Suspendari, avertismente si conturi sterse

VA ROG SA NU CITITI CU ATENTIE MESAJELE POSTATE IN ACEASTA SECTIUNE. ELE TREBUIE IGNORATE. IN SCHIMB VA PUTETI CREA ZECI DE CONTURI PE CARE INTR-O BUNA ZI SFANTUL DUH LE VA ACTIVA. AMIN!

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Suspendari, avertismente si conturi sterse

Mesaj de mirceaef »

Firimita, avertisment datorita limbajului folosit pe forum.
La urmatoarea abatere ii va fi sters contul.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

ULISE, avertisment datorita jignirilor repetate sub anonimat !
La urmatoarea, zbori !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Vladut & Mircea, nu s-ar putea ca userii anonimi sa nu aiba dreptul de a posta decat intr-un singur topic facut special pentru cei ce cu probleme de identitate? Nu ma refer la cei care din rutina folosesc un nick sau o porecla pe toate forumurile dar isi semneaza mesajele cu numele lor. Unii din anonimii astia sunt fosti rejectati de pe forum, care folosesc un alt IP (eu am vreo 7 dintre care 3 mobile si 2 rotative ce nu pot fi identificate) si care revin, cu un stil schimbat, de obicei agramat (vezi majoritatea anonimilor) ca e simplu, sa improaste cu noroi in toti, pur si simplu din rautate. Asa am scapa de multe discutii inutile pe topicurile serioase. Pe vremuri mai exista si bunul obicei de a-si face fiecare o scurta prezentare cand se inregistra. Asa mai stiam si noi cu cine conversam. E placut sa parcurgi un forum in care prietenii se felicita de ziua lor, se bucura cand i se naste unuia un copil, sufera alaturi de cei cu necazuri ori ii sar in ajutor, unde oamenii se felicita pentru succese si se provoaca la intreceri in mod sportiv. Asa a fost crapmania. A fost. Ce vreti sa devina, voi decideti insa constat cu amaraciune ca pe zi ce trece scade numarul celor care postau cu bun simt si competenta/interes si creste numarul tembelilor si a off-topic-urilor.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

Interesanta idee D-le Florin.
Sunt total deacord cu ideea D-voastra si cred ca ar trebui sa vina si altii cu idei si solutii sa ajungem la acest rezultat.
De mult am tot observat tendinta rautacioasa si rauvoitoare din partea multor anonimi care nu fac altceva decat sa traga in jos acest forum. De atatea ori Andrei si Vladut au facut referire la cei cu ceva experienta sa se implice in discutii serioase dar vad ca nimeni nu a citit "sau a refuzat sa citeasca".

@Andrei
Demult cand ai facut un test grila ai promis ca vei reveni cu astfel de teste.......
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Si daca incep anonimii sa se semneze GOGU FERENTARI credeti ca s-a rezolvat problema ? Se verifica cartea de identitate undeva pe vre-un forum ? Rautatile si aberatiile multor useri anonimi vin din proasta educatie ,lipsa bunului simt ,lipsa culturii,a respectului fata de ceilalti si a libertatii de exprimare, prost inteleasa, oferita de net. Si eu am folosit un nickname dar il am din 1999 cand mi-am facut prima adresa de e-mail pe Netscape. Intru pe forum sa citesc ,sa invat si sa pun intrebari daca am nelemuriri ,nu sa fac bascalie si scandal "din umbra " .Asta tine de mine si de modul meu de-a fi. Nu sunt eu prea dus la scoala ,nu ma dau doctor docent si nici mare pescar nu sunt, dar intradevar sunt unii pe forum care au aproape 100 de mesaje ,toate pline de rahat (scuzati expresia) ,nu dau nici un sfat dar posteaza peste tot mascarind pe unul si pe altul. Genul asta de comportament ar trebui penalizat si nu folosirea de nickname. Ca idee ,faceti diferenta intre postarile lui LEGIO si ale lui yety !
Tuturor toate cele bune si Fir Intins !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Mugur Ioan scrie: @Andrei
Demult cand ai facut un test grila ai promis ca vei reveni cu astfel de teste.......
mai la iarna, ca in sezon nu prea e timp...

referitor la subiectul topicului, eu mereu am sustinut ideea unui forum cu membrii inregistrati cu numele adevarat.

ceea ce spune gor965 nu este adevarat. lumea practicantilor de carp-fishing e destul de mica si "facaturile" pot fi depistate imediat. parol!
The One Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

@Andrei
Fara sa suparare ,cati dintre cei ce folosesc nick name au deranjat lumea pe forum (procentual din numarul total de useri)? Cand m-am inregistrat eu erau 550 de useri ( 25.05.2007)iar acum sunt 1250 (28.08.2007 , crescuta-ti in 3 luni cat altii in 2 ani !!!). Crezi ca lumea carp-fishingului va ramane mica in conditiile astea ? Evident nu toti sunt pescari de competitie ori nu practica exclsiv C&R dar daca s-au indragostit de pescuitul la crap si intra pe forum nu-i poti trimite la cotet findca din varii motive au optat pentru un nickname. Repet ,e dreptul vostru ca admini sa sanctionati comportamentul ,dar nu ar fi corecta "trecerea pe linie moarta" a tuturor celor cu nick name atata timp cat la inregistrare nu erau anuntati ori avertizati ca folosirea de nickname le poate cauza probleme. Daca-i lege nu-i tocmeala ,daca nu-i si se da ,sa nu se aplice retroactiv :D
Aveti toate respectele mele (inclusiv semnatura mai jos ,sa impacam si capra si varza)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Deocamdata , lucrurile vor ramane asa cum sunt, dar vom lua in discutie si propunerea lui Florentin, se pare ca in anumite puncte de vedere are dreptate.... :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Citind ultimele postari ,trebuie sa recunosc,in anumite privinte dl.Florentin are perfecta dreptate. Unele afirmatii ,ori discutii ,nu aduc nimic constructiv si chiar fac nota discordanta cu specificul acestui forum.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Vladut Mateianu scrie:Deocamdata , lucrurile vor ramane asa cum sunt, dar vom lua in discutie si propunerea lui Florentin, se pare ca in anumite puncte de vedere are dreptate.... :cry:
ar trebui ca fiecare sa-si faca o "mica" prezentare ca sa stim si noi cu cine ne luam in "gura"! :shock: pe mine me intereseaza in mod deosebit un personaj numit "YETI "
POATE deschide cineva un topic pe acest subiect.......

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “INREGISTRARE PE FORUM; CITITI CU ATENTIE!”