Animale de companie

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Animale de companie

Mesaj de acidutzu »

ingerasdefoc scrie: cainele este singura vietuitoare care a dus la perfectiune vocatia prieteniei ;)
De departe, esti vedeta acestui topic. Cred ca in spatele acestor filmulete si poze stau mii de ore de antrenament.
Felicitari, ai tot RESPECTUL meu!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Animale de companie

Mesaj de ingerasdefoc »

cornel.s scrie:Dupa filmuletele vizionate e clar ca nu-mi voi bate joc de un belgian. Are nevoie de mult prea mult spatiu. Si timp.
Si sare mult frate!!!!!
toti cainii necesita nevoi speciale.sunt la fel ca oamenii;unii sunt melancolici,altii cognitivi,altii flegmatici sau colerici.daca stai la apart din start spune nu acestui caine.malinul are o energie formidabila!ii place sa munceasca si cand spun sa munceasca ma refer la cel putin 3 ore zilnic de GO GO GO!!!de asta de cel putin 10 ani incoace este cainele utilitar nr 1.a detronat demult ciobanescul german tocmai pt ca nu stie ce inseamna cuvantul NEPUTINTA.daca stai la casa si crezi ca ai timp de el sa il exploatezi la maxim atunci DA ;) se merita sa ai un asa caine in curtea ta.adora sa ia parte la orice activitate a stapanului.sa nu te miri daca o sa se uite atent la tine in timp ce faci sex sau stai pe buda :)) pentru asta traieste!nu poate sta departe de stapan.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Animale de companie

Mesaj de ingerasdefoc »

acidutzu scrie:
ingerasdefoc scrie: cainele este singura vietuitoare care a dus la perfectiune vocatia prieteniei ;)
De departe, esti vedeta acestui topic. Cred ca in spatele acestor filmulete si poze stau mii de ore de antrenament.
Felicitari, ai tot RESPECTUL meu!
Multumesc pt apreciere!Nu poti face asta cu orice caine...cum ziceam si mai sus,mi-au trecut prin maini fel de fel de rase. ei sunt ff diferiti de la o rasa la alta.dar cand il iei de mic,dormi cu el,mananci din aceeasi farfurie cu el,va jucati impreuna si ii arati ca nu este sarcina pe care sa nu o poata duce la capat atunci cuvantul "performanta" este pistol cu apa :)legatura care se formeaza intre tine si el nu se poate descrie prin cuvinte.faptele vorbesc singure.
nu ma consider o vedeta :) sunt doar un om care iubeste aceste fiinte din simplu motiv ca mai avem foarte multe de invatat de la ei.asa cum cainii se implica total in ceea ce fac,eu nu pot ramane mai prejos.in spatele miilor de ore de antrenament sta la baza cuvantul IUBIRE NECONDITIONATA!Cand ai un patruped gata oricand sa iti ofere propria viata pe tava acele mii de ore trec mult prea repede.de asta e bine sa ii apreciem maxim pt ca au o viata mult prea scurta.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Animale de companie

Mesaj de miyagi »

ingerasdefoc scrie:
cornel.s scrie:Dupa filmuletele vizionate e clar ca nu-mi voi bate joc de un belgian. Are nevoie de mult prea mult spatiu. Si timp.
Si sare mult frate!!!!!
toti cainii necesita nevoi speciale.sunt la fel ca oamenii;unii sunt melancolici,altii cognitivi,altii flegmatici sau colerici.daca stai la apart din start spune nu acestui caine.malinul are o energie formidabila!ii place sa munceasca si cand spun sa munceasca ma refer la cel putin 3 ore zilnic de GO GO GO!!!de asta de cel putin 10 ani incoace este cainele utilitar nr 1.a detronat demult ciobanescul german tocmai pt ca nu stie ce inseamna cuvantul NEPUTINTA.daca stai la casa si crezi ca ai timp de el sa il exploatezi la maxim atunci DA ;) se merita sa ai un asa caine in curtea ta.adora sa ia parte la orice activitate a stapanului.sa nu te miri daca o sa se uite atent la tine in timp ce faci sex sau stai pe buda :)) pentru asta traieste!nu poate sta departe de stapan.
Una alta mai stiu si eu. L-am vazut pe Laur "Tigaie" la lucru cu ai lui, ii pregatea pentru mondioring si a luat si un amic de-al nostru 3 pui de la el, de care a avut tot Laur grija. Au fost luati pentru balta, pentru paza. Erau cat de cat conditii ca se ocupau paznicii de ei si in plus fiecare in parte de al lui. De stat stau la casa si cam stiu cata nevoie are un caine "sa lucreze", ca n-ar fi singurul, dar nu-i pot oferii timpul asta. Trebuie sa te legi efectiv de el.
Urban culture.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Animale de companie

Mesaj de ingerasdefoc »

asa e

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Animale de companie

Mesaj de ingerasdefoc »


Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Animale de companie

Mesaj de Genes Florin »

kira ...
Fişiere ataşate
2014-02-05 16.57.52.jpg
2014-02-05 16.57.52.jpg (96.25 KiB) Vizualizat de 1101 ori
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Animale de companie

Mesaj de Vali Vesa »

Kira: like that !!!
Vezi sa nu te taie cu urechile.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Animale de companie

Mesaj de Genes Florin »

Vali Vesa scrie:Kira: like that !!!
Vezi sa nu te taie cu urechile.
are grija de mine mai mult decat mama :wink:
cat despre taiat, tocmai ce m-am vindecat :wink:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Animale de companie

Mesaj de Vali Vesa »

Genes Florin scrie:
Vali Vesa scrie:Kira: like that !!!
Vezi sa nu te taie cu urechile.
are grija de mine mai mult decat mama :wink:
cat despre taiat, tocmai ce m-am vindecat :wink:
Bai, esti nebun, eu chiar vorbeam serios. Catelul e SUPERB, iar urechile...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”