@cornel Serbu

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

@cornel Serbu

Mesaj de Andrei I »

cornelserbu scrie:si bine faci, mai ales ca optiunile erau destul de restranse ... :lol:
Nu erau deloc restranse....

"sa-nteleg ca-n 8+1, tu erai +1, adica, carmaciul...vezi, ala trebuie sa fie mic si neaparat maimutoi" --- nu trebuie sa fie nici mic si nici maimutoi nu e neeaparat sa fie dar musai trebuie sa-l cheme Andrei

Si apropos afirmatia dumneavoastra jigneste atat fostul cat si viitorul capitan al nationalei...sau ma rog o putem cataloga ca fiind o simpla aberatie pamfletara si atunci nu se mai supara nimeni :lol:

Cum trebuie tratata? :lol:
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: @cornel Serbu

Mesaj de cornelserbu »

Andrei I scrie: Cum trebuie tratata? :lol:
daca spui ca pe capitan trebuie sa-l cheme musai andrei, atunci cred ca niciun tratament n-ar fi eficace...poate doar camasa de forta :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: @cornel Serbu

Mesaj de Andrei I »

cornelserbu scrie:
Andrei I scrie: Cum trebuie tratata? :lol:
daca spui ca pe capitan trebuie sa-l cheme musai andrei, atunci cred ca niciun tratament n-ar fi eficace...poate doar camasa de forta :lol: :lol: :lol:
De ce ? Chiar asa de tare va apuca tremuratul cand e rostit acest nume incat numai camasa de forta va este potrivita? Eu cred in dumneavoastra si sunt sigur ca mai exista inca tratament :lol: :lol: :lol:
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

stai putin, nu mie-mi trebuia camasa aceea, nu eu sustin ca un lucru sau altul e musai...eu sunt putin mai flexibil, n-am ce cauta intr-o camase atat de stramta :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

dinu

Mesaj de dinu »

cornelserbu scrie:stai putin, nu mie-mi trebuia camasa aceea, nu eu sustin ca un lucru sau altul e musai...eu sunt putin mai flexibil, n-am ce cauta intr-o camase atat de stramta :lol:


iti fac eu o camasa pe masura :D :D

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

cornelserbu scrie:stai putin, nu mie-mi trebuia camasa aceea, nu eu sustin ca un lucru sau altul e musai...eu sunt putin mai flexibil, n-am ce cauta intr-o camase atat de stramta :lol:
La fel era si afirmatia ... flexibilia :wink: ... si mi-a permis sa o interpretez.... tot asa e si cu regulamentele in concursuri. De asta am sustinut mereu ca regulamentul oricarui concurs trebuie sa nu lase loc pentru nimic dar am fost acuzat de scenarita si teoria "constipatiei".

Apropos de regulamente...aveti vreo informatie la cald referitoare la momentul anuntarii si publicarii regulamentului de desfasurare al calificarilor? Si nu intreb la misto dar inteleg ca toata lumea a mers pe ideea unei prezente in numar mare pentru strangere de fonduri si pentru asta au fost alese taxe mici, balti gratuite...insa intre timp au fost anuntate majoritatea concursurilor din 2009 cu tot cu regulamente iar lumea s-a inscris deja. S-ar putea prin intarzierea regulamentului de desfasurare sa nu fie prezente asa multe echipe cum spera organizatorii? Nu ma refer la acea mana de pescari care are timp si buget pentru toate concursurile...ci la ceilalti...cei de la care se spera sa se stranga bani in calificari.
Alta idee pentru atragerea unui numar mai mare de concurenti ar fi posibilitatea cuprinderii sfarsitului de saptamana in fiecare mansa pentru a minimaliza numarde zile de concediu pe care sa si le ia fiecare.

Nu e polemica sau scormonire de rahat ..ci doar sugestii cu ganduri bune.
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ dinu

insfarsit, ti-am aflat meseria, dar cred ca ai face mai bine sa faci camasi de forta pentru acolitii tai, ca tare-s.....

@ andrei i

florentin iuga a pus pe net toata sedinta cu presedintii de cluburi. daca erai intr-adevar interesat, nu mai puneai intrebarile de mai sus, fiindca raspunsurile le-ai fi gasit acolo.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

cornelserbu scrie:@ dinu

insfarsit, ti-am aflat meseria, dar cred ca ai face mai bine sa faci camasi de forta pentru acolitii tai, ca tare-s.....

@ andrei i

florentin iuga a pus pe net toata sedinta cu presedintii de cluburi. daca erai intr-adevar interesat, nu mai puneai intrebarile de mai sus, fiindca raspunsurile le-ai fi gasit acolo.
Chiar m-am uitat la sedinta e adevarat nu toata, iar raspunsurile la intrebarile astea nu le-am auzit, nu zic ca nu au fost. Dar daca sunteti amabil poate ma puteti lamuri pe mine si pe altii, mai ales ca nu e nimic secret asa cum spuneti a fost transmis live. Un regulament nu poate fi ne-scris...nu? sau concurentilor o sa li se spuna ca trebuie sa urmareasca sedinta ca sa vada regulile? o fi el CIPS dar tot trebuie postat cu tot cu amendamente daca e cazul.
Milionar excentric

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

REGULAMENT CIPS

    Avatar utilizator
    Andrei I
    pescar de competitie
    Mesaje: 1761
    Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
    Puncte: 0
    Localitate: bucuresti
    Contact:

    Mesaj de Andrei I »

    oanavictor scrie:REGULAMENT CIPS
      Multumesc dle. Oana. Un link cu regulamentul CIPS in limba romana sau in engleza macar poate va ajut cu o traducere.
      Milionar excentric

      senzor planet
      Scrie răspuns

      Înapoi la “Liber la Discutii”