Parere stand 20 & 21

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

bmg
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 27, 2011 0:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Parere stand 20 & 21

Mesaj de bmg »

Salutare,

Ma puteti ajuta si pe mine cu parerile voastre legat de standurile 20 (112m distanta) si 21(130m distanta)?
Am ales aceste standuri din cauza distantei dintre malul de vis-a-vis. Din ce am vazut pe forum la aceste standuri sunt si casute pt campat.

Multumesc frumos!

Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de Marian N. »

bmg scrie:Salutare,

Ma puteti ajuta si pe mine cu parerile voastre legat de standurile 20 (112m distanta) si 21(130m distanta)?
Am ales aceste standuri din cauza distantei dintre malul de vis-a-vis. Din ce am vazut pe forum la aceste standuri sunt si casute pt campat.

Multumesc frumos!

DIn ce stiu eu, distantele intre maluri atat pe 20 cat si pe 21 sunt de peste 160m ( asa apare in harta de prezentare ) . Detalii despre standuri in sine nu stiu, nu am pescuit. In mare pe standul 20 stiu ca undeva in diagonala dreapta la 40 / 50m este un platou tare ( din auzite ). Tot pe acest stand, daca resusesti sa arunci in golful din fata, nu ai cum sa nu prinzi peste. De 21 nu stiu nimic, poate te ajuta colegii de pe forum.

Fire intinse!!!

bmg
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 27, 2011 0:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de bmg »

Marian N. scrie:
bmg scrie:Salutare,

Ma puteti ajuta si pe mine cu parerile voastre legat de standurile 20 (112m distanta) si 21(130m distanta)?
Am ales aceste standuri din cauza distantei dintre malul de vis-a-vis. Din ce am vazut pe forum la aceste standuri sunt si casute pt campat.

Multumesc frumos!

DIn ce stiu eu, distantele intre maluri atat pe 20 cat si pe 21 sunt de peste 160m ( asa apare in harta de prezentare ) . Detalii despre standuri in sine nu stiu, nu am pescuit. In mare pe standul 20 stiu ca undeva in diagonala dreapta la 40 / 50m este un platou tare ( din auzite ). Tot pe acest stand, daca resusesti sa arunci in golful din fata, nu ai cum sa nu prinzi peste. De 21 nu stiu nimic, poate te ajuta colegii de pe forum.

Fire intinse!!!
Mersi frumos pentru raspuns.

Din ce am vazut pe site, la standul 20 sunt 115 distanta maluri, iar la 21 sunt 130 de m distanta intre maluri.
Fişiere ataşate
stand 20.jpg
stand 20.jpg (13.95 KiB) Vizualizat de 2925 ori

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de Simu Alexandru »

bmg scrie:
Marian N. scrie:
bmg scrie:Salutare,

Ma puteti ajuta si pe mine cu parerile voastre legat de standurile 20 (112m distanta) si 21(130m distanta)?
Am ales aceste standuri din cauza distantei dintre malul de vis-a-vis. Din ce am vazut pe forum la aceste standuri sunt si casute pt campat.

Multumesc frumos!

DIn ce stiu eu, distantele intre maluri atat pe 20 cat si pe 21 sunt de peste 160m ( asa apare in harta de prezentare ) . Detalii despre standuri in sine nu stiu, nu am pescuit. In mare pe standul 20 stiu ca undeva in diagonala dreapta la 40 / 50m este un platou tare ( din auzite ). Tot pe acest stand, daca resusesti sa arunci in golful din fata, nu ai cum sa nu prinzi peste. De 21 nu stiu nimic, poate te ajuta colegii de pe forum.

Fire intinse!!!
Mersi frumos pentru raspuns.

Din ce am vazut pe site, la standul 20 sunt 115 distanta maluri, iar la 21 sunt 130 de m distanta intre maluri.
Standul 20 158m iar 21 171 m eu am pescuit pe ambele standuri și sunt bune dar în ultima perioada 20 nu prea a mers îți recomand d stand 21 și pescuit la 130 m în spre salcia din fata fire intinse
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

bmg
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 27, 2011 0:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de bmg »

Mersi frumos pt raspuns!

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de Alex Coclet »

Distantele de pe site sunt pana la cel mai apropiat punct, respectiv aceea salcie.
Ca sa prinzi peste pe 20 trebuie sa le lipesti de mal, fie in golful delimitat de salcie, fie in stanga standului.
Pe 21 nu am pescuit insa am vazut cum se prinde peste. Undeva la 5-10 metrii in dreapta salciei, pe linie cu aceastea, este o structura, probabil o groapa ceva. Trebuie sa incerci sa pozitionezi acolo una, maxim 2 lansete.

Fire intinse!

bmg
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 27, 2011 0:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de bmg »

Alex Coclet scrie:Distantele de pe site sunt pana la cel mai apropiat punct, respectiv aceea salcie.
Ca sa prinzi peste pe 20 trebuie sa le lipesti de mal, fie in golful delimitat de salcie, fie in stanga standului.
Pe 21 nu am pescuit insa am vazut cum se prinde peste. Undeva la 5-10 metrii in dreapta salciei, pe linie cu aceastea, este o structura, probabil o groapa ceva. Trebuie sa incerci sa pozitionezi acolo una, maxim 2 lansete.

Fire intinse!
Merci frumos!

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Colegii, distanta pe standul 21 este mai mare de 170m, se duce spre 200, poate mai mult :D
Eu am prins peste pe 21 in 116m, cu un pat de bile consistent.
Pe standul 20 am prins pesti din toate directiile(cand balta merge). De sub salcie(daca poti ajunge acolo) vin constant pestii. In dreapta salciei e ceva mai greu de ajuns. Cu alte cuvinte, unele din cele mai bune standuri de pe Hermes.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de Simu Alexandru »

Ovidiu Bunea scrie:Colegii, distanta pe standul 21 este mai mare de 170m, se duce spre 200, poate mai mult :D
Eu am prins peste pe 21 in 116m, cu un pat de bile consistent.
Pe standul 20 am prins pesti din toate directiile(cand balta merge). De sub salcie(daca poti ajunge acolo) vin constant pestii. In dreapta salciei e ceva mai greu de ajuns. Cu alte cuvinte, unele din cele mai bune standuri de pe Hermes.
clar are 200+ standul 21 dar distantele au fost masurate cand exista plaurul pe 21
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Parere stand 20 & 21

Mesaj de nit_matias »

Vedeti ca pe Google Maps exista functie de masurat distante si este destul de exacta, mai ales daca maresti suficient harta si iti alegi punctele bine.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”