DELTA DUNARI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Marian Cosereanu
pescar de competitie
Mesaje: 1177
Membru din: Sâm Noi 10, 2007 19:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DELTA DUNARI

Mesaj de Marian Cosereanu »

....................................................................

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai debutat gresit ! La urmatoarea postare genul asta, ne despartim ! :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Jack the Ripper
Mesaje: 148
Membru din: Joi Dec 21, 2006 16:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jack the Ripper »

Salut Vladut ! Poate ca nu sunt eu in masura sa te judec pentru faptul ca ai inceput sa vezi lucrurile doar in alb sau negru in ceea ce priveste forumul dar in ceea ce il priveste pe Gazaru chiar ai gresit. Este partenerul meu de pescuit si crede-ma ca ma chinui de 1 an sa-l conving sa se inregistreze la voi si sa intrebe cand are neclaritati legate de pescuit si, atunci cand se inregistreaza, prima lui postare dispare si primeste si avertisment. Am vorbit cu el si, din cate am inteles, tot ce a facut a fost sa ceara cateva informatii despre vremea de la Crisan, cum se misca lucrurile pe acolo pentru ca am planificat sa facem o iesire in jur de 28 martie. Mai mult decat atat : spera sa-i raspunzi chiar tu cunoscand prea bine faptul ca esti fan Crisan, Ingusta, Litcov, etc.Corect : nu a postat la ce rubrica trebuia dar de aici la avertisment pare a fi cale lunga. Sper sincer ca doar faptul ca are nume de user ciudat a dus la acest gest dar, te rog sa ma crezi ca si eu si el avem un motiv clar pt. care nu postam cu numele real (lucram impreuna si suntem destul de monitorizati la servici) si, oricum, tu poti sti numele noastre din adresa de e-mail. Ca o ultima precizare vreau sa sti ca pescuim impreuna de 5 ani si notiunea de "catch and release" este invatata si respectata de 4 ani. Cu stima, Cristian Mirica aka Jack the Ripper
P.S. - Daca in urma postarii voi lua avertisment sau BAN crede-ma ca a meritat sa-i iau partea unui partener de pescuit pescuit pt. asta.

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila »

@Jack the Riper

Am sa-ti raspund eu si iti explic si de ce.

Aseara bananaiam pe forum si din intamplare am vazut postarea partenerului tau, inainte sa fie stearsa.Intrebarea se adresa forumistilor in general si nu neaparat lui Vladut,si nicidecum pe tonul amabil si la modul cum ai explicat tu.Cred ca esti gresit informat. Daca intreba cum ai scris tu,cred ca i se raspundea frumos si la obiect.Dar intrebarea suna pur si simplu marlaneste si arogant. :oops:
Pai in conditiile astea, fiind si la prima postare, nu cred ca primea un raspuns de la cineva.
O fi el partenerul tau, o pescui C&R (felicitari), dar inainte sa te chinui 1 an sa-l faci sa se inregistreze pe forum poate trebuia sa faci si niste (multe) ore de educatie cu el.
Se fac chestionare, se chinuie lumea sa se discute amabil,constructiv si frumos pe forum si apare neica nimeni ga[o]zaru si..... se pisa pe toti.
In concluzie, sa zica multumesc pt. ca a primit doar avertisment.

Salutari
Costel Stanila
A.P.C.R.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@jack the ripper

Nu este absolut nici o problema ca ii iei apararea prietenului tau, doar ca din pacate nu ti-a explicat exact cum stau lucrurile ! Noroc ca eu salvez postarile sterse :

" Ia ziceti , ba obositilor cum sta treaba pe la Crisan ? Se prinde ceva ? "

Si acum te las pe tine sa judeci daca am procedat corect.....

PS Nu cred ca o sa existe cineva(fie nume real, nick sau clona) sa ma intrebe de Crisan si sa nu-i raspund, sti bine ca iubesc zona aia de delta ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Marian Cosereanu
pescar de competitie
Mesaje: 1177
Membru din: Sâm Noi 10, 2007 19:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Marian Cosereanu »

Vladut Mateianu scrie:@jack the ripper

Nu este absolut nici o problema ca ii iei apararea prietenului tau, doar ca din pacate nu ti-a explicat exact cum stau lucrurile ! Noroc ca eu salvez postarile sterse :

" Ia ziceti , ba obositilor cum sta treaba pe la Crisan ? Se prinde ceva ? "

Si acum te las pe tine sa judeci daca am procedat corect.....

PS Nu cred ca o sa existe cineva(fie nume real, nick sau clona) sa ma intrebe de Crisan si sa nu-i raspund, sti bine ca iubesc zona aia de delta ! :wink:
Gresit masajul suna astfel "salut plictisitilor a fost cineva pe 2008 in delta ca vreau sa ies din hibernare".Cam asa ceva.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

gazaru scrie:
Vladut Mateianu scrie:@jack the ripper

Nu este absolut nici o problema ca ii iei apararea prietenului tau, doar ca din pacate nu ti-a explicat exact cum stau lucrurile ! Noroc ca eu salvez postarile sterse :

" Ia ziceti , ba obositilor cum sta treaba pe la Crisan ? Se prinde ceva ? "

Si acum te las pe tine sa judeci daca am procedat corect.....

PS Nu cred ca o sa existe cineva(fie nume real, nick sau clona) sa ma intrebe de Crisan si sa nu-i raspund, sti bine ca iubesc zona aia de delta ! :wink:
Gresit masajul suna astfel "salut plictisitilor a fost cineva pe 2008 in delta ca vreau sa ies din hibernare".Cam asa ceva.
:lol: :lol: :lol: ..."masajul" :lol: :lol: :lol:
mesajele nu prea iti ies....cu MASAJELE cum te-oi descurca? :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

@gazaru
...cam asa ceva ! :!: Deci se poate sa fii fost si mai rau ! :D Hai sa spunem ca ti-a placut in armata si-acolo totul incepe "cu stangul inainte..." .Vezi ca ulterior Vladut a dat (indirect,in alt topic ) o imformatie despre Crisan 2008 ,care poate iti raspunde la intrebare ! :wink:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Marian Cosereanu
pescar de competitie
Mesaje: 1177
Membru din: Sâm Noi 10, 2007 19:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Marian Cosereanu »

marin laurentiu scrie:
gazaru scrie:
Vladut Mateianu scrie:@jack the ripper

Nu este absolut nici o problema ca ii iei apararea prietenului tau, doar ca din pacate nu ti-a explicat exact cum stau lucrurile ! Noroc ca eu salvez postarile sterse :

" Ia ziceti , ba obositilor cum sta treaba pe la Crisan ? Se prinde ceva ? "

Si acum te las pe tine sa judeci daca am procedat corect.....

PS Nu cred ca o sa existe cineva(fie nume real, nick sau clona) sa ma intrebe de Crisan si sa nu-i raspund, sti bine ca iubesc zona aia de delta ! :wink:
Gresit masajul suna astfel "salut plictisitilor a fost cineva pe 2008 in delta ca vreau sa ies din hibernare".Cam asa ceva.
:lol: :lol: :lol: ..."masajul" :lol: :lol: :lol:
mesajele nu prea iti ies....cu MASAJELE cum te-oi descurca? :lol: :lol: :lol:
scuze pentru greseala cu "masaju",cu scrisul pe calculator sunt varza.am sa citesc dupa ce scriu.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

OK, daca nu a fost cu intentie, ti se ridica "galbenul" !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”