Sfaturi achizitie avertizori

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Tzen
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 22, 2019 11:14
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Sfaturi achizitie avertizori

Mesaj de Tzen »

Salutare dragi pescari! Doresc sa inlocuiesc avertizorii Fox M (care si-au facut serviciul cu brio si inca sunt ca noi) cu un set de avertizori 4+statie receptie . Pe baza experientei dvs. doresc sugestii in acest sens. Setul ar trebui sa se incadreze cam in marja de 500-700 Ron. Precizare: nu doresc Hakuyo! Multumesc!

Chief
Mesaje: 259
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Sfaturi achizitie avertizori

Mesaj de Chief »

Cam putin 700 lei pt niste avertizori de calitate. Recomand tot de la Fox mai ales ca esti f multumit de cei vechi. Te poti gandi la Fox Minimicron x. Dar bugetul e dublu. Cineva zicea ca senzorii reprezinta o investitie pe termen lung si nu pot decat sa ii dau dreptate. Am schimbat pana acum vreo 3 seturi pana am ajuns la concluzia ca mai mult pierd bani si timp cautand alti senzori.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sfaturi achizitie avertizori

Mesaj de Dan Mitranescu »

Tzen scrie:
Lun Feb 08, 2021 12:36
Salutare dragi pescari! Doresc sa inlocuiesc avertizorii Fox M (care si-au facut serviciul cu brio si inca sunt ca noi) cu un set de avertizori 4+statie receptie . Pe baza experientei dvs. doresc sugestii in acest sens. Setul ar trebui sa se incadreze cam in marja de 500-700 Ron. Precizare: nu doresc Hakuyo! Multumesc!
Primul lot in martie ( se poate face rezervare ) , iar urmatorul lot vine in aprilie:

https://danmitranescu.ro/avertizori-son ... -2021.html

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi achizitie avertizori

Mesaj de Claudiu Garlea »

Tzen scrie:
Lun Feb 08, 2021 12:36
Salutare dragi pescari! Doresc sa inlocuiesc avertizorii Fox M (care si-au facut serviciul cu brio si inca sunt ca noi) cu un set de avertizori 4+statie receptie . Pe baza experientei dvs. doresc sugestii in acest sens. Setul ar trebui sa se incadreze cam in marja de 500-700 Ron. Precizare: nu doresc Hakuyo! Multumesc!
Salut,

In bugetul acesta,, recomandarea mea merge catre Delphin Briton - https://www.totalfishing.ro/set-4-avert ... ton-n.html
Mai poti lua in calcul (diferenta nu foarte de pret), Anaconda Tiki Taka - https://www.totalfishing.ro/set-4-avert ... 51107.html

Daca ai nevoie de detalii suplimentare, ma poti contacta in privat!

Tzen
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 22, 2019 11:14
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sfaturi achizitie avertizori

Mesaj de Tzen »

Multumesc tuturor pentru sugestiile si recomandarile dvs. asigurandu-va ca am cercetat cu seriozitate absolut toate opiniile dvs referitor la acest subiect , iar acest fapt m-a ajutat sa decid mult mai bine ce voi face. Avand in vedere experienta cu vechii mei avertizori m-am hotarat sa mai am putina rabdare, sa-i mai folosesc in continuare astfel incat sa mai pun niste bani deoparte sa pot achizitiona una din variantele moderne de avertizori cu statie de la Fox. Motivele determinante au fost: functionalitatea impecabila a vechilor avertizori, continuarea pastrarii unui design decent/clasic pentru acest tip de produs si nu in ultimul rand simplitatea comenzilor, acum cand observ ca apar senzori cu comenzi apropiate de cele al unui televizor.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”