Shimano Tx9a 13" 3.5lb

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lecavalier88
Mesaje: 239
Membru din: Mie Iul 04, 2018 11:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Shimano Tx9a 13" 3.5lb

Mesaj de Lecavalier88 »

Salutare tuturor si Hristos a inviat, urmeaza sa imi achizitionez 3 lansete si as avea nevoie de niste pareri/sfaturi. Ma gandesc tot mai serios la modelul Tx9a 13" vreau o lanseta care sa ma ajute in lansari dar nu vreau sa fie "par" in sensul ca vreau sa simt si placerea drilului cu pestele. De curand m-am despatit de Tx5, comparativ cu acest model care este mai placuta in drill? chiar nu am avut ocazia sa pescuiesc cu Tx9a si sunt in "cercetari" ca sa zic asa. Va multumesc orice informatie este binevenita.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Shimano Tx9a 13

Mesaj de Driscu Radu »

La 1500 lei cat costa parerea mea este sa mai pui ceva si sa ei un century adv one e 1850 in România.In varianta de 3,6/3,5 lbs se incarca ok cu pb de 110-120 gr si 2 bile, asta in functie de stil si viteza de execuție.In drill se simt si pesti de 1-2kg ,amortizeaza suficient de mult plecarea unui dulap in apropierea malului.

Avatar utilizator
Lecavalier88
Mesaje: 239
Membru din: Mie Iul 04, 2018 11:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano Tx9a 13" 3.5lb

Mesaj de Lecavalier88 »

Multumesc dar nu sunt interesat de century :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk




Chief
Mesaje: 259
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Shimano Tx9a 13

Mesaj de Chief »

Pai daca vrei copmparatie doar cu modelul TX9a atunci pescuieste cu el si ai sa vezi diferenta(daca exista), cei care au pescuit cu ambele pot avea pareri diferite.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”