concluzii mansa eliminatorie C.N./ HOBAIA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

concluzii mansa eliminatorie C.N./ HOBAIA

Mesaj de Gabi Tomulescu »

dupa cateva ore de somn trebuia sa intru sa vad care au fost clasamentele pe sectoare...lupta pina la sfarsit confirma faptul ca la acest concurs valoarea echipelor a fost una apropiata...au fost si cateva surprize, (echipe noi infiintate, cu cateva concursuri la activ), care nu numai ca au luptat cu nume grele ale carpfishing-ului , dar au reusit sa se claseze bine si sa rastoarne clasamentele..
FELICITARI LUI CIOARA SI FLOREATA pentru ce au reusit sa faca. Dar fratilor am vazut ceva ce pana acum nu am mai vazut..Viorel(Parintele) si cu Mihaiu
Florin au tras de peste de sambata pina la sfarsit de nu se poate..cate 2 la 10 minute trei in juma de ora ...ceva de nu-mi inchipuiam ca o sa vad ( cred ca nici ei)...FELICITARI Rm. Sarat. Nu in ultimul rand FELICITARI tuturor participantilor (si cu care ne-am luptat si cu care nu am fost in competitie directa); toata lumea a luptat, in conditiile in care erau momente cind pur si simplu pescuitul devine imposibil..."Imposibilul" a fost invins, iar echipele momentului s-au dus mai departe. Sint si echipe bune care nu s-au calificat si asta nu inseamna neaaparat ca nu sint valoroase..asa a fost sa fie...motive de conjunctura sint in totdeauna... si cand pierzi si cand castigi.
Noi ne-am calificat, greu, dar frumos...cu emotii si stres...dar asa e o competitie frumoasa si adevarata...GREUL ABEA INCEPE!!!!!!!!!

FELICITARI ECHIPELOR CALIFICATE !!!!!!!!

va salut !!!!!!!!! ma bag la somn

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Sa nu uitam Gabi, ca lupta nu a fost dusa numai cu partenerii de intrecere, ci si cu capriciile vremii. Natura a fost al doilea adversar al concurentilor.
Tin sa felicit si eu toti concurentii si in special pe parintele Holban, pt. care am un respect deosebit.
Acum doi ani afla ca mulineta are frina. :wink: Iar acum a cistigat un sector.
Unii il ridiculizau, numai ca parintele nu i-a bagat in seama si an de an a acumulat si invatat. Si iata-l anul acesta invingind echipe cu experienta.
Circotasii au sa spuna ca a avut loc bun. Si ce daca ai loc bun si nu stii sa-l valorifici?
Holban nu a fost cap de stand, si totusi a stiut sa-si faca treaba si sa cistige sectorul.
Bravo Holbane, jos palaria.
In aceasi categorie i-as incadra si pe Floreata cu Cioara care in acelasi sector au venit pe locul 4.
Dupa un start dezastruos nu au cedat. Au strins din dinti au cautat pestele si l-au gasit.
Numai ambitia si dorinta de a se califica completata cu o nada buna i-a dus pe locul 4.
Bravo voua.

Acum toata lumea e obosita, mai tragem concluzii miine.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Un concurs foarte palpitant, cu multe rasturnari de situatie, cu cateva echipe bine cotate care s-au luptat pana in ultima clipa ptr salvarea de la retrogradare( unele nu au reusit !), cu podiumurile celor 3 sectoare in permanenta modificare, cu echipe debutante in finala.
In concluzie, un concurs tare de tot, cu standuri foarte apropiate din punct de vedere al productivitatii, unde in primul rand au contat NADA si CALITATEA PESCARILOR.
Am si 3 echipe pe care vreau sa le evidentiez, este vorba despre :
1.Floreata-Cioara,locul 5 sector B, ptr. tenacitate si ardoarea cu care au luptat.
2.Darius - Gabi, locul 2 sector A, o noua comfirmare a acestei echipe care acum 2 luni a debutat in competitii, cred ca daca mai dura cateva ore concursul, puteau chiar sa castige sectorul.
3. Mircea F- Maimutoiul Mik, locul 3 sector C, care l-a batut fara drept de apel pe veteranul Tata Nitu-Lupsan, fiind vecini de stand !
BRAVO CAPRIORILOR !
:wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Vladut, Foreata cu Cioara au terminat pe locul 4 nu 5 :wink:
Darius intr-adevar si el a facut o figura frumoasa.
Mircea F, cu maimutoio insa iar au comis-o spre sfirsit. ei conduc jumatate de concurs dupa care cedeaza. Aici au o problema.
Problema asta au avut-o si la Tincabesti si la Dirvari si acum.
In finala asa o greseala te lasa acasa.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Am uitat sa-i amintesc pe Ninel si Costica din Domnesti.
Ei au comis-o la inceput cind au adunat f. mult ten, dupa care si-au revenit si au urcat spectaculos pina la 90kg.
Erau cap la cap cu Victor Serbu. Aici experienta si-a spus cuvintul. In timp ce Victor urca peste cu peste, ceilalti 2 au intrat in panica.
Panica e dusmanul pescarului, nervii nu i-au mai tinut, au inceput sa faca greseli si au ramas la 90 kg.
Sa pierzi calificarea cu 90 kg. e dureros.
Au avut si nesansa sa cada in cea mai grea grupa. Spre comparatie in sectorul A, unde s-a cistigat cu 99 kg.
Ei cu 90 nu au prins nici locul 6.
Asta e. Capul sus baieti, v-ati comportat remarcabil. La urmatorul concurs nu veti mai repeta greselile facute.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

asa apropos de nada....care dupa parerea tuturor este un factor care conteaza mult...faptul ca noi am pescuit cu nada conceputa de noi iar alte echipe au beneficiat de experienta altora in fabricarea de "bile", ne face sa tinem si mai sus capul chiar pe locul asta 5...defapt scopul era calificarea si a fost atins...ce folos ca esti sub linie dar esti mandru ca ai picat primul...
cind s-a propus scoaterea tenului, iar noi nu am sustinut ideea, un argument, foarte stabil al lui Andrei Vladeanu a fost.." ce sa caute la mondiale unu care nu a facut in viata lui boiles"..deci...noi ne-am conformat si ne-am apucat de facut...deci selectia trebuie sa cuprinda si capitolul boiles..ma rog sau trebuia.
asa foarte bine se lasa tenul iar cei care mergeau la mondiale indiferent care ar fi fost le facea Vladeanu bile .... de pus pe rig...nu e greu le punea cobra in mana si gata lotul...

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

maestre iti pot spune eu ce a fost la parintele Holban...
a avut multe foarte multe crapoaice pe care le pescuia dintr-un loc cu agatatura unde probabil erau depuse si icre de crap...le lua direct din "maternitate"..sa vedeti bucati de crapoaice care, dupa marime, jurai ca au peste 10 kile si ele aveau intre 6 si 8 kg. si noi am avut un exemplar d'asta..erau slabite rau...
acu are putina logica si asta tinand cont ca si crapoaica lauzeste linga icre ca sa le si pazeasca..acu ce sa faca si ele se dezmorteau putin si hop bilele parintelui la botu' lor...ele hap si gata.... :D

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vladut, multumim mult! Ne straduim sa tinem pasul cu predictiile tale de dupa Tancabesti.
Si nu cred ca am facut-o pana acum, profit de ocazie, si-i multumesc sincer lui Andrei. Sunt multe lucruri pt care trebuie sa-i multumesc, nu o sa le insir acum dar cele mai importante sunt cele in materie de nada si strategie. Plus ca oricand poti sa-l suni si face o gluma buna pe seama ta :lol: :lol:

Maestre, eu n-as compara Tancabesti cu Hobaia. La Hobaia nu am avut o problema ci doua dar nu spun nici una dintre ele ca oricum nu seamana cu altele doua de la Darvari si nici cu cealalta pe care am avut-o la Tancabesti, care la randul ei n-are a face, nici in clin, nici in maneca, cu cele de la Darvari :lol: Oricum nu am comis-o spre sfarsit ci am decelerat-o pe la mijloc. La sfarsit am prins chiar tare.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Vladutz,
itzi multzumesc mult pt aprecieri.

La fel le multzumesc tuturor celor care au avut incredere in noi,care ne-au ajutat si ne-au redat increderea in noi pt ca asa cum spunea shi Floreatza,noi trebuia sa incepem sa pescuim sambata dimineatza(sambata la ora 4 am aveam tot 3 buc).Nu in ultimul rand vreu sa-i multzumesc eu lui Floreatza pt ca a avut incredere in mine.Felicit organizatorii,felicit arbitri,felicit totzi concurentzi care au participat indiferent daca s-au calificat sau nu.

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Vladut am o intrebare; cine a prins cel mai mare peste de pe balta? :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”