DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:Bine ca am scapat de Popescu, asta lipsea, sa ajunga jigodia ordinara sef la federatie,argatul lui Becali si turnator la secu dovedit, nu inteleg ce-i tot plang de mila unii si altii.......
Spre deosebire de ceilalti puscariasi, Popescu e singurul din lotul asta care a avut decenta (atat ca presupun eu ca are) sa-si recunoasca vina si sa restituie banii pe care i-a primit ilegal. Mai mult, fara a avea intentia sa contest decizia judecatorilor(a gresit, sa plateasca, e ok), Popescu e singurul dintre toti care a facut in viata lui lucruri bune, care au adus bucurie cetatenilor acestei tari. Punem in balanta faptul ca Popescu a fost un mare jucator roman, a avut rezultatele pe care le stim si faptul ca la un moment dat a tras o teapa nu stiu cui (statului, mie , tie, lui X-ulescu) ... si poate ca ajungem la zero ...dar daca le facem balanta alorlalti, mai nene, ce plm lucru bun a facut Don kkt Giovani ptr. tara asta, ptr. un singur roman din tara asta ? Eu asa vad diferenta intre Popescu si ceilalti, au gresit sa plateasca, dar sa fim seriosi, legea nu se aplica doar in litera ei ci si in spiritul ei.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de matei1971 »

RazvanG scrie:Caterinca ieftina si proasta ce aveti in voi.
Daca in momentul in care oameni intra la parnaie,ptr unii dintre voi este motiv de caterinca,aflati ca nu sunteti mai departe ca perversul de pe tg ocna. Nu conteaza ce au facut,fiecare dintre voi ar fi facut asa ceva daca aveati okazia.
Se vede ca nu stiti ce inseamna o singura zi in arest.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ti-au dat si tie din banii pe care i-au furat de ii plangi?
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de Albert »

gor965 scrie:......e singurul dintre toti care a facut in viata lui lucruri bune, care au adus bucurie cetatenilor acestei tari. ......i.
E discursul care ma "omoara" cel mai mult cand vine vorba de pesoane publice. E acelasi discurs ca si in cazul juniorului becali, jiji.
Asta se aplica la beserica. In fata justitiei toti suntem egali. Sau asa ar trebui sa fim. Ai comis-o, ai pierdut la judecata...aia e.
Te cazezi frumos la mititica, platesi avocati si astepti sa treaca timpul. Nu ai acelasi tratament cu X din fundul tarii care a furat o gaina.Ala face parnaie adevarata nu ca vedetele noastre. Cred ca e suficienta clementa cand se accepta acest statut privilegiat.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:
gor965 scrie:......e singurul dintre toti care a facut in viata lui lucruri bune, care au adus bucurie cetatenilor acestei tari. ......i.
E discursul care ma "omoara" cel mai mult cand vine vorba de pesoane publice. E acelasi discurs ca si in cazul juniorului becali, jiji.
Asta se aplica la beserica. In fata justitiei toti suntem egali. Sau asa ar trebui sa fim. Ai comis-o, ai pierdut la judecata...aia e.
Te cazezi frumos la mititica, platesi avocati si astepti sa treaca timpul. Nu ai acelasi tratament cu X din fundul tarii care a furat o gaina.Ala face parnaie adevarata nu ca vedetele noastre. Cred ca e suficienta clementa cand se accepta acest statut privilegiat.
Explicam de ce multa lume il compatimeste pe Popescu ! E ok ca justitia si-a facut treaba si l-a gasit vinovat, insa e o diferenta intre Popescu si ceilalti tocmai prin prisma lucrurilor celelalte pe care le-a facut in viata. Sunt chestii de care tin cont inclusiv judecatorii cand judeca mai mult persoane acuzate de aceeasi fapta, ptr. care de obicei dau sentinte diferite...altfel codu penal ar trebui sa aiba niste incadrari simple ...ai furat-puscarie 10 ani ...nu conteaza ce-ai furat, cand ai furat, cum ai furat, de ce ai furat, baga 10 ani la bulau, sa te saturi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de DumiD »

Popescu e un turnator la secu si este sluga lui Becali. S-a inhaitat cu alde Becali sa traga tepe la cluburi si la stat pentru ca a dat chix in tot ce a incercat el de unul singur - vezi cazul doldora bazar unde a pierdut vreo 7 milioane. Si are neobrazarea sa pozeze in domnisoara de onoare la alegerile frf, ca vine el din "generatia de aur" cu o noua mentalitate si management profesionist. Un rahat de om, daca a dat bine la gioale cat a jucat fotbal nu inseamna ca are caracter, ba chiar are mai putin ca alde Giovani si Borcica, macar aia nu faceau pe busolele morale. Daca era ales sef la frf era mai rau decat cu Nasul, Popescu ar fi fost sluga si lui Sandu si a lui Giovani.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de gabi1 »

Bai fratilor, eu nu inteleg un singur lucru, astia au fost condamnati pe buna dreptate, au calcat pe bec, au fost prinsi cu mata-n sac si si-au primit pedeapsa. Ce rezolvam daca ne bucuram? intrebarea este pur crestineasca, nu vad rostul acestor manifestari emotional/subiective, chiar toti avem constiinta imaculata raportata la codul penal? ma indoiesc...
Daca tot ne erijam in deontologi de ce nu suntem ofuscati ca Videanu,Ionescu.Gh(cuscru prezidential),Berceanu,Mitrea, etc, etc, etc, sunt liberi bine merci si au acumulat averi muuuuult mai mari din sudoarea multor generatii de "fraieri" ai acestei tari.??
Lotul "transferurilor" sunt pui-copii, insa asa este spiritul romanului sa dea in cel cazut jos...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de Sionut »

gor965 scrie:
Albert scrie:
gor965 scrie:......e singurul dintre toti care a facut in viata lui lucruri bune, care au adus bucurie cetatenilor acestei tari. ......i.
E discursul care ma "omoara" cel mai mult cand vine vorba de pesoane publice. E acelasi discurs ca si in cazul juniorului becali, jiji.
Asta se aplica la beserica. In fata justitiei toti suntem egali. Sau asa ar trebui sa fim. Ai comis-o, ai pierdut la judecata...aia e.
Te cazezi frumos la mititica, platesi avocati si astepti sa treaca timpul. Nu ai acelasi tratament cu X din fundul tarii care a furat o gaina.Ala face parnaie adevarata nu ca vedetele noastre. Cred ca e suficienta clementa cand se accepta acest statut privilegiat.
Explicam de ce multa lume il compatimeste pe Popescu ! E ok ca justitia si-a facut treaba si l-a gasit vinovat, insa e o diferenta intre Popescu si ceilalti tocmai prin prisma lucrurilor celelalte pe care le-a facut in viata. Sunt chestii de care tin cont inclusiv judecatorii cand judeca mai mult persoane acuzate de aceeasi fapta, ptr. care de obicei dau sentinte diferite...altfel codu penal ar trebui sa aiba niste incadrari simple ...ai furat-puscarie 10 ani ...nu conteaza ce-ai furat, cand ai furat, cum ai furat, de ce ai furat, baga 10 ani la bulau, sa te saturi !
Gor,
nu stiu daca te-ai inspirat din articolul de mai jos, dar exprima cam aceeasi idee.

http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2014 ... exagerate/
CS APS

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de gor965 »

Sionut scrie: Gor,
nu stiu daca te-ai inspirat din articolul de mai jos, dar exprima cam aceeasi idee.

http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2014 ... exagerate/
Nu am nevoie sa ma inspir ca sa fac o diferenta intre cine e (si ce a insemnat la un moment dat) Gica Popescu si cine e Don kkt Giovani !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de didi-ionita »

DumiD scrie:Popescu e un turnator la secu si este sluga lui Becali. S-a inhaitat cu alde Becali sa traga tepe la cluburi si la stat pentru ca a dat chix in tot ce a incercat el de unul singur - vezi cazul doldora bazar unde a pierdut vreo 7 milioane. Si are neobrazarea sa pozeze in domnisoara de onoare la alegerile frf, ca vine el din "generatia de aur" cu o noua mentalitate si management profesionist. Un rahat de om, daca a dat bine la gioale cat a jucat fotbal nu inseamna ca are caracter, ba chiar are mai putin ca alde Giovani si Borcica, macar aia nu faceau pe busolele morale. Daca era ales sef la frf era mai rau decat cu Nasul, Popescu ar fi fost sluga si lui Sandu si a lui Giovani.
Am avut placerea sa-l cunosc personal pe Gica Popescu prin intermediul catorva lucrari care le-am facut pt el de-a lungul a fro 2 ani ( si pt cumnat-su Hagi dealtfel ) . Juca la Barcelona pe timpul ala . Are un MULT bun simt si un MARE CARACTER , si el si nevasta`sa - de departe peste orice fotbalist cu care am mai intrat in legatura . Ca o paranteza - nu pot sa zic acelasi lucru despre Hagi ...
Cat priveste banutzii ... stati linistit si nu-i mai compatimiti ... ca are balta peste :) - au avut profesori buni de imobiliare , mai ales ca aveau si cashu la ei pe timpurile alea .
Concluzie : Despre el , chiar imi pare rau . Despre ceilalti : NU imi pare bine - atat
Didi Ionita

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DOSARUL TRANSFERURILOR - PUSCARIE PTR GREII FOTBALULUI

Mesaj de Madalin Dirla »

Ai dreptate Razvane,si mie imi pare rau de toti dar in special de meme stoica ca ia dat doar 3 ani si nu 6 :lol: :lol: :lol: :lol:
RazvanG scrie:Caterinca ieftina si proasta ce aveti in voi.
Daca in momentul in care oameni intra la parnaie,ptr unii dintre voi este motiv de caterinca,aflati ca nu sunteti mai departe ca perversul de pe tg ocna. Nu conteaza ce au facut,fiecare dintre voi ar fi facut asa ceva daca aveati okazia.
Se vede ca nu stiti ce inseamna o singura zi in arest.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”