scaun Morphoz ,probleme

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
sollo
Mesaje: 108
Membru din: Lun Sep 24, 2012 17:39
Puncte: 0
Localitate: Suceava

scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de sollo »

salutare pescari .de ceva vreme mi am achizitionat un scaun de pescuit ,modelul Morphos .Multumit de el pana acum .Dar... la ultima partida de pescuit am observat ca picioare le din fata in momentul in care le mai lungesc nu mai tin .Cand ma asez pe scaun sub greutatea mea de 105 kg se strang , cedeaza nu mai raman desfacute.cele din spate nu . Ce pot face sa il repar .a mai patit cineva asta ?

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de Rus Bogdan »

sollo scrie:
Sâm Sep 11, 2021 13:34
salutare pescari .de ceva vreme mi am achizitionat un scaun de pescuit ,modelul Morphos .Multumit de el pana acum .Dar... la ultima partida de pescuit am observat ca picioare le din fata in momentul in care le mai lungesc nu mai tin .Cand ma asez pe scaun sub greutatea mea de 105 kg se strang , cedeaza nu mai raman desfacute.cele din spate nu . Ce pot face sa il repar .a mai patit cineva asta ?
Salut, este modelul nou sau vechi? daca nu au trecut 2 ani de cand l-ai luat te poti duce cu el inapoi la decathlon..

Pustulica
Mesaje: 10
Membru din: Lun Noi 28, 2016 10:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de Pustulica »

Dacă e luat pana în 2 ani, te poți duce cu el și îl înlocuiește fără probleme decathlonul

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de Rus Bogdan »

Pustulica scrie:
Vin Sep 17, 2021 15:03
Dacă e luat pana în 2 ani, te poți duce cu el și îl înlocuiește fără probleme decathlonul
Modelul vechi nu mai exista de vanzare, eventual de recuperat banii inapoi…

sollo
Mesaje: 108
Membru din: Lun Sep 24, 2012 17:39
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de sollo »

scaunul nu mai are asigurare il am de vre o 5 ani . M a pus pacatul sa ung picioarele cu niste vaselina pentru a le gresa putin , din momentul acela nu au mai ramas blocate cand le am reglat ci au tot cedat sub greutate .Aviz ...nu ungeti picioarele pe interior cu vaselina sau ulei ,posibil sa patiti ce am patit eu.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: scaun Morphoz ,probleme

Mesaj de pescarusull »

Exista spray degresant, folosit in general la inlaturarea grasimii de pe discurile de frana. Il gasesti pe la piese auto, costa in jur de 15 lei
Incearca sa inlaturi vaselina de pe picioare si e posibil sa rezolvi problema.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”