Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Moderatori: Dan Mateianu, george_gre

Încuiat
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de petre iulian »

"Dupa multe zile de ger, zile in care am tocit tastele computerelor si ne-am adus aminte de realizarile sau nerealizarile lui 2014, CD-APS impreuna cu prietenul nostru, Dl. George Mihaila va invita sa participati la prima actiune APS din acest an, concursul de copca.
Evenimentul va avea loc pe data de 24 ianuarie 2015 pe balta Greaca - Cercani incepand cu orele 7:30. Va asteptam cu o mica gustare si binenteles o tuica fiarta inainte de inceperea competitiei :

Regulamentul concursului :

1-participare individuala
2-se pescuieste cu maxim 3 scule, fiecare in gaura ei.
3-se retine carasul si albitura
4-se puncteaza numarul pestilor
5-crapul (trage si ciortanul!) se numara si el si intra in numarul total ; acesta va fi eliberat imediat dupa ce se aduce la cunostinta celui mai apropiat arbitru
6-arbitraj APS
7-diplome pentru locurile 1,2,3, captura
8-ora de incepere a concursului este 8:30 ; acesta va dura pana la 12:30.
10-gaurile in gheata vor fi facute doar cu freza!nu se permit topoare rangi,drujbe,dinamita,etc
11-taxa este 30 lei ; pentru orice neintelegere apelati va rog la 0744 196 366 sau aici pe site, sau la mail "ionut.silivestru@gmail.com"
12-daca nu se prinde la primele copci forate,se pot pot face altele...

Pe timpul concursului, pentru incalzire se va servi vin fiert (deci obligatoriu sa aveti cani la voi ).
Concursul se va incheia cu festivitatea de premiere urmata de un gratar . Prezenta la festivitate este obligatorie.
Nu se percepe avans, dar cine doreste sa vina ii rog sa-si anunte prezenta aici sau la numarul de telefon afisat pentru a sti pentru cate persoane ne pregatim.

Bani se strang la oricare dintre membri fondatori APS sau in ultima instanta pe balta cu conditia sa va inscrieti in lista sau sa anuntati un membru fondator ca platiti pe balta.Dupa cum am mai scris, trebuie sa stim pentru cate persoane sa ne pregatim.

Va multumim si va asteptam la balta !

PS Binenteles, pentru ca aceasta actiune sa fie realizabila, grosimea ghetii trebuie sa fie la un nivel ce prezinta siguranta pentru toti participantii."
_________________
Ionut Silivestru
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de Lao »

Saptamana care urmeaza e plina de ploi si temperaturi pozitive atat ziua cat si noaptea. Acest lucru v-a afecta grosimea ghetii. Parerea mea e sa amanati concursul cu cel putin o saptamana.

http://www.accuweather.com/en/ro/greaca ... ast/279003

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de Sionut »

Lao scrie:Saptamana care urmeaza e plina de ploi si temperaturi pozitive atat ziua cat si noaptea. Acest lucru v-a afecta grosimea ghetii. Parerea mea e sa amanati concursul cu cel putin o saptamana.

http://www.accuweather.com/en/ro/greaca ... ast/279003
Bine-nteles ca depindem de vreme si de grosimea ghetii. Din ce am vorbit vineri cu George Mihaila,
gheata avea intre 15 si 20 cm si dupa parerea lui ar mai tine o spatamana.
Ramane de vazut acum, o sa vedem cum se prezinta si miercuri joi.
CS APS

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de Sionut »

Din pacate, vestile de la fata locului nu sunt foarte bune !

ACTIUNEA SE AMANA PANA SUNT CONDITII DE DESFASURARE IN SIGURANTA !
CS APS

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de Lao »

Voi trambitati fel si fel de concursuri fara sa consultati macar starea vremii...

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Concurs APS la copca 2015 - Greaca Cercani

Mesaj de Sionut »

Concursul a fost anuntat pe site-ul asociatiei de acum 2 saptamani si ceva . Si daca te plictisim,
te rog sa schimbi canalul.
Spor.
CS APS

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “GREACA CERCANI”