ALP

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

andrei vladeanu scrie:@ val
ca fost ziarist, ar fi trebuit sa cunosti faptul ca intre ceea ce se discuta la telefon si ceeace se scrie ulterior exista o mare diferenta! :D

nu pe tine te-am facut ignorant, ci pe cei care sustin ca sunt pescari de crap si nu citesc articolele respective. nu e cazul tau.
Ai ramas nostalgic cu ziarul si cu ziaristul - eu ziarist nu am fost niciodata , la modul propriu ! La modul "figurat" sunt si acum :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

andrei vladeanu scrie:@ val

ps articol tehnic scris de romani ai sa gasesti in numarul din decembrie 2006 al revistei mai sus amintite, intitulat "Crapi cu buze reci", scris de mandezu'.
din pacate, astazi e 15 decembrie (sunt sigur ca suntem in 15! :D ) si tu nu ai cumparat inca revista. vezi sa nu te pui singur intr-o situatie de ignorant... :D :D :D
Nu te-am citit soarele meu - sunt sigur ca ai debordat de informatie valoroasa pe acest numar de revista . Tu stii cel mai bine secventa asta cu "buze reci" ! :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei Vladeanu

De fapt tu-i faci ignoranti ,in clar, daca pot sa zic asa, pe cei cativa care au postat aici impotriva traducerilor...n-ai inteles aproaoe nimic, sau ai o problema cu "aciditatea"...toti am citit traducerile respective, le-am savurat, le-am invatat, le-am practicat s.a.m.d., dar vrem mai mult despre ai nostri...ce-i rau in asta. Nu crezi cumva ca daca traducerile alea n-ar fi fost citete de catre ignorantii pe care-i acuzi, poate acum te-ai fi luptat tot cu aceleasi 10 echipe de pescari ca acum 5 ani ??? Astept neaparat un raspuns, fiindca ma simt jignit pe nedrept.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Vasilescu Cristian
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 19, 2006 11:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vasilescu Cristian »

Dar ideea cu filmele a-ti abandonat-o ? pentru niste partide de pescuit filmate(gen korda State of the Art) si explicate nu cred ca iti trebuie mari calitati de narator.

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

eu cred ca aceste articole si filme ,mai ales in perioada de iarna ,fac vanzari foarte bune in magazine!

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Da Cipi!! De citit la gura sobei... pe buda!!! :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

andrei vladeanu scrie:@ val

ps articol tehnic scris de romani ai sa gasesti in numarul din decembrie 2006 al revistei mai sus amintite, intitulat "Crapi cu buze reci", scris de mandezu'.
Ridicol!
Ce ar fi de retinut din acest articol in afara de stiuca lui Coco?Cele 3 componente ale mixului, atractantii si aromele mentionate sunt deja consacrate.Interesanta mai este afirmatia despre SBS, de parca nu stiam ca esti fan, si mentionarea "pudrei speciale"
Crapii cu buze reci?
Mie mi s-au parut verzi. :D
In rest nu inteleg de ce atacati revista pentru ca observ ca redactia va da din ce in ce mai multa atentie.Sa publici un astfel dse articol despre o partida care a fost deja popularizata printr-o emisiune TV e chiar redundant.O povestioara frumoasa de altfel din care se mai poate retine remarca privind comportamentul somnului pitic.Oare?
PS.Apropo, articolul publicat e cel original sau cineva s-a ocupat de corectura?Platium, promt. :wink:
Ultima oară modificat Sâm Dec 16, 2006 8:08 de către dan cotelici, modificat 1 dată în total.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
edwyn
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 29, 2005 0:14
Puncte: 0
Localitate: London

Mesaj de edwyn »

@ cipibm
daca face cineva un film cat crezi ca o sa vanda, numai unul ca dupa aceia apar coopile mai ieftine.
@ andrei vladeanu
ce parere ai despre NASHBAIT'S SCOPEX SQUID LIVER PLUS aici sant printre cele mai bune de pe piata.

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

Val Pangica jr scrie:
Cezar Bibu scrie:Valerica,
Ce-ai tata, de esti asa revoltat ? Ti s-a terminat Cola? :lol:
Te sparg la nas si pe tine :!: :lol:
De ce cind cineva ridica o problema serioasa zice lumea ca e luat de vodca si s-a terminat cola ? :oops: :oops: :oops:
Tie iti place ce citesti prin ALP ? Eu simt nevoia si de altceva , ca atunci cind stau pe WC si iau colectia de reviste , sa citesc ceva interesant despre Darvari , Tincabesti , Hobaia si cam atit , ca la Peris nu mai am voie si pe Saarlesti nu cred ca sunt in gratiile lui Raduta ( nici nu l-am intrebat ! ) .
Asta fara nici un fel de misto sau spirit de gluma ! M-am saturat de englezi . Il vreau pe Vladeanu , Mateianu , Rudeanu , si alti ........anu sau ....escu din ROMANIA ! De la astia am ce invata pe baltile mele , de la Townley citesc lucruri generice care dupa mine sunt perimate . O montura cu 3 grade de libertate face si un cititor de www.crap.ro !
val, las-o draku de shmekerie, tu nici nu vazusei revista cand ai scris primul mesaj. vladeanu a avut articol in ultimul numar, vladut n-are talent la scris iar townley e mai cunoscut in Ro decat Rudeanu. :)
Sorin Dragoi

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

SERBATORI FERICITE TUTUROR si la multi CRAPI. :shock: :oops: :lol: :D :shock: :?: :arrow: :wink: :cry: :P :!: :x :lol:
RESPECT, Musaro Adriano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”