APEL LA SANATATE MORALA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de zfcristian »

Ce mi se pare ciudat este ca autorul nu a avut nicio postare in acest topic .
A aruncat bomba si a plecat !
Eu unul daca eram atat de framantat de carpfishingul romanesc si ajungeam sa arunc in piata asa un articol l-as fi sustinut pana in panzele albe DAR asa avem 7 pagini si nicio reactie ce sa intelegem ca nici el nu crede in ceea ce a scris sau ca vorbeste prin interpusi ?!?!? :(

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

zfcristian scrie:Ce mi se pare ciudat este ca autorul nu a avut nicio postare in acest topic .
A aruncat bomba si a plecat !
Eu unul daca eram atat de framantat de carpfishingul romanesc si ajungeam sa arunc in piata asa un articol l-as fi sustinut pana in panzele albe DAR asa avem 7 pagini si nicio reactie ce sa intelegem ca nici el nu crede in ceea ce a scris sau ca vorbeste prin interpusi ?!?!? :(
In mod sigur nu l-a scris el Cristi. I-a fost "sugerat". E stilistica by AV. El si l-a "asumat".
Urban culture.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de gabi1 »

zfcristian scrie:Ce mi se pare ciudat este ca autorul nu a avut nicio postare in acest topic .
A aruncat bomba si a plecat !
Eu unul daca eram atat de framantat de carpfishingul romanesc si ajungeam sa arunc in piata asa un articol l-as fi sustinut pana in panzele albe DAR asa avem 7 pagini si nicio reactie ce sa intelegem ca nici el nu crede in ceea ce a scris sau ca vorbeste prin interpusi ?!?!? :(
Ce vrei sa mai vezi decat ipocrizia combinata cu o tentativa de inchizitie ambalata intr-o "comisie civica" prietenoasa federalilor ??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Dan Mateianu »

zfcristian scrie:Ce mi se pare ciudat este ca autorul nu a avut nicio postare in acest topic .
A aruncat bomba si a plecat !
Eu unul daca eram atat de framantat de carpfishingul romanesc si ajungeam sa arunc in piata asa un articol l-as fi sustinut pana in panzele albe DAR asa avem 7 pagini si nicio reactie ce sa intelegem ca nici el nu crede in ceea ce a scris sau ca vorbeste prin interpusi ?!?!? :(
Citeste finalul articolului. Scrie ca el va renunta la aceasta lume, a forumului. Acelasi lucru mi-au spus ca o vor face si andrei vladeanu si Val Pangica.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de zfcristian »

Dan M scrie: Citeste finalul articolului. Scrie ca el va renunta la aceasta lume, a forumului. Acelasi lucru mi-au spus ca o vor face si andrei vladeanu si Val Pangica.
That's funny !
Ciudat totusi pentru ca am vazut ca a intrat pe forum si probabil a si citit cate ceva , am vazut ca emisiunile radio au fost anuntate deci nu renunta totusi sau renunta doar la topicurile ce nu ii convin ?

Il stimez mult pe Tibi , ii urmaream si inca urmaresc emisiunile si sper totusi ca articolul a fost doar un derapaj nefericit sau o forma de descarcare vis a vis de Cornel si ca in spatele ei nu se ascund alte interese !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de gabi1 »

That's funny !
Ciudat totusi pentru ca am vazut ca a intrat pe forum si probabil a si citit cate ceva , am vazut ca emisiunile radio au fost anuntate deci nu renunta totusi sau renunta doar la topicurile ce nu ii convin ?
Stati linistiti, lupul unde a mancat o oaie revine, este doar un mic pas inapoi care tine de conjunctura.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

Dan M scrie:Scrie ca el va renunta la aceasta lume, a forumului. Acelasi lucru mi-au spus ca o vor face si andrei vladeanu si Val Pangica.
Pacat!

- Ca Mibi Tanascu da si fuge, la fel cum si scrie.
- De Vndrei Aladeanu ca s-a luptat atat sa racoleze adeptii din randurile forumistilor sa-i faca federali. Si-o fi facut "stocul" de renunta asa usor?
- Ca Val Pangica, dupa ce a mutat polul de putere al Militariului pe Barsanesti s-a apucat de certat cu vanatorii, blogerii si nu mai avea mult si se certa si cu Google. Mai exact peste tot pe unde a intrat, dupa cum zicea Tanascu. Si-a facut-o si cu greseli gramaticale repetate sau abrevieri. Parca in ultima vreme il luase si pe Vladut pe mira.

@Vlad

Ce Vlade si tu stai in Militari, ca noi 3?

- Ca am uitat sa-l mentionez si pe nea Tzictor Varus. Un alt scriitor-"media"tor devenit federal.
Urban culture.

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de dani dan »

DumiD scrie:
Dragos Sinca scrie: Exagerezi. Nu stiu daca voit sau nu. Insa ar trebuii sa realizezi ca Tibi se referea la cei care isi dau cu parerea despre anumite subiecte legate de CN si apartenenta la un for organizator sau altul, fara a avea vreo tangenta cu fenomenul. Nu cred ca a fost cineva criticat pentru ca si-a exprimat vreo opinie, fie ea corecta sau eronata, despre o montura sau alt aspect tehnic.
Daca vroia sa se refere doar la cei care isi dau cu parerea despre subiecte legate de CN ma tem ca exprimarea dansului lasa foarte mult de dorit...
Articolul este un atac murdar la anumite persoane dar si la publicul larg. Titlul nu are nici o legatura cu articolul in sine, este compus dupa modelul sport.ro/prosport, click aici sa vezi apelul la sanatate morala...si cand colo ce sa vezi, o oala de laturi imprastiate in stanga si-n dreapta. Anonimul de forum, imbecil, agramat si abuzat de parinti ma tem ca nu este Sornel Cerban, este utilizatorul de rand, care nu are treaba cu CN/CM si a carui vina este ca-si da cu parerea in toate subiectele.

frumos autoportret :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS parca zice-ai ca ne lasi. pescar de tastatura ce esti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de ionut72 »

pescar de tastatura
Dan M, ca sa fim lamuriti, asta e "atac la persoana" sau nu? :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de dani dan »

ionut72 scrie:
pescar de tastatura
Dan M, ca sa fim lamuriti, asta e "atac la persoana" sau nu? :)
te simti :?: :?: :?: :?:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”