sonik sk4

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

sonik sk4

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

baieti,stie cineva ceva,sau are careva modelul asta de bete?
multumesc :!:
catch&release

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: sonik sk4

Mesaj de mimisikuuu »

Nu stie nimeni nimic? M ar interesa si pe mine

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: sonik sk4

Mesaj de Ciuchi »

Iar te-ai sucit zevzecule? :lol:
Parca vroiai Eternity?!
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: sonik sk4

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Ciuchi scrie:Iar te-ai sucit zevzecule? :lol:
Parca vroiai Eternity?!



pai eram interesat,dar prin martie... :mrgreen:
catch&release

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: sonik sk4

Mesaj de robyvan »

Ungureanu Bogdan scrie:baieti,stie cineva ceva,sau are careva modelul asta de bete?
multumesc :!:
ia legatura cu mariusangler, le cunoaste perfect, au fost testate si la Timisoara la un concurs de casting..... :D
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
MARTINIUC
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 21:51
Puncte: 0
Contact:

Re: sonik sk4

Mesaj de MARTINIUC »

mimisikuuu scrie:Nu stie nimeni nimic? M ar interesa si pe mine
Am eu de 3,66 , 3,5 lb - betele sunt super ok , inelul de plecare de 40 , placute in drill ,se incarca bine la 110 g, merge si mai mult , mandrina pentru mulinete cu talpa mica - mare atentie , foarte subtiri...chiar exagerat de subtiri la maner ,primele dati chiar iti dau o senzatie de nesiguranta in aruncare ,pretul bun pentru categoria lor ,eu le-am echipat cu Daiwa Tournament Entoh 4500 pentru ca au talpa mica si greutate redusa - se echilibreaza bine si le simt bine in aruncare.
Am pus pe ele si BBLC si Infinity XBR dar parerea mea ca mulinetele sunt prea grele pentru acest tip de lanseta si mai arata si ca naiba ,betele fiind fffff. subtiri.
Deci , betele sunt super bune, ti le recomand...ai grija in alegerea mulinetei...ar fi bine sa mergi cu betele la magazin cand iti iei mulinetele.
In cazul in care ai mulinetele si nu se potriveste talpa ai varianta pilirii talpii -eu ,cel putin, nu sunt adeptul acestei ,,manevre,,.
Numai de bine.
CS PLANET CARP
United we stand, divided we fall, together we are winners, winners take all...

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: sonik sk4

Mesaj de mimisikuuu »

si eu ma gandeam sa mi i au sonik sk4 insa nu mi place manerul la ele(nu i acoperit complet) iar la aceeasi bani am gasit grey's prodigy sx http://www.greysfishing.com/en-gb/produ ... rodigy-sx/ dar nu le am tinut inca in mana.totusi sk 4 au cateva plusuri :se pot comanda si in varianta de 3,25 lbs si cu inel de 50mm.asa ca grea alegere,astept totusi sa vad si lansetele de la grey's

Avatar utilizator
florioro
Mesaje: 41
Membru din: Mar Iul 05, 2005 14:34
Puncte: 0
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: sonik sk4

Mesaj de florioro »

MARTINIUC scrie:Am eu de 3,66 , 3,5 lb - betele sunt super ok , inelul de plecare de 40 , placute in drill ,se incarca bine la 110 g, merge si mai mult , mandrina pentru mulinete cu talpa mica - mare atentie , foarte subtiri...chiar exagerat de subtiri la maner ,primele dati chiar iti dau o senzatie de nesiguranta in aruncare ,pretul bun pentru categoria lor ,eu le-am echipat cu Daiwa Tournament Entoh 4500 pentru ca au talpa mica si greutate redusa - se echilibreaza bine si le simt bine in aruncare.
Am pus pe ele si BBLC si Infinity XBR dar parerea mea ca mulinetele sunt prea grele pentru acest tip de lanseta si mai arata si ca naiba ,betele fiind fffff. subtiri.
Deci , betele sunt super bune, ti le recomand...ai grija in alegerea mulinetei...ar fi bine sa mergi cu betele la magazin cand iti iei mulinetele.
In cazul in care ai mulinetele si nu se potriveste talpa ai varianta pilirii talpii -eu ,cel putin, nu sunt adeptul acestei ,,manevre,,.
Numai de bine.
Cand ai cumparat tu lansetele Sonik, intradevar era aceasta problema, folosinu-se la aceea vreme mandrina de 18mm si se puteau utiliza decat mulinetele cu talpa ingusta. De aproape an aceasta problema nu mai exista folosindu-se in acest moment mandrina de 20mm si se potrivesc toate tipurile de mulinete.

cip's turn
Mesaje: 186
Membru din: Vin Oct 02, 2009 10:04

Re: sonik sk4

Mesaj de cip's turn »

mimisikuuu scrie:si eu ma gandeam sa mi i au sonik sk4 insa nu mi place manerul la ele(nu i acoperit complet) iar la aceeasi bani am gasit grey's prodigy sx http://www.greysfishing.com/en-gb/produ ... rodigy-sx/ dar nu le am tinut inca in mana.totusi sk 4 au cateva plusuri :se pot comanda si in varianta de 3,25 lbs si cu inel de 50mm.asa ca grea alegere,astept totusi sa vad si lansetele de la grey's
poti sa uiti de greys in comparatie cu sk4 am dat cu amandoua si dak vrei un bat de distanta ia sk4
se incarca mai greu dar si cand te obisnuiesti cu el .... e super k batul
it's in your blood
C.S. CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
MARTINIUC
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 21:51
Puncte: 0
Contact:

Re: sonik sk4

Mesaj de MARTINIUC »

florioro scrie:
MARTINIUC scrie:Am eu de 3,66 , 3,5 lb - betele sunt super ok , inelul de plecare de 40 , placute in drill ,se incarca bine la 110 g, merge si mai mult , mandrina pentru mulinete cu talpa mica - mare atentie , foarte subtiri...chiar exagerat de subtiri la maner ,primele dati chiar iti dau o senzatie de nesiguranta in aruncare ,pretul bun pentru categoria lor ,eu le-am echipat cu Daiwa Tournament Entoh 4500 pentru ca au talpa mica si greutate redusa - se echilibreaza bine si le simt bine in aruncare.
Am pus pe ele si BBLC si Infinity XBR dar parerea mea ca mulinetele sunt prea grele pentru acest tip de lanseta si mai arata si ca naiba ,betele fiind fffff. subtiri.
Deci , betele sunt super bune, ti le recomand...ai grija in alegerea mulinetei...ar fi bine sa mergi cu betele la magazin cand iti iei mulinetele.
In cazul in care ai mulinetele si nu se potriveste talpa ai varianta pilirii talpii -eu ,cel putin, nu sunt adeptul acestei ,,manevre,,.
Numai de bine.
Cand ai cumparat tu lansetele Sonik, intradevar era aceasta problema, folosinu-se la aceea vreme mandrina de 18mm si se puteau utiliza decat mulinetele cu talpa ingusta. De aproape an aceasta problema nu mai exista folosindu-se in acest moment mandrina de 20mm si se potrivesc toate tipurile de mulinete.
Nu stiam ca s-au modificat mandrinele...super ok...inca un plus pentru lansetele sk4. :wink:
CS PLANET CARP
United we stand, divided we fall, together we are winners, winners take all...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”