Sonar Deeper Chirp+

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
CATALIN T M
Mesaje: 27
Membru din: Lun Iul 05, 2010 21:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Sonar Deeper Chirp+

Mesaj de CATALIN T M »

Sonar Deeper Chirp+
Are cine e bun
Cat bate ma refer la cât m ..se poate arunca
Mulțumesc

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Sonar Deeper Chirp+

Mesaj de florinalin »

Salut. Și pe mine mă interesează opinii. Cine îl are și l.a folosit pe navomodel.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sonar Deeper Chirp+

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Sonarul se conecteaza la telefon prin WiFi (este recomandat inchiderea datelor mobile, pentru o conexiune mai buna), ca si semnal acesta emite undeva la maxim 80-85m.
Nu il recomand pentru utilizarea pe navomodel, pentru acest lucru exista Toslon - alt buget, alte specificatii.
https://www.totalfishing.ro/sonar-pescu ... itata.html

happah1
Mesaje: 35
Membru din: Dum Feb 24, 2019 12:57

Re: Sonar Deeper Chirp+

Mesaj de happah1 »

L-am folosit de cateva ori anul acesta, dar pe distante relativ mici (nu cred ca l-am aruncat mai departe de 40 de m).
La distanta asta semnalul bate bine, nu am avut probleme. M-au deprimat in schimb citirile - cand vezi ca nu e nici os de peste pe sub apa.
Navomodel nu am, deci nu am testat.

Eu l-am folosit exclusiv pe rauri (Prut, Dunare, Siret) ca sa gasesc praguri/gropi. Manevrarea lui pe rau e dificila din lanseta, fiindca il trage rapid curentul la vale si primesti citirile pe diagonala cum ar veni. El asa isi face treaba - iti arata diferentele de nivel, eventuale crengi scufundate, si.....daca ai mare noroc...si cate un peste. Dar din astia (ceva mai maricei) rar am vazut.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”