Agvps

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Legal
Mesaje: 159
Membru din: Vin Feb 03, 2012 8:40
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Agvps

Mesaj de Legal »


eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Agvps

Mesaj de eugen dragnea »

Comunistii de la AGVPS ar trebui inlaturati in totalitate din campionatul national de crap,de fapt ar trebui inlaturati prin impuscare pentru toate crimele care le-au facut in padurile si apele din Romania dar mai bine ma opresc aici ca devin usor "extremist". :) .
Tot comunicatul dat de agvps este o minciuna ordinara tipica pupincuristilor comunisti care decat sa dea explicatii si sa-si asume decizia luata au preferat sa schimbe imediat macazul.
Mare atentie conducatori ai cluburilor sportive de pescuit la crap din Romania,daca nu veti gasi numitorul comun in 2013 vom ajunge sa ne decida soarta securistii din AGVPS,...mobilizati-va,lasati deoparte controversele personale,asezati-va la masa discutiilor si implicati-va pentru viitorul pescuitului la crap in Romania.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Agvps

Mesaj de barbumarius »

Jalnic.
Un lucru e de retinut. Sunt niste lasi si ma bucur ca stiu sa se bage la cutie daca te dai tare la ei. Asa ca a venit momentul.

crapistulbacauan
Mesaje: 37
Membru din: Mie Dec 01, 2010 9:07

Re: Agvps

Mesaj de crapistulbacauan »

Jalnic. Banii lui Rudeanu si influentele au facut sa le dea titlul de camp.nationali la masa verde, probabil ca daca Brasov (Energy) castiga CM (asa se pare) titlul le va fi trecut tot lor(Carpin) in palmares.. cu niste banuti in plus... Asta este partea urata a Romaniei, din pacate. :|

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Agvps

Mesaj de Vali Vesa »

Campionatul National al Rusinii !!!

In 2010 au influentat rezultatul din teren. Au recidivat in 2012 prin doua decizii care se bat cap in cap.

Daca in 2013 ramane acelasi organizator ne gandim serios sa nu mai participam.

Si tot la fel de serios ne gandim sa dam agvps in judecata pentru recuperarea investitiilor facute pentru etapa a doua si a treia a CN, la care, neavand nici o sansa sa iesim macar pe podium, noi nu am mai fi participat.

Poate se trezesc si alte cluburi, sa facem o actiune comuna.

Somnul ratiunii naste monstrii.
Goya
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Agvps

Mesaj de Vladut Mateianu »

Suntem alaturi de demersul tau Vali, este incalificabil acest gest.... si cineva trebuie sa plateasca, a costat niste mi de euro participarea la acest campionat....

Oricum, este clar ca doar prin justitie se rezolva problemele cu AGVPS, cu vorba buna nu se poate....
Daca a reusit un escroc ca rudeanu, de ce sa nu reusim toti sa ne luam banii cheltuiti inapoi ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Agvps

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:Campionatul National al Rusinii !!!

In 2010 au influentat rezultatul din teren. Au recidivat in 2012 prin doua decizii care se bat cap in cap.

Daca in 2013 ramane acelasi organizator ne gandim serios sa nu mai participam.

Si tot la fel de serios ne gandim sa dam agvps in judecata pentru recuperarea investitiilor facute pentru etapa a doua si a treia a CN, la care, neavand nici o sansa sa iesim macar pe podium, noi nu am mai fi participat.

Poate se trezesc si alte cluburi, sa facem o actiune comuna.

Somnul ratiunii naste monstrii.
Goya
Daca ar fi bani de unde sa poata face despagubirile ar fi o idee buna, dar eu v-as sugera sa inscrieti toate cluburile care au CIS-ul in AGVPS, sefii sa faca parte din MINUNATA asta de Subcomisie de Pescuit la Crap, il scoateti pe incompetentul de Orhei din schema ca n-a produs decat paguba acolo, faceti curatenia de rigoare, iar apoi organizati un CN 2013 care sa dezvolte rezultatele de anul asta.
Ganditi-va ca e posibil sa le dam cu balta-n cap tuturor si la CM-u si va trebui sa ne consolidam palmaresele pentru viitor. Sa nu mai sacrificam cluburi si pescari cu performante. Sa construim o "Romanie" din toate resursele pe care le are Carpfishingul romanesc ce nu va fi posibil cu atatea disensiuni. Suntem detinatorii Cupei Mondiale in urmatorul an calendaristic care poate fi umbrita de scandalurile ce vor urma. Nu mai e mult si se termina CM-ul si totul o sa se transforme intr-un poligon de razboi.
Peste toate mai e si Fane care f**e pamantu` din scorbura in care a intrat. Nu vedeti ca iese din vizuina ca vulpea turbata, musca si invenineaza cu rabia lui totul si se baga iara in vagauna, pana gaseste vreun judecator neinspirat de-i serveste "matul".
Nu mai stati impasibil la vulnerabilitatile astea, purtandu-va ca niste copii ca asa se scrie doar folclorul, nu si istoria :oops: .
Cu tot respectul, Nea Vali.
Urban culture.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14708
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Agvps

Mesaj de gor965 »

miyagi scrie:...............

Daca ar fi bani de unde sa poata face despagubirile ar fi o idee buna, dar eu v-as sugera sa inscrieti toate cluburile care au CIS-ul in AGVPS, sefii sa faca parte din MINUNATA asta de Subcomisie de Pescuit la Crap, il scoateti pe incompetentul de Orhei din schema ca n-a produs decat paguba acolo, faceti curatenia de rigoare, iar apoi organizati un CN 2013 care sa dezvolte rezultatele de anul asta. ............
Pai de ce sa bagi domne cluburile de pescuit la crap in gramada de vanatori ? AGVPS-ului i-au dat clanta atatia pescari amatori care nu le-au mai platit permisele de membrii si tu vrei sa iei spuma pescuitului de competitie si s-o bagi cu acte in kkt !!!
Uita-te acuma la ce e pe balta la Corbu si zi-mi ce realizare tine de AGVPS ? Tot ce e acolo e pe banii lui Carstocea si pe munca pescarilor de crap din Romania !!! Pana si mult hulita APCR are o contributie mai mare la CM-ul asta, decat are AGVPS ! Mai mare rusinea, sa dai comunicate de-astea in preziua unei competitii de o asemenea anvergura ! Tace lumea, ca e conectata la CM si ca inca n-au pus clasamentul ala actualizat...sa vezi dupa aia circ !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Agvps

Mesaj de Lucian SV »

agvps - venile-ar numele pe apa sâmbetei. ne-au mâncat sufletul la SV.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Agvps

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
miyagi scrie:...............

Daca ar fi bani de unde sa poata face despagubirile ar fi o idee buna, dar eu v-as sugera sa inscrieti toate cluburile care au CIS-ul in AGVPS, sefii sa faca parte din MINUNATA asta de Subcomisie de Pescuit la Crap, il scoateti pe incompetentul de Orhei din schema ca n-a produs decat paguba acolo, faceti curatenia de rigoare, iar apoi organizati un CN 2013 care sa dezvolte rezultatele de anul asta. ............
Pai de ce sa bagi domne cluburile de pescuit la crap in gramada de vanatori ? AGVPS-ului i-au dat clanta atatia pescari amatori care nu le-au mai platit permisele de membrii si tu vrei sa iei spuma pescuitului de competitie si s-o bagi cu acte in kkt !!!
Uita-te acuma la ce e pe balta la Corbu si zi-mi ce realizare tine de AGVPS ? Tot ce e acolo e pe banii lui Carstocea si pe munca pescarilor de crap din Romania !!! Pana si mult hulita APCR are o contributie mai mare la CM-ul asta, decat are AGVPS ! Mai mare rusinea, sa dai comunicate de-astea in preziua unei competitii de o asemenea anvergura ! Tace lumea, ca e conectata la CM si ca inca n-au pus clasamentul ala actualizat...sa vezi dupa aia circ !
Ai absoluta dreptate George si sunt convins si eu de ceea ce zici ca am mai spus-o si eu astazi raspicat. In postarea anterioara vis a vis de "poligonul de razboi". Dar gandeste-te bine. Acum sunt doar doua alternative oficiale si una compromisa mai mereu. Cea pe care s-a mers tot timpul.
AGVPS-ul este singurul care detine deocamdata protocolul FIPS-ed. Cu el s-a asociat de-a lungul timpului toata performanta privata din tara ( vezi APCR si mai nou Liga ). Apoi, motivatia mea ar fi ca ar trebui prima data distrus si apoi reconstruit, iar in situatia noastra "cel mai adapostit esti la umbra sau in casa dujmanului". Esti de acord cu mine?
Eu am mai propus si cu Fane acelasi lucru si s-a incercat ideea numai ca acolo fiind o problema privata si dobitocu` incapatanat, n-a mers. Asta nu inseamna ca nu mai sunt amenintari din directia sa. Probabil si lipsa de combativitate a liderilor, pozitia slaba dpdv legal in care se aflau cluburile s.a. au condus la esuarea concilierii, ca din pacate Fane nu vorbeste din burta lui ci din ce-l invata niste baieti ai dreaq de destepti.
Face it :wink: .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”