ALP

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Cine e fratilor ? Nu am luat AVLP de luna asta ! Daca ma intrebati si fara sa vad va spun ca s-a dus p...i de suflet si revista asta ! Comercial si Anglia atita stiu - pesemne ca iar citim cum prinde vreunul din Anglia crap in luna ianuarie cind la noi baltile sunt bocna ! Pescarii astia de pe aici nu sunt buni ca sunt artagosi si nu au rating ! Nu ma cac pe mine , am scris si eu pe la ei - dar reportaje de pe front la competitii , atunci cind le-au picat bine , altfel ne axam pe englezi ca ei ne arata calea dreapta . Cind am scris despre cum pescuiesc , erau altii mai buni , la ei acasa si intrau in tipografie ; eu vreau sa-i vad pe Darvari in mai la Pelicanul cum nadesc ei cu 50 kg de bile de 20 pe apa de 6 metri si incep sa prinda peste la 2 zile dupa terminarea concursului ! :lol: Asta smecherie englezeasca - prind cind altii sunt plecati acasa deja ! :lol: :lol: :lol:
La fel ca si in fotbal , englezii au inventat jocul asta si isi dovedesc neputinta de a continua ce au inceput . :lol:
De exemplu mie mi-ar prinde bine sa stiu cum debuteaza Vladeanu & Mateianu in concurs pe Hobaia , ce le face Sorin Rudeanu la nada , samd - nu ce a prins Townley dupa 3 saptamini pe Orient !

Scuzati iesirea nervoasa dar pentru mine ALP e revista de scandal si informatie de cacat . Genul topul masinilor Rolls Royce si a ceasurilor Cartier intr-o tara care lupta sa aiba asigurata ziua de maine . Cu mina pe suflet va spun ca eu nu ma gasit in ALP ceva care sa-mi fie de folos in Romania . Pesemne ca in Anglia ma bat cu greii pescuitului la crap , pe baza informatiilor furnizate ( stiu deja citeva locuri bune pe multe balti din Anglia ) , dar pesemne ca nu voi pescuii vreodata acolo ! Prefer descrierea unui loc bun pe Tincabesti , Hobaia sau Darvari . Si slava Domnului sunt atitia pescari care pot furniza aceste informatii . Scuza-ma Vlad dar sunt deja nervos si asta este realitatea !
Ultima oară modificat Mar Dec 12, 2006 19:33 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Valule, tu chiar nu stii cine-i pe coperta revistei ? :roll: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

NU

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Este binecunoscutul pescar roman Coco !!!!!!!!!!! :D :D :D
Cine doreste autografe este binevenit pe la magazin, insotit de ...ceva ptr Coco, o mica atentie ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bai sa mor ca nu stiam ca este Coco - ce am scris nu e referitor la el ( de fapt Coco stie ca il stimez ! ) - ci o impresie generala la ceea ce se scrie prin reviste celebre din Romania .

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

1. Coco este Cosmin sau Costin Popescu? Ca eu il stu doar de Coco... :oops:
2. EU cred ca treaba asta cu bisexualitatea e doar o mare caterinca, si chiar daca ar fi asa , ce va pasa voua fratilor ce face fiecare cu buca proprie? :lol:
3. Omu asta (tot Coco, bine-nteles) e unul cum rar mai intalnesti in lume astazi... Acuam hai s-o dam pe bune, dar cati ar fi avut sange-n "cobra" sa traga o reclama la peleul gol cu zapada sub bocanci? Deja trebuia premiat cu greutatea lui in Absolut numai pt impactul lasat asupra populatiei! :twisted:
4. Sa-mi f...rec una daca mai stiu ce dracu voiam sa mai scriu ca am innebunit detot cu numerotarea asta care oricum da nasol!
Lasati mai baiatu-npace, ca unii cateodata nu stiu sa faca diferenta intre gluma si realitate... SI-i pacat!
Parerea mea.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Valerica,
Ce-ai tata, de esti asa revoltat ? Ti s-a terminat Cola? :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Cezar Bibu scrie:Valerica,
Ce-ai tata, de esti asa revoltat ? Ti s-a terminat Cola? :lol:
Te sparg la nas si pe tine :!: :lol:
De ce cind cineva ridica o problema serioasa zice lumea ca e luat de vodca si s-a terminat cola ? :oops: :oops: :oops:
Tie iti place ce citesti prin ALP ? Eu simt nevoia si de altceva , ca atunci cind stau pe WC si iau colectia de reviste , sa citesc ceva interesant despre Darvari , Tincabesti , Hobaia si cam atit , ca la Peris nu mai am voie si pe Saarlesti nu cred ca sunt in gratiile lui Raduta ( nici nu l-am intrebat ! ) .
Asta fara nici un fel de misto sau spirit de gluma ! M-am saturat de englezi . Il vreau pe Vladeanu , Mateianu , Rudeanu , si alti ........anu sau ....escu din ROMANIA ! De la astia am ce invata pe baltile mele , de la Townley citesc lucruri generice care dupa mine sunt perimate . O montura cu 3 grade de libertate face si un cititor de www.crap.ro !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="Val Pangica jr... Eu simt nevoia si de altceva , ca atunci cind stau pe WC si iau colectia de reviste , sa citesc ceva interesant ...[/quote]

suntem frati cumva si eu nu stiu ??? :lol: :lol: la cafea, nu-i asa ??? :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Val Pangica jr scrie:... Il vreau pe Vladeanu , Mateianu , Rudeanu , si alti ........anu sau ....escu din ROMANIA ...
righr u are... oare nu avem destui pescari de crap cu experienta? de cand astept sa vad/aud ce tactica abordeaza un pescar de crap roman, sa spunem Tata Nitu, Matty, Cornel Rosioru, Andrei Vladeanu, Vladut, Victor Oana, Cornel Serbu, Cezar Bibu, etc, etc, etc... Scuze pentru "etc" dar lista ar fi prea lunga. OK, inceputul a fost facut, acum ar fi cazul sa studiem si invataturile pescarilor locali.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”