TX5 pareri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: TX5 pareri

Mesaj de romanraul »

Vorbesc in cunostinta de cauza... Nu de prostii cu drill si altele... Am detinut in trecut Mtx class si ulterior am renuntat. Important este ca fiecare sa isi cumpere lansete cu care poate pescui si prima si a doua si a treia zi daca este nevoie in acelas loc... O lanseta puternica cum este class a doua respectiv a treia zi o incarci foarte greu sau deloc si chiar daca o faci te solicita foarte mult... Deci casting este casting unde faci cateva aruncari si gata... Altceva este un pescuit de 48,72 h...
Parere personala, si crede-ma ca nu sunt un aruncator rau nici vreun sighinas...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TX5 pareri

Mesaj de Marian Constantin »

X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TX5 pareri

Mesaj de Marian Constantin »

X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TX5 pareri

Mesaj de Marian Constantin »

X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TX5 pareri

Mesaj de clabuc »

romanraul scrie:Vorbesc in cunostinta de cauza... Nu de prostii cu drill si altele... Am detinut in trecut Mtx class si ulterior am renuntat. Important este ca fiecare sa isi cumpere lansete cu care poate pescui si prima si a doua si a treia zi daca este nevoie in acelas loc... O lanseta puternica cum este class a doua respectiv a treia zi o incarci foarte greu sau deloc si chiar daca o faci te solicita foarte mult... Deci casting este casting unde faci cateva aruncari si gata... Altceva este un pescuit de 48,72 h...
Parere personala, si crede-ma ca nu sunt un aruncator rau nici vreun sighinas...

si usor usor incepe si pescuitul sa devina un sport in adevaratul sens al cuvantului. cine e antrenat duce mai mult

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: TX5 pareri

Mesaj de gor965 »

clabuc scrie:
si usor usor incepe si pescuitul sa devina un sport in adevaratul sens al cuvantului. cine e antrenat duce mai mult
Mai mult in partea de competitii, ca la pescuit de placere m-as mira sa vrei sa lansezi nonstop la 180 m, ca sa prinzi ciortani. :D
@Marian C-tin
La mine apar filmuletele ca indisponibile. :? Vezi sa nu fie trecute ca private (public trebuie).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: TX5 pareri

Mesaj de DumiD »

Raul, te-am văzut la pvtv la campionatul cluburilor, aș fi zis că te duc balamalele să încarci class-ul 3 zile :D
Mă rog...pentru mine lanseta care acoperă toată plaja era oricum paispele, nicidecum class-ul, care nu e altceva decât o coadă de cazma în mâinile mele :lol:

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: TX5 pareri

Mesaj de DumiD »

Confirm, nu se vede niciun filmuleț

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TX5 pareri

Mesaj de clabuc »

gor965 scrie:
clabuc scrie:
si usor usor incepe si pescuitul sa devina un sport in adevaratul sens al cuvantului. cine e antrenat duce mai mult
Mai mult in partea de competitii, ca la pescuit de placere m-as mira sa vrei sa lansezi nonstop la 180 m, ca sa prinzi ciortani. :D
si la concurs si la pescuit placere scopul e acelasi : sa prinzi peste cat mai mult.
Daca ti-e lene poti dormi sau spritui si la concurs doar ca pe bani mai multi, dupa cum isi permite fiecare :)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: TX5 pareri

Mesaj de gor965 »

clabuc scrie:
si la concurs si la pescuit placere scopul e acelasi : sa prinzi peste cat mai mult.
Nu vad farmecul unui pescuit de placere care se lasa cu febra musculara...da ma rog, eu sunt mai rudimentar in treburile astea, chiar daca pescuiesc preponderent la undita, dau numai dupa ala mare! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”