intrebari

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

intrebari

Mesaj de maty »

M-am trezit de dimineata cu o staruitoare intrebare in minte.oare de ce nu am contestat in mod oficial faptul ca dl.Musaro a fost ajutat in diverse situatii de arbitri la scosul pestilor cu minciogul,etc . Fapt interzis de regulament , care iar fi adus probabil o depuctare meritata .Raspunsul mi la dat sufletul . Cred ca omul cat traieste in aceasta viata are datoria ca prin tot ceia ce face sa aduca bucuria,lui si semenilor lui.Dumnezeu vede si stie ca noi oamenii nu implinim acest lucru si acceptam uneori compromisuri,ptr.a ne satisface EUL.nostru egoist.
Totusi avem tupeul sa ne batem cu pumnul in piept si sa sustinem sus si tare cat suntem de corecti, de cinstiti.
Intrebarea 1.- ai adus bucurie dl. Oana prin faptul ca ai dat o suma atat de mare numai ptr. locul 1?
Intrebarea2. - ai adus bucurie dl. Tarus prin faptul ca printr-o f. proasta organizare a corpului de arbitri sa creat haos in fisele de arbitraj,(greseli numeroase,inregistrari de capturi fara semnatura martorilor,neinregistrari ale capturilor prinse in final de concurs)
Intrebarea3. - ai adus bucurie Nae ca ai plecat lasandu-ma singur.Oare daca ai fi ramas si am fi depus contestatia in mod oficial altul ar fi fost rezultatul?
Intrebarea4. - dl. Musaro te bucuri sincer ,deplin de rezultat? Iata ce cred eu ca ar trbui facut .Trebuie sa mergem inainte si sa nadajduim, ptr. ca ,nui asa ?avem balti cu mult crap,avem pasiune ptr. acest minunat sport si avem si pescari de clasa si multi dintre ei si oameni de caracter.la unii speranta moare ultima, la mine speranta nu moare niciodata,ptr. ca ea este la Dumnezeu.fie ca El sa ne ajute sa putem trece cu invatamintele de rigoare si peste asta ptr. a ne putea bucura cu adevarat in viitor. cu consideratie Maty.
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Good morning, :lol: :lol: Este o zi foarte fericita pentru mine si nu am nicio intentie de a ma strica ziua pentru ceva care a fost scris pe forum. Mai antai specific ca raspunsul meu la un asa josa miscarea,si fara rost (adica cea de a scrie de pe un forum asa ceva...dupa terminarea concursului)provine de la faptul ca sunt o persoana foarte educata. Acuma raspund la intrebarea care mi a-ti pus: DA MA BUCUR FOARTE MULT, si parteneru meu (va dati seama, cine nu sar bucura la un asa mare premiu? Numai cine a concorat si nu a castigat cred..). Cu tot respectul pentru domnul maty (care este oricum, si ramane un mare campion) vreau sa zic ceva: am concurat in ultimii ani la foarte multe concursuri, am muncit mult, multa pasiune si sacrifice. m-am pozitionat mereu in clasament in locuri destul de onorabile, dar fara sa castig. Din asta am invatat ca in viata nu se castiga mereu si ca trebuie sa stii sa pierzi cu demnitate. La acest concurs mai mult am ramas fara partener pentru probleme de familie si am luptat singur pana la 1 de duminica. Am terminat concurs foarte obosit cu 2 zile nedormit si la premiera nu am vazut niciun fel de contestatie. Apropo iao ocazia pentru sa felicit si sa multumesc de dom. Oana care a realizat un superconcurs in stil european cu premile pentru fiecare sectoare pe masura. Multumesc si pe dom. Tarus pentru organizarea arbitraj si pentru pasiune cu care lucraza. Si in sfarsitul multumesc arbitrilor (nu pentru mincioc de fapt.. :lol: ) pentru ca si ei au muncit intradevar mult si cu profesionalitate. Acest este tot ce aveam de zis, daca era ceva dom. Maty ar fi trebuit sa ma suna personal si nu sa scrie pe un forum intrebarile pe care a visat noapte trecuta, cum a facut dom. Badulescu, in primul rand, si iao ocazie sa invit pe dom. maty sa scrie mai mult pe forum (am vazut ca aveti internet cand trebuie) despre tecnica a pescuitului la crap, sunt convins ca sunt multe persoane la care as facea placere, mie in primul rand. Iao in sfarsit ocazie sa anunt ca 50.000.000 lei o sa fie donate septmana aceasta din parte mea si lui calina alexandru (adica parteneru meu) la o casa de copi handicapati. Multumesc la toti baietii si prieteni care m-au sustinut si cu care mam sfatuit in timpul concursului din care Svoncu, carprom, Mantovani, Caron, pompi si multi alti prieteni (iertatima daca nu scriu toti) care meritele au fost cat ale mele. Numai bine tuturor si respect.
RESPECT, Musaro Adriano

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

intrebari

Mesaj de maty »

imi este indeajuns cuvantul dv. domnule Musaro,pe care il iau ca atare sil cred,ptr.ca am convingerea ca inainte de a fi un bun pescar sunteti un om de onoare.asadar va rog sa primiti felicitarile mele ptr, rezultatul obtinut.am sa va spun totusi un proverb romanesc care zice ca nu aduce anul ce aduce ceasul.se poate intampla insa si invers,in sensul ca timpul va scote la lumina.din pacate nu a existat pana acum nici un concurs la care timpul sa nu fi scos la lumina anumite peripetii care sau intamplat in timpul desfasurarii lui.majoritatea peripetii inlesnite si acceptate de catre arbitri si conducatorul acestora.mai doresc sa adaug ca am inceput si eu ca toti de altfel mai intai sa pierd si sa invat sa stiu sa pierd ptr a putea apoi sacastig.dar doresc corectitudine,cinste respect reciproc.sa ne ajute Dumnezeu ca acestea sa ni le dorim cu totii si sa le si respectam. Maty.
ajutorul vine de sus.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Rusine, domnule Musaro !
Mai bine ati dona banii pentru sinistratii din Timis, pentru ca stiti bine ca nu ii meritati.Va scriu in calitate de client al domnului Sipos, care va fost vecin si stie exact ce s-a intimplat.
Felicitari domnilor arbitri Daniel Costache din Constanta, Sandu din Bucuresti si Barbosului din Pescar 4 ever !
Au facut-o din pasiune sau pentru bani ?
Pacat de lupta si de daruirea domnilor Mateescu si Badulescu care nu au putut fi infrinti decit de 4 oameni.
Dumnezeu sa te ierte !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

pai ce s-a intamplat ??? da-i drumu', nu mai tine in tine ca (virgula) cauzeaza...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

E dureros nu-i asa, in calitate de abonat la pozitia de cap de stand, sa fii invins.
@ Ilarion
Esti dus rau.
Nu a avut nimeni nimic de zis la premiere.Acum vad ca va agitati.
Pe voi sa va ierte.......
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Salut , lasa dane, ilarion moldoveanu cu mine are ceva de inainte.Dom ilarion am facut donatii si pentru sinistrati din timis... asa ca informtia.
ps. sipos???? Cine e? :lol: :lol: :lol: Comunica la dom Sipos ca il salut,
Si nu trageti prea tare coarda....inteleg si acept un pic de invidie si de barfa dar exista si limita bun simtului. Numai bine
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

tot nu pricep cum se puteau face aranjamente. nu trebuia ca 2 vecini de stand sa participe la cantarire si sa semneze pe fisa concurentului ??????
la noi, care nu contam nici macar pentru locul 1 pe sector, arbitrii nu cantareau fara vecinii de stand.
:?: :?: :?:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Dupa ceva zile de refacere,si de rezolvarea problemelor de serviciu,ar trebui sa raspundem la cererile dlui Oana,referitoare la concurs si la imbunatatiri pt anul viitor.Postez la acest topic si pt a raspunde celor nemultumiti de ceea ce s-a intimplat in sectorul unde s-a dat lupta pt locul 1,pentru ca vad ca au aparut(oare de ce nu ma mir,nu suntem in Romania?) contestatari peste noapte.
La sfirsitul concursului,dl. Oana a intrebat f clar daca exista contestatii.S-a facut o liniste deplina,desi erau acolo vreo 200 de persoane.Din pacate,nene Costica,cu toata stima pe care stii ca ti-o port,n-am auzit vreo voce impotriva.Ca Nae a plecat suparat,nu e vina nimanui,iarta-ma!Cit despre dl. Ilarion,daca a fost pe-acolo(si ne-am fi bucurat sa fie,sa ne mai dezvaluie din secretele sportului asta!) n-a comentat nici dinsul.Prefera netul,ca e mai comod,probabil..
Am transmis si lui Victor faptul ca de exemplu la noi in sector nu prea s-au deplasat vecinii sa semneze fisa si sa fie martori la cintarire,dar pina la urma,era de datoria fiecarui participant sa solicite asta,asa ca nu e asta un motiv de contestatie.Parerea mea...
O alta parere de-a mea pe care o fac publica ,ar fi ca in anul viitor sa se acorde o mai mare atentie(citeste bani!) premiilor de sector in dauna premiului cel mare,pentru ca s-a vazut clar ca au fost sectoare dezechilibrate,si ar fi o lupta mai corecta in conditii relativ egale,si in care s-ar vedea mai bine cine se poate adapta unor conditii dificile.
Ar mai fi o dezamagire,legata de unii sponsori de sector-sa-i spun,sa nu-i spun?-si spun asta in conditiile in care echipa noastra n-a intrat in premii...
PS@ilarion moldoveanu,arbitrii si in special cei vizati de dvs,n-au avut deloc viata usoara,credeti-ma,avind in vedere cantitatile de peste prinse.Nu inteleg de ce vreti sa-i bagati intr-o falsa polemica?

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Intrebari:
1. Aduci o bucurie sau faci un bine cuiva daca admiti si nu semnalizezi nereguli si mai si imbini asta cu teme religioase?
2. Este bine, dupa evenimentele respective, sa pui intrebari insidios retorice si sa spui ca nu ai luat masuri pentru ca asa ti-a dictat constiinta si credinta? Nu sunt bigot, dar am citit Biblia si nu prea se potriveste.
3. Oare ceilalti concurenti nu incep sa se simta la randul lor pacaliti dupa aruncarea acestor vorbe?
4. Semanarea indoielii este o fapta crestineasca? Nu-i un usor fariseism aici?
5. Canoanele crestine nu recomanda ca atunci cand ai ceva de spus sa spui cind este cazul, daca nu sa taci pe vecie?

Cred ca ar trebui sa-l mai lasam pe Dumnezeu in pace, nu sa-l amestecam in concursuri de pescuit cu mize financiare mari, nu? Mie, oricum, nu-mi face bine lucrul asta, ba chiar ma dezgusta!

Daca asemenea fapte au existat intr-adevar, trebuiau sa fie oprite in timp util sau cand a existat ocazia, la intrebarea despre contestatii, facand un bine tuturor concurentilor.
In rest, felicitari castigatorilor oficiali!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”