Sfat achizitionare lansete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
gabici
Mesaje: 18
Membru din: Dum Aug 29, 2010 8:34

Sfat achizitionare lansete

Mesaj de gabici »

Salut,

In iarna asta vreau sa imi schimb lansetele si sa imi iau unele din categoria "de top". Rugamintea mea este sa ma ajutati sa decid intre 3 modele oarecum in aceeasi categorie de pret:

1. Century - Special Performance + (SP+)
2. Free Spirit Seria S - Model X.Sive
3. Harrison - model Torrix

Din cauza inaltimii (1.71) m-am orientat catre modelele de 3.60 , 3.5 lbs.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Avatar utilizator
gabicarp
Mesaje: 189
Membru din: Mie Feb 23, 2011 13:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitionare lansete

Mesaj de gabicarp »

SI EU AM 1,72 SI AM BETE DE 3,9 M , DAR NU AM SIMTIT VREO PROBLEMA LA ARUNCARE .
TOTUL STA IN TEHNICA .
S-A COMENTAT PE FORUMURILE DE SPECIALITATE DESPRE LEGATURA DINTRE INALTIMEA PESCARULUI SI LUNGIMEA BETELOR SI S-AU SCRIS SI ZECI DE ARTICOLE EP TEMA ASTA . IDEEA ESTE CA NU PREA ARE LEGATURA UNA CU ALTA . TOTUL STA IN TEHNICA DE ARUNCAT A PESCARULUI .

Nemo
Mesaje: 13
Membru din: Vin Noi 11, 2011 15:33

Re: Sfat achizitionare lansete

Mesaj de Nemo »

Sal,

Free Spirit HI-S 12`6, 3.25 lbs sau Harrison Torrix TE Special, tot in versiunea 12`6, 3.25 lbs :D
Subiectiv...le-am vazut cum arunca, nu le-am avut in mana. :(
Si ai impacat si capra si varza - amandoua sunt de 12`6, adica 3,75 metri, nici 3,6 nici 3,9.

Ideal e sa le ai in mana, toate trei optiuni prezentate de tine sunt lucruri de top, diferentierea cred ca se va face pe pricipiul "dragoste la prima vedere" :wink:
Intrebare - la ce pret le-ai gasit? Poate pot sa-ti dau niste adrese.

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitionare lansete

Mesaj de norisss »

am vazut pescari de inaltimea ta care arunca al dracului de mult...adica undeva la 150 de metri cu vergi de 3.90.Cu bila la carlig.Nu cred ca inaltimea mai este un criteriu valabil in alegerea lansetelor. Era in trecut cand nu se stia ca tehnica primeaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”