FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE CRAP

Topic destinat discutiilor referitoare la Federatia Romana de Pescuit Sportiv

Moderator: Cristi Matei

Scrie răspuns
Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Popescu Stefan »

Vali Vesa scrie:Nu stiu de ce am vaga impresie ca legea sportului, valabila pentru federatiile SPORTIVE nu are nici o legatura cu OG 26/2000 care se refera la federatii PUNCT. Cum ar fi federatia crescatorilor de viermi de matase.
Sa intreb un avocat? :lol:
Daca esti superficial se scuza. Daca o faci intentionat nu e corect. Ia si citeste:
Legea 69/2000.
...............................
Art. 95
Dispozitiile prezentei legi se completeaza cu prevederile Ordonantei Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociatii si fundatii, cu modificarile si completarile ulterioare, ale Legii nr. 31/1990 privind societatile comerciale, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, precum si ale Decretului nr.31/1954 privind persoanele fizice si persoanele juridice.
Ai prins legatura?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eu cand fac o afirmatie, stiu ce spun. De fapt se intelegea si din postare, dar trebuie sa ai un pic de subtilitate. :mrgreen: :mrgreen:
Ultima oară modificat Lun Feb 13, 2012 16:16 de către Popescu Stefan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Vali Vesa »

Nu e intentionat, te asigur, e doar o observatie personala. Oricum am un bun prieten avocat (si avocat si pescar) si o sa-l intreb.
Da, am prins legatura, dar e interpretabil. Depinde de avocat, zic eu :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Popescu Stefan »

Vali Vesa scrie:Nu e intentionat, te asigur, e doar o observatie personala. Oricum am un bun prieten avocat (si avocat si pescar) si o sa-l intreb.
Da, am prins legatura, dar e interpretabil. Depinde de avocat, zic eu :wink:
Este exclus sa fie interpretabil. Federatiile sunt asocieri de drept privat, iar dobandirea presonalitatii juridice se face prin Hotarare judecatoreasca conf. art. 35 din OG 26/2000.
Nu pierde timpul cu avocatii. O sa-ti spuna acelasi lucru. Asta o poate face Vladeanu ca nu il duce mintea. Nu ai vazut ca in mintea lui trebuie 10 cluburi ca sa faci o federatie? Legea spune sa existe 10 cluburi in 5 judete pentru a se putea constitui, dar legea 69 sune ca dobandirea personalitatii juridice se face in canditiile legii. In mintea lui nu pricepe ca insasi sportivii din cluburile sportive care nu sunt membre ale federatiei au condus la constituirea ei. Nu poate pricepe ca sportivii sunt in evidenta ANST, unde fiecare club isi depune lista cu sportivii, nu ai federatiei. Federatia tine evidenta propriilor sportivi, membri ai cluburilor afilate. Dar, asta e. Daca vrea sa se umple de ridicol, este invitatul meu. :lol: :lol: :lol: :lol:

simion.soare
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mar 08, 2011 20:04

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de simion.soare »

pa popescu. pe usa din dos ai intrat in lumea pescuitului, pe usa din dos ai iesit.

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Popescu Stefan »

Reamintesc cluburilor sportive că pentru a putea participa la Competițiile sportive oficiale și pentru a putea avea selecționați sportivi în loturile reprezentative, se pot afilia la FRPS, până în data de 1 martie 2012. După această dată, cererile de afiliere vor fi analizate de AG doar pentru anul 2013.
Federația va depune săptămâna viitoare documentele de afiliere la CIPS. Fac acest anunț, pentru o transparență totală a activității federației și pentru a nu se invoca motivul necunoașterii acestor calendare.
Orice altă competiție organizată de altă structură este, din punct de vedere oficial, nulă. Cluburile care participă la astfel de competiții riscă să-și piardă Certificatul de identitate sportivă.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Dan Serban »

Popescu Stefan scrie:Reamintesc cluburilor sportive că pentru a putea participa la Competițiile sportive oficiale și pentru a putea avea selecționați sportivi în loturile reprezentative, se pot afilia la FRPS, până în data de 1 martie 2012. După această dată, cererile de afiliere vor fi analizate de AG doar pentru anul 2013.
Federația va depune săptămâna viitoare documentele de afiliere la CIPS. Fac acest anunț, pentru o transparență totală a activității federației și pentru a nu se invoca motivul necunoașterii acestor calendare.
Orice altă competiție organizată de altă structură este, din punct de vedere oficial, nulă. Cluburile care participă la astfel de competiții riscă să-și piardă Certificatul de identitate sportivă.

PANICĂĂĂĂĂĂĂ
Pescar de rând

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de govo »

nu mai rade nasuk, ca in wekend ai fost la copca si Dnul Presedinte nu ti-a dat voie...sa vezi ce suspendare o sa primesti... cel putin 6 luni...asa ca trebuie sa te prezinti cu '' sculele'' la federatie si sa le lasi acolo pe durata suspendarii

:lol: :lol: :lol: :lol:
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Dan Serban »

govo scrie:nu mai rade nasuk, ca in wekend ai fost la copca si Dnul Presedinte nu ti-a dat voie...sa vezi ce suspendare o sa primesti... cel putin 6 luni...asa ca trebuie sa te prezinti cu '' sculele'' la federatie si sa le lasi acolo pe durata suspendarii

:lol: :lol: :lol: :lol:

Solutia ??

Autoflagelare !!
Pescar de rând

Avatar utilizator
faurmircea
Mesaje: 296
Membru din: Lun Feb 13, 2012 13:42

FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE CRAP

Mesaj de faurmircea »

Domnilor sa nu mor prost
Am citit cateva topik cu popescu asta
Cine e personajul asta si ce vrea defapt?

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Popescu Stefan »

Păi să-ți răspund eu, că mă cunosc cel mai bine. Personajul este cel care a înființat Federatia Română de pescuit sportiv, pe care unii se căznesc de ani buni să o facă și pe care (aceiași) acum încearcă să o împiedice să-și facă treaba. Ce ține de alte calități, pot să spună cei care mă cunosc, nu orice dobitoc care nu m-a văzut în viața lui și mă gratulează cu diferite epitete. Când o să fie cineva în stare să facă ce am făcut eu, putem sta de vorbă.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “FRPS”