Ici C'est Paris

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Mugu
Mesaje: 70
Membru din: Dum Mai 13, 2012 9:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Ici C'est Paris

Mesaj de Mugu »

Urmaresc de cateva ore si-mi pare un film, nu realitate.
Incet, incet, lumea asta se duce pe .

Dumnezeu sa-i odihneasca ! Si pe ai lor si pe ai nostri :(

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de Vladut Mateianu »

Se pare ca razboiul nu poate fi evitat ! Sa vedeti reactii acum....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de iulius_gherase »

Urmeaza un val de ura si atacuri impotriva musulmanilor...copii musulmani crescuti in frica care vor deveni urmatorii jihadisti...un cerc vicios...ma bucur ca traiesc in Romania si inca nu mi-e frica sa ies pe strada...macar la noi in cel mai rau caz trebuie sa te feresti de vreun pumn sau un cutit ceva...nu tu kalashnikov si bombe...sa nu se ajunga ca in Israel,armata peste tot
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de doru_croc »

Am gasit asta. va las placerea lecturii si trageti concluziile....
Acum 50 de ani De Gaulle a dat independenta Algeriei si a explicat de ce Franta nu poate si nu va putea sa-i integreze pe musulmani. Daca ar tine acest discurs astazi ar fi aclamat la nivel european. Cititi si admirati coerenta discursului.


„E foarte bine ca exista francezi galbeni, negri sau tuciurii. Arata ca Franta e deschisa tuturor raselor si ca are o vocatie universala.Dar, cu conditia ca ei sa ramina o mica minoritate. Daca nu, Franta nu va mai fi Franta. Suntem totusi, inainte de toate un popor european de rasa alba, de cultura greco-latina si de religie crestina.
Sa nu veniti sa povestiti basme. Musulmanii? V-ati dus sa-i vedeti?
I-ati privit cu turbanele si djelada-urile lor? Vedeti bine ca nu sunt francezi.Cei care propovaduiesc integrarea au un creier de colibri, chiar daca sunt foarte savanti. Incercati sa integrati uleiul si otetul, agitati sticla si dupa o vreme se vor separa din nou. Arabii sunt arabi, francezii-francezi. Credeti ca populatia Frantei ar putea absorbi 10 milioane de musulmani care mâine vor fi 20 si poimâine 40? Daca noi facem integrarea (Franta cu Algeria) daca toti arabii si berberii din Algeria vor fi considerati francezi, cum ii vom impiedica noi sa nu vina in Franta continentala cind nivelul vietii e mult mai elevat?
Satul in care m-am nascut eu nu se va mai chema Colombey-doua biserici ci Colombey doua moschei”
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de cornelserbu »

doru_croc scrie:Am gasit asta. va las placerea lecturii si trageti concluziile....
Acum 50 de ani De Gaulle a dat independenta Algeriei si a explicat de ce Franta nu poate si nu va putea sa-i integreze pe musulmani. Daca ar tine acest discurs astazi ar fi aclamat la nivel european. Cititi si admirati coerenta discursului.


„E foarte bine ca exista francezi galbeni, negri sau tuciurii. Arata ca Franta e deschisa tuturor raselor si ca are o vocatie universala.Dar, cu conditia ca ei sa ramina o mica minoritate. Daca nu, Franta nu va mai fi Franta. Suntem totusi, inainte de toate un popor european de rasa alba, de cultura greco-latina si de religie crestina.
Sa nu veniti sa povestiti basme. Musulmanii? V-ati dus sa-i vedeti?
I-ati privit cu turbanele si djelada-urile lor? Vedeti bine ca nu sunt francezi.Cei care propovaduiesc integrarea au un creier de colibri, chiar daca sunt foarte savanti. Incercati sa integrati uleiul si otetul, agitati sticla si dupa o vreme se vor separa din nou. Arabii sunt arabi, francezii-francezi. Credeti ca populatia Frantei ar putea absorbi 10 milioane de musulmani care mâine vor fi 20 si poimâine 40? Daca noi facem integrarea (Franta cu Algeria) daca toti arabii si berberii din Algeria vor fi considerati francezi, cum ii vom impiedica noi sa nu vina in Franta continentala cind nivelul vietii e mult mai elevat?
Satul in care m-am nascut eu nu se va mai chema Colombey-doua biserici ci Colombey doua moschei”
din pacate acum interesele sunt altele, iar madame merkel e o vaca cu creierul de colibri.
spui ca, "daca ar tine acest discurs astazi ar fi aclamat la nivel european", dar gandeste-te ce s-ar fi intamplat daca l-ar fi tinut alaltaieri dimineata !?! :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de ionut72 »

Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de bogdan5 »

Cugetam...deci existam. :wink:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de ionut72 »

bogdan5 scrie:Cugetam...deci existam. :wink:

Da, dar nu mai avem voie sa ne indoim (de unele chestii)!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Ici C'est Paris

Mesaj de ionut72 »

Mahomed intra pentru prima data in clasa la noua lui scoala.
- Cum te numesti? intreaba invatatoarea.
- Mahomed! raspunde copilul.
- Esti in Australia, iar aici nu exista Mahomed!
- Din acest moment numele tau va fi Bruce!
Dupa ore, Mahomed se intoarce acasa.
- Cum a fost in prima zi de scoala, Mahomed? intreaba mama sa.
- Numele meu nu este Mahomed, eu sunt australian si ma numesc Bruce!
- Ah, iti este rusine de numele tau, incerci sa-ti renegi parintii, mostenirea ta, religia ta?
- Sa-ti fie rusie! si l-a batut. Apoi l-a chemat pe tatal sau, care l-a batut si mai rau.
In ziua urmatoare Mahomed se intoarce la scoala. Invatatoarea il vede plin de rani si vanatai si il intreaba:
- Ce-ai patit, Bruce?
- Doamna, n-o sa credeti, dar, la doar doua ore dupa ce am devenit australian, am fost atacat de doi musulmani nenorociti!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”