ULTEGRA XTA12000 vs BBRLC vs TICA Abyss TF9007

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Au aparut deja, in 2 saptamani le avem in magazin....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Andrei,

Indiferent cit de buna ar fi aceasta noua mulineta pe care scrie Fox, nu cerd ca un angrenaj Okuma poate face vreodata fata unuia de la Shimano.
Recomandarea mea este sa-ti iei BBRLC; atentie insa la facaturile de pe piata romaneasca.

Fire intinse si iarna scurta!
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

nu exista facaturi de BBRLC !!!!
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

De acord!

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Cezaro, cipi

Va respect opiniile dar vorbesc in cunostinta de cauza. Din pacate, anumite clauze de confidentialitate ma impiedica sa va dau detalii.

Salutari!
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

shubu
Mesaje: 148
Membru din: Joi Noi 10, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: oradea

Mesaj de shubu »

atunci mai bine taceai!

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

shubu,

Nu-ti impartasesc parerea, pentru mine reactia ta e un semn evident de romanism. Asa se intimpla si in autobuze, atunci cind hotii de buzunare isi fac de cap fara ca cineva sa intervina, ca sa-ti dau primul exemplu care-mi vine in minte. Ramin la parerea ca avertismentul meu cu privire la mulinetele contrafacute nu poate decit sa-i ajute pe oameni, chiar si prin simplul fapt ca vor fi mai atenti la ce si de unde cumpara.
Dar sa nu cadem in pacatul off-topicului.
Iti urez sa nu ai niciodata "noroc" de produse contrafacute!

Fire intinse!
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

[quote="checienriliz"]shubu,

Asa se intimpla si in autobuze, atunci cind hotii de buzunare isi fac de cap fara ca cineva sa intervina, ca sa-ti dau primul exemplu care-mi vine in minte.[/quote]
Ai aruncat bomba si-i acum il acuzi pe shubu de romanism.Cine a invocat clauza de confidentialitate pentru a nu da in vileag hotia? Shubu?
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Mesaj de mariusangler »

checienriliz scrie:shubu,

Nu-ti impartasesc parerea, pentru mine reactia ta e un semn evident de romanism. Asa se intimpla si in autobuze, atunci cind hotii de buzunare isi fac de cap fara ca cineva sa intervina, ca sa-ti dau primul exemplu care-mi vine in minte. Ramin la parerea ca avertismentul meu cu privire la mulinetele contrafacute nu poate decit sa-i ajute pe oameni, chiar si prin simplul fapt ca vor fi mai atenti la ce si de unde cumpara.
Dar sa nu cadem in pacatul off-topicului.
Iti urez sa nu ai niciodata "noroc" de produse contrafacute!

Fire intinse!
Nu te supara, Shubu te-a atentionat sa aduci argumente convingatoare in sprijinul afirmatiei tale.Sint de acord ca Shimano fabrica mulinete si in Japonia dar mai fabrica si in Filipine si Malaezia.De mai bine de un an BBLC sint fabricate absolut toate in Malaezia.Esti de acord cu asta?Locul unde sint fabricate are legatura directa cu fiabilitatea produselor.
Foarte putina lume stie ca mulinetele Fox sint fabricate de Okuma.Ma intreb dupa nick oare cine esti? :lol: :lol: :lol:
Mad carp Team

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Dan, Marius,


1. nu-mi amintesc ca shubu sa-mi fi cerut argumente, ci doar replica sa, specific romaneasca
2. Marius, nu sint de acord cu faptul ca locul de asamblare poate dauna fiabilitatii - materialele si tehnologia sint aceleasi, dar mina de lucru e mult mai ieftina. In SUA nu se mai gasesc de ani de zile produse "made in USA", pe toate scrie China sau Taiwan, sau Singapore.
3. stiu ca mulinetele Fox sint fabricate de Okuma doar fiindca sint pasionat de pescuitul crapului si sint foarte bun prieten cu internetul
4. nu inteleg de ce trebuie sa cadeti in marele pacat al acestui forum, teoria conspiratiei! in spatele acestui nick nu se ascunde decit un pescar pasionat care practica C&R chiar si pe Dunare, ori in alte ape salbatice. De ce ar trebuie sa vedem in spatele fiecarui nickname un inamic si nu un prieten?
5. nu am ce hotie sa dau in vileag, dar cunosc cazuri de mulinete contrafacute. N-au fost luate din magazinele mari, nu poate fi niciunul dintre dealerii cunoscuti de la noi acuzat ca le comercializeaza, dar ele circula pe alte cai.
6. faptul ca nu va pot da nume, cifre, etc, tine strict de deontologia profesionala si asa va ramine, indiferent de reactia voastra. Nu acopar pe nimeni si nu sustin interesele nimanui. Nu am afaceri din pescuit, nu particip la concursuri si nici nu fac parte din vreun club, asa ca nu are rost sa mai cautati oameni cu mai multe fetze in spatele acestui nick. Daca ar fi sa alunec si eu pe o panta paranoica, as incepe sa-mi pun intrebari daca nu cumva reactiile voastre sint in strinsa legatura cu circulatia acestor produse contrafacute, dar n-o s-o fac, am pretentia de la mine ca sint un om cu capul pe umeri.

Toate cele bune!
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”