana atunci mai e o luna... :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Am folosit si eu de test, riguri cu amnesia, dar nu am avut nici-o prezentare, capturile peste 10 kg au fost la Korda - Hybrid si Kryston Silkworm

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”