In atentia domnului Popescu de la Alba

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

In atentia domnului Popescu de la Alba

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iata raspunsul pe care il primeste un user de pe alt forum, de la cunoscutul domn Popescu cel care incearca sa infiinteze o federatie de pescuit :
"Ce ti se pare deplasat in ceea ce vrem sa facem? Crezi ca performanta, incontestabila, a unor pescari le si garanteaza capacitatea de organizatori sau le dreptul la exclusivitate in ceea ce priveste managementul unei activitati de pescuit sportiv? Cu ce jignesti pe cineva daca iti spui punctul de vedere si iti exprimi rezerve in ceea ce priveste capacitatea organizatorica a unor persoane care in afara unor merite, repet, incontestabile ca pescari de performanta nu au reusit sa institutionalizeze si sa dea o forma legala sa se manifeste a activitatii de pescuit sportiv si s-au complacut in urma unui protocl facut cu o asociatie ilegal constituita(AGVPS) sa participe numai la concursuri interne si internationale si sa-si promoveze si propriile afaceri. Domnul Vladeanu are un magazin de articole de pescuit, deci nu il intereseaza doar pescuitul ci si sa-si vanda marfa. Poate si alti domni au aceleasi interese. Ex. Dl Oana pe lacul Darvari pe care il administreaza, dupa cate stiu eu, organizeaza concursuri pe bani buni. Teama lor nu deriva din faptul ca vin niste neaveniti in pescuit, ci din faptul ca este posibil sa li se naruiasca o afacere, pescarii de competitie afiliati la o federatie putand sa concureze pe alte locatii de pescuit unde sa nu plateasca birul impus acum de diriguitorii crapasilor. Sper sa ma insel, dar teama imi este ca am intuit agitatia care a cuprins aceasta casta elitista a pescuitorilor de crap ca fiind alternativa la actiunea pe care o gestioneaza. Si printre cei care pescuiesc la crap si participa la competitiile crapistilor, exista dubii asupra modului cum se fac clasamentele si se constituie echipa reprezentativa.
Inca odata sper sa ma insel, daca nu ar fi jenanta aceasta agitatie "

Am facut aceasta postare doar ptr a-l intreba pe domnul Popescu daca are curajul sa-i infrunte pe cei de care scrie, aici ,pe siteul "pescuitorilor de crap" cum ne numeste dinsul. Sau prefera doar sa citeasca in continuare si sa scrie unde stie ca pescarii de crap nu sunt reprezentati......
Singurul lucru pe care il cer, este putin curaj....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@vladut,

da-ne adresa sa "intram" si noi pe acolo :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

acest domn popescu, de ce vrea sa infiinteze federatia de pescuit spotiv si s-o pastoreasca?...oare n-are ce face, sau are si dansul niste interese...niste tampiti, care chiar au impresia ca pot vinde cu suprapret castraveti la gradinari :evil:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

am gasit si eu topicul respectiv. un adevarat limbaj de lemn. iar la intrebari raspunde evaziv, niciodata la subiect...
oare de ce a "promovat" federatia pe care vrea s-o infiinteze pe rapitori.ro ??? de ce nu-l invitati oficial aici sa-si expuna punctul de vedere in legatura cu sectiune "crap" ??? ca aici sigur va gasi mediul adecvat. cu tot respectul pentru celalat site, acolo mai rar crapari...

???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Afacerea... Il intereseaza strict afacerea, nicidecum ce se va intampla dupa infiintare cu membrii federatiei. A fost la inceput doar o banuiala insa dupa ceva discutii cu persoane care cunosc problema mult mai detaliat, aceasta banuiala a devenit o convingere.
Dar despre acestea ne pot spune mai multe alti "pescuitori platitori si incasatori de biruri" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

citat din serialul "din putul gandirii"

Trimis: Vin 12 29, 2006 1:14 pm Titlul subiectului: Stiati ca...

--------------------------------------------------------------------------------

A aparut primul maestru emerit al pescuitului romanesc. El poarta numele Cornel Rosioru, si il gasiti pe www.crapmania.ro/forum?
Cine da oare aceste titluri si pe ce baza? De ce mi-aduce aminte de blazonul lui Adrian Nastase?

semnat "apsalba"
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu pot decit sa-i multumesc d-ului Popescu pt. ca ma face cunoscut, daca mai era nevoie, pe un site unde nici nu sunt logat. :lol:
Simte ca-i fuge pamintul de sub picioare si incearca sa se agate de orice.
Eu ii doresc "la multi ani" si multe succese. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Si io ii doresc mult SUCCES la pescuit. Bafta multa pe balta nene, sa ai mult noroc la peste.

Moose
APCR Canadian Branch

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Moose_master scrie:Si io ii doresc mult SUCCES la pescuit. Bafta multa pe balta nene, sa ai mult noroc la peste.

Moose
i-ti bati tastatura de pomana ,pentru ca omu nu este pescar si nu are nici o treaba cu pescuitul ,omul vrea numai bani din PROIECTE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Desi imi place sa cred ca sunt un om echilibrat, cu greu imi pot cenzura vocabularul. Pentru ca acest oportunist de Alba, a aruncat si el o privire prin niste legi si a bagat de seama ca ar putea sa suga niste bani frumosi de la UE pe seama pescarilor.
Nu am auzit de marea scoala de management de la Alba, dar presupun ca acest "domn" ca si altii nu a condus nimic in viata lui (nici macar o femeie la altar, caci atunci ar fi mai intelept), nu stie ce inseamna sa simti in fiecre luna rasuflarea a macar doi angajati pe care trebuie sa ii platesti.
Daca nu ne laudam nu inseamna cu cei din APCR sau alte asociatii nu avem studiile, pregatirea si inteligenta necesara de a conduce.
Prin afirmatiile lui eu ma simt jignit, asa pana a suge banii de la UE pe seama mea, sa faca operatiunea respectiva pescarilor din Romania si sa se gandeasca cum sa primeasca ....U.. E de la ei.
Ultima oară modificat Mar Ian 09, 2007 13:02 de către DD, modificat 1 dată în total.
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”