Ce fel de forum?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ce fel de forum?

Mesaj de Florentin Iuga »

Din cauza faptului ca in ultima vreme tot mai multi dintre noi am fost jigniti de diversi anonimi, doresc sa aflu si parerea celorlati membrii ai forumului legata de acest aspect:

1. Credeti ca este corecta acceptarea off-topicurilor calomnioase si chiar injurioase?
2. Puteti accepta postarile de prost gust si in mod constant fara nicio referire la subiectele dezbatute, ale anonimilor?
3. Considerati ca este corect ca un membru inscris cu nume real sau cunoscut de toti dupa semnatura, sa fie lasat fara "protectie" din partea moderatorilor, in fata violentei verbale mascata sub pseudonime?
4. Credeti ca cei atacati ar trebui sa ignore jignirile, sa le dea curs si sa raspunda pe masura sau sa apeleze la interventia moderatorilor?
5. Considerati acest forum ca fiind suficient de corect si bine moderat?

Doresc sa aflu parerea a cat mai multi dintre dumneavoastra, deoarece este o problema care ne priveste pe toti.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

1. Off topicurile nu sunt corecte chiar daca nu sunt calomnii. Asta (zic eu) daca sunt REPETATE, ca din cand in cand mai gasesc un raspuns glumet la o postare si ma mananca degetele sa scriu :lol:
2. Eu pot sa le ignor, dar nu si moderatorii.
3. Ma pot apara si singur daca vreau si daca moderatorii nu intervin, dar asta poate duce la un sir nesfarsit de :mob:
4. Ignore is the best, dar depinde de context.
5. Oricand si oriunde e loc de mai bine si nimeni nu e perfect. Asa ca "da", ca altfel de ce mai sunt aici?

Si cred ca ar fi mai bine sa se reintroduca optiunea "PM". Astfel cred ca s-ar rezolva intr-o anumita masura "off topicurile".
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Barfele si acuzele au existat si vor exista intotdeauna , nu cred ca o lectie de moralitate rezolva ceva si sincer sa fiu decat o atmosfera de sanatoriu cum este pe alt site o prefer pe cea incinsa de aici

Intrucat un forum este o forma facultativa de comunicare si are si alternativa sa nu ne trezim lupi moralisti pentru ca fiecare dintre noi ( chiar si tu Florentin) in situatii critice am recurs la jigniri si exprimari neortodoxe

Vinovat este faptul ca A VENIT IARNA asa ca lasa oamenii sa toarca la gura sobei (sau a tastaturii) asa ca

THE SHOW MUST GO ON !
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Nea Florentin,

tu si prieteni tai ar trebui sa aveti un chat special doar al vostru, asta daca telefonul ti se pare o varianta costisitoare, aici este un FORUM daca nu sti !
Dca nu ma semnam prunus si ma semnam dumitru popescu, era in regula ? eu cred ca tot nu va convenea, observ ca aici sunt cativa forumisti carora le face placere sa discute doar intre ei, iar noi, INTRUSII, nu suntem bine veniti in discutii !
asta e, eu va salut cu respect si am plecat cu un gust amar,

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce fel de forum?

Mesaj de andrei vladeanu »

Florentin Iuga scrie:Din cauza faptului ca in ultima vreme tot mai multi dintre noi am fost jigniti de diversi anonimi, doresc sa aflu si parerea celorlati membrii ai forumului legata de acest aspect:

1. Credeti ca este corecta acceptarea off-topicurilor calomnioase si chiar injurioase?
2. Puteti accepta postarile de prost gust si in mod constant fara nicio referire la subiectele dezbatute, ale anonimilor?
3. Considerati ca este corect ca un membru inscris cu nume real sau cunoscut de toti dupa semnatura, sa fie lasat fara "protectie" din partea moderatorilor, in fata violentei verbale mascata sub pseudonime?
4. Credeti ca cei atacati ar trebui sa ignore jignirile, sa le dea curs si sa raspunda pe masura sau sa apeleze la interventia moderatorilor?
5. Considerati acest forum ca fiind suficient de corect si bine moderat?

Doresc sa aflu parerea a cat mai multi dintre dumneavoastra, deoarece este o problema care ne priveste pe toti.
Florentin,

1. Poti accepta postarile de bun gust cu referire la subiectele dezbatute?
2. Consideri corect ca doi membrii inscrisi cu numele reale (de exemplu eu si tu) sa discute fara a avea nevoie de protectie din partea nimanui?
3. Te simti atacat doar cand esti jignit, iar in rest poti discuta in contradictoriu, evident in termeni civilizati?
4. Accepti critica?
The One Team

pescar_crap

Mesaj de pescar_crap »

Cred ca nea Florin s-a saturat de cate "laude"primeste pentru minunatele emisiuni pe care le face..... :lol:
Cat despre off topicuri si alte injurii e de la sine inteles..ca traiesti pe lumea asta si peste tot asa e...numiti un forum care sa nu fie asa...deh...societatea....mama ei.... :roll:
In rest crapmania.ro e super tare !Bate tot! Mai rarasa site si forum de site...asa ca ....no more comment's 8)

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@Andrei

Subtil. Bine, m-am lamurit care sunt dorintele referitoare la forma, modul si caracterul comunicarii dar chiar nu se poate sustine un topic fara sa fie iremediabil deturnat? Parca e telefonul fara fir. Eu zic crap si altul zice ca mi-am luat-o-n cap.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Tatae

adevar ai grait si bine l-ai ticluit...asa precum in gandul meu... :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

Dupa parerea mea forumul crapmania este cel mai tare de pe piata , dar ma enerveaza amarnic cand face cate unul afirmatii nefondate si mai da si nume chiar daca nu are legatura cu acel personaj , in rest totul e ok ! Sa spuna lumea ce gandeste, dar fara adresa !!!

Eu nu am nevoie de protectia moderatorului ca ma descurc si singur, si-asa vine iarna si mai avem si noi activitate :lol: :lol: :lol:
Valentin Dumitru

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Florentin Iuga
nu te mai lua de Vladut ca nu poate sa-l dea in fapt pe varul lui

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”