Liber la furat

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Liber la furat

Mesaj de RSC »

Va intreb cati romani ar iesi in strada pentru ca firmele straine isi exporta profitul si sunt si favorizate fata de firmele romanesti? Doua miliarde de euro pe an "exportati" catre firmele mama, bani netaxati in Rou. Cand o sa se iasa in strada pentru problema asta o sa vin si eu.

Romanii "de rand" tot o dau cu justitia si penalii dar habar nu au cine-i "fura" mai mult, unde platesc "tribut" ca sa aiba dreptul sa "existe"...

Ca o sa fie Dragnea, ca o sa fie Iohannis, tot rau o s-o ducem...din ce in ce mai rau...N-am fost pro PSD niciodata, dar regret sincer ca l-am votat pe "Rargraiesc"...n-are stofa de presedinte si imi da impresia ca "joaca in deplasare" mai mereu.

Sa vedem ce o sa fie dupa intalnirea de saptamana viitoare din Ungaria :wink:
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Liber la furat

Mesaj de doru_croc »

@rsc
ASTA VREM? EU STIU CUM ESTE :lol:
Fişiere ataşate
dc.png
dc.png (213.27 KiB) Vizualizat de 1082 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Liber la furat

Mesaj de RSC »

doru_croc scrie:@rsc
ASTA VREM? EU STIU CUM ESTE :lol:
Nu cred ca eu am sugerat prin postarea mea "teleormanizarea" Romaniei. Nu-s "rosu" si n-am fost nici "tovaras".

Ceea ce se intampla acum in Romania nu e de bun augur si numai poporul are de pierdut: nu Dragnea, nu Iohannis...
Azi, cat am condus din Baneasa pana la Cosbuc, am auzit la un post de radio de 3 ori cuvintele "razboi civil". Sa nu ramanem cumva doar cu Teleormanul de Sud si-n rest sa scrie Ungaria, Rusia...
Ma rog, sunt multe de spus...si sa nu uitam: Olanda, Franţa, Germania, Slovacia, Danemarca şi Italia vor organiza referendumuri pentru iesirea din UE... :wink:
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Liber la furat

Mesaj de Vali Vesa »

RSC scrie:Va intreb cati romani ar iesi in strada pentru ca firmele straine isi exporta profitul si sunt si favorizate fata de firmele romanesti? Doua miliarde de euro pe an "exportati" catre firmele mama, bani netaxati in Rou. Cand o sa se iasa in strada pentru problema asta o sa vin si eu.
Mare dreptate ai. Nu mai poti sa tragi o basina de multinationale :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

Exact, multinaționalele sunt de vina. Plătesc salarii de vest când se știe că românii trebuie să culeagă căpșuni prin alte părți ca să aibă și ei un 2 mii de euro amărâți. Și mai scot și zeci de mii de miliarde de euro din țară, că au mașini de tipărit bani și mașini de scris automate la subsoluri

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Liber la furat

Mesaj de Vali Vesa »

DumiD

Ai un business privat sau esti angajat... Asa, de curiozitate... Si dupa aia vorbim daca vrei
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Liber la furat

Mesaj de RSC »

DumiD scrie:Exact, multinaționalele sunt de vina. Plătesc salarii de vest când se știe că românii trebuie să culeagă căpșuni prin alte părți ca să aibă și ei un 2 mii de euro amărâți. Și mai scot și zeci de mii de miliarde de euro din țară, că au mașini de tipărit bani și mașini de scris automate la subsoluri
Suntem o natie pierduta. Ne meritam soarta.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

Vali Vesa scrie:DumiD

Ai un business privat sau esti angajat... Asa, de curiozitate... Si dupa aia vorbim daca vrei
Sunt privat și îmi plătesc zeciuiala până la ultimul leuț

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

RSC scrie:
DumiD scrie:Exact, multinaționalele sunt de vina. Plătesc salarii de vest când se știe că românii trebuie să culeagă căpșuni prin alte părți ca să aibă și ei un 2 mii de euro amărâți. Și mai scot și zeci de mii de miliarde de euro din țară, că au mașini de tipărit bani și mașini de scris automate la subsoluri
Suntem o natie pierduta. Ne meritam soarta.
Da, ăștia care stați cu degetu'n c.ur și vedeți numai scenarii v-o meritați.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Liber la furat

Mesaj de gor965 »

Ceausescu era mic copil pe langa tupeul lui dragnea (cu d mic). De fata cu atata lume, atatia jurnalisti cu camere video si microfoane in functiune, sa te apuci sa jignesti ca un interop e un gest ce te lasa fara cuvinte. Omul e atat de imbatat de putere incat nu mai da doi bani pe nimic si din pacate nu vad cum i-ar mai putea baga cineva mintile in cap. :oops:

Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”