Partida fara sperante

Moderatori: Dan Mateianu, george_gre

Avatar utilizator
alig854
Mesaje: 203
Membru din: Lun Aug 27, 2012 15:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Partida fara sperante

Mesaj de alig854 »

Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....
Radoi Mircea Alin. DICARP Fishing Team

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....

CE SARACIE DE OM SI DE POST,SPUNE BAH BAIATULE CE AI DE SPUS,NU ARUNCA NISTE VORBE ASA AIUREA CA HATA TU MARE NARAV DE POVESTITOR AI.....
LEHAMITE DE SARACII DE TEAPA TA :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lucian Manea »

alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....

Tu ce crezi ca-i aici??? Prison Break sau ce ??? Te crezi la vreun serial.....sa asteptam urmatorul episod.

De parca ne intereseaza pe noi cum te-ai invoit tu de la serviciu si cum vrei tu sa prinzi peste in 72 de ore cu 1 kil de bile. Stim...pescuiai izolat :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Dan Serban »

Nu ne-a spus ce carlige a folosit :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
alig854
Mesaje: 203
Membru din: Lun Aug 27, 2012 15:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de alig854 »

Rog admin sa inchida subiectul. Va multumesc!
Radoi Mircea Alin. DICARP Fishing Team

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lucian Manea »

alig854 scrie:Rog admin sa inchida subiectul. Va multumesc!
Cum de au voie oameni ca astia sa mearga liberi pe strada ???
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Sorin Daringa »

Asta a fost episodul pilot.Cum nu a avut succes..serialul nu sa mai turnat. :twisted: :twisted: :twisted:
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

alig854 scrie:Rog admin sa inchida subiectul. Va multumesc!
SA FI DE KK-T.....
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lao »

Da' poate omu a prins, ce sunteti si voi pricinosi :roll:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Partida fara sperante

Mesaj de gor965 »

Sunteti rai ! Voi n-ati fost niciodata "saraci" in pescuit ? ...v-ati nascut experti in pescuitul la crap ? Poate avea omul de scris o povestioara interesanta si butona mai greu la tastatura...care-i problema ? Voi de ce nu va apucati de scris despre partidele voastre ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “GREACA CERCANI”