bancuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Patriarhul a băut palma cu Victor Ponta: în loc de Amin în biserici se va spune „Votați Ponta”

Încă o afacere de succes încheiată de CEO-ul Bisericii Ortodoxe Române, Daniel, care a reușit să încheie un acord cu Victor Ponta pentru campania electorală. În urma acestuia, Patriarhia va primi un infinit de bani pentru biserici iar popii vor cânta la slujbă „Votați Ponta” în loc de Amin.

„Este o decizie firească, de modernizare a ortodoxiei. Să fim serioși, nimeni nu mai știe exact ce înseamnă „Amin” iar lumea oricum nu mai bagă în seamă. Dar repetă de fiecare dată, și mi se pare că ar putea fi un mesaj viral”, a declarat Patriarhul Daniel în cadrul unei conferințe de presă.

Credincioșii vor primi la intrarea în biserică mini-pliante cu Victor Ponta în carțuliile de rugăciuni, lumânări și o încurajare din partea preotului. Patriarhia avertizează că acest contract guvernamental nu îi scutește pe români de plata contribuției la parohie, care va rămâne la același nivel ca și până acum.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: bancuri

Mesaj de ionut72 »

Maine e zi libera: deci, orice ar fi, nu ponta! :D :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: bancuri

Mesaj de osc1or »

ionut72 scrie:Maine e zi libera: deci, orice ar fi, nu ponta! :D :D
Asta nu e banc.. e serios!!!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

-Cum este vazuta Romania de catre NATO?
-???
-Ca un testicul: participa dar nu se baga!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: bancuri

Mesaj de ionut72 »

osc1or scrie:
ionut72 scrie:Maine e zi libera: deci, orice ar fi, nu ponta! :D :D
Asta nu e banc.. e serios!!!

Ma rog, mie mi-a placut poanta (nu ponta), pentru mine, personal, toti sunt o apa si-un pamant: talhari!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

Nixon plânge pe scari la Casa Alba. Dumnezeu il vede, vine langa el si-l întreaba:
- De ce plângi tu Richard?
- Cum sa nu plâng Doamne? Razboiul din Vietnam nu se mai sfârseste si...
- Richard draga, fa pace si-o sa vezi...
Asezat pe treptele Kremlinului, Brejnev plânge cu sughituri. Dumnezeu îl vede si se apropie de el:
- Ce necazuri ai tu Leonide?
- Doamne n-o mai scot la capat cu chinezii.
- Leonide, muta trupele din Europa la granita chineza.
În fata Partidului National Taranesc - Crestin si Democrat, Coposu plânge amarnic. Dumnezeu îl vede si imediat coboara lânga el:
- Ce se întâmpla Puiule? Spune-mi cum sa te ajut?
Corneliu Coposu, nu scoate un cuvânt si printre sughituri arata cu mâna în jur. Dumnezeu priveste împrejur, si începe sa plânga si El.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: bancuri

Mesaj de matei1971 »

Tineri, casatoriti de 15 ani, amandoi lucreaza, dar cu greu fac fata cheltuielilor zilnice.
Fostii lui colegi din timpul serviciului militar au devenit oameni bogati, au firme pe numele lor, si-au cumparat automobile 4x4 si fac excursii in strainatate, iar el nu are nici macar un Fiat de 1000 cmc. Intr-una din zile, tanarul da peste un anunt in ziar: "De vanzare Mercedes 4x4 - nou. Pretul: $250". Presupune ca e o greseala de tipar, totusi telefoneaza si ii raspunde o voce de femeie.
- Anuntul cu Mercedesul e real?
- Desigur. Si primul care va veni cu 250 de dolari, va cumpara masina.
- Sunt in drum spre tine!...
Scoate in graba 250 de dolari din sertar si "zboara" la adresa indicata. O doamna in varsta deschide usa.
- Am impresia ca-i pur si simplu o gluma... Mercedes pentru 250 de dolari?
- Hai sa vezi.
Si-l conduce la garajul casei unde se afla un Mercedes 4x4 - complet nou. Tanarul ii spune:
- Eu nu-s bogat, dar sunt om drept si cinstit. Asa incat ori ca imi vei spune ca nu te pricepi la automobile, ori ca e vorba de o gluma; masina asta valoreaza 70000 de dolari, poate chiar mai mult. De ce o vinzi numai pentru 250 de dolari?
- Pentru ca esti om drept, iti voi explica despre ce e vorba: Eu am fost casatorita 60 de ani. In urma cu o luna si jumatate, sotul meu a murit.
Saptamana asta am deschis testamentul si acolo era scris ca locuinta ramane in posesia mea. Banii, toti banii, raman in posesia mea.
Dar in paragraful al treilea al testamentului era scris ca el are o iubita. Si el hotaraste sa se vanda Mercedesul 4x4 si sa se trimita iubitei lui suma primita. Iar eu vreau sa ma razbun pe ea. Pur si simplu sa ma razbun. In testament scrie: "sa se vanda masina si sa i se trimita suma primita..." si nu scrie "sa i se dea masina...", iar razbunarea mea este ca ea sa primeasca pentru masina asta numai 250 de dolari si nimic mai mult..."
Tanarul scoate din buzunar 250 de dolari, plateste doamnei, ia masina si se duce cu ea direct la garaj pentru a o verifica. Dupa verificare i se spune ca automobilul este complet nou, aproape nu s-a circulat cu el... Multumit se intoarce acasa, urca scarile in graba si vede postarul iesind din locuinta lui. Tanarul il intreaba:
"Ce veste ne-ai adus?"
La care postarul ii raspunde:
"I-am adus sotiei tale recomandat-expres 250 de dolari".
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

De ce sa te plângi, daca ai totul?

Argint in par, Aur la dinti, Nisip la rinichi, Zahăr in sânge, Cataracta la ochi, Cioburi in tălpi, Pietre la ficat, Titan la proteze, Plumb in sânge, Apa la genunchi, Fier in articulatii.......
Si peste toate, o inepuizabilă sursa de gaze naturale!
Niciodată nu m-am gândit ca începând de la o anumită etate, as putea ajunge sa reunesc atâtea bogății!
Daca astăzi ridici bratele, îndoi genunchii, rotesti gâtul si totul face "CRACK", nu ești bătrân... ești CROCANT.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

De sezon
Fişiere ataşate
Untitled1.jpg
Untitled1.jpg (116.69 KiB) Vizualizat de 908 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
andrei mihut
Mesaje: 428
Membru din: Mar Iun 16, 2009 13:21
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: bancuri

Mesaj de andrei mihut »

Doi prieteni pescari obisnuesc sa mearga impreuna la balta.
Acolo insa,unul scoate peste dupa peste,iar celalalt nu prinde nimic.Intr-o dimineata,ghinionistul se scoala cu noaptea-n cap,soseste primul pe malul baltii si incepe sa pescuiasca.Sta el ce sta si nu prinde nimic,cand deodata un pestisor scoate capul din apa:
-NU va suparati ,domnule, prietenul dumneavoastra nu vine astazi?
It's more than passion!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”