"Maestre" ti-au furat inventia

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

"Maestre" ti-au furat inventia

Mesaj de Harry_Potter »

Am vazut emisiunea de la OTV in care marele "maestru"isi prezenta inventia cu viermusii facuti"coronita"...Vreau sa-i spun "maestrului"ca nesimtitii de la Korda i-au furat ideea si au numit-o maggot clips http://www.bevancarptackle.co.uk/shop/i ... #item_1620 aici puteti vedea cum arata....
Dan N.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai aia de la Korda au facut ceva din metal pentru viermusi - Maestru ii coase pur si simplu cu litza de cupru si la sfarsit ii trece printr-un pic de fludor si pasta decapanta sa elimine mizeria :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Herry_Potter
Cine a spus ca e o inventie?
Eu am spus ca se face ca si coronita de porumb.
Si una si alta se foloseau cu multi ani in urma insirate pe fir de par din coada calului, dar poate tu nu ai prins vremurile alea si o consideri noutate inventata de Korda.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Maestrul este VLAHOPOL din PIATA DIVERTIS,el inventeaza intotdeauna ceea ce au inventat altii inainte cu multa vreme ,mai ales ca se stie ca inainte de razboi a fost propietar de HERGHELIE DE CAI ,deci nu ducea lipsa de par pentru MONTURI :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

cornel rosioru scrie:@Herry_Potter
Cine a spus ca e o inventie?
Eu am spus ca se face ca si coronita de porumb.
Si una si alta se foloseau cu multi ani in urma insirate pe fir de par din coada calului, dar poate tu nu ai prins vremurile alea si o consideri noutate inventata de Korda.
In emisiunea de la OTV s-a spus. :idea:
Sincer,fir de par din coada calului nu am folosit niciodata,dar la "coronita" am dat si eu..... Nu este o noutate ptr mine.Sa ne amintim ca prin 2000 coronita era f la moda pe Tancabesti...... :wink:
Dan N.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Victore, imi aduc aminte cind veneai si tu sa-ti dau fir de par. Dar cu toate ca iti spuneam sa-l folosesti la pescuit, tu il foloeai ca fir dentar. :lol:
Ultima oară modificat Dum Feb 25, 2007 11:23 de către cornel rosioru, modificat 1 dată în total.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

am vazut si eu emisiunea la otv, a cam functionat "inventia"....cat e balta pe zi ? ca nu mai am stare cand am vazut cum tragea maestru de crapi .in februarie !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pina la concurs 50ron/zi cu eliberarea pestelui.
Dupa concurs 800ron si se poate retine 5kg. de peste.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:Victore, imi aduc aminte cind veneai si tu sa-ti dau fir de par. Dar cu toate ca iti spuneam sa-l folosesti la pescuit, tu il foloeai ca fir dentar. :lol:
Sa recunoasca partenerul tau CRISTI MITREA de ce scoteai monturile intregi cu boilliesurile pe fir .......................................SOLUBIL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dar a trecut mult timp de atunci ,aproape 3 [TREI]ani si ce tanar erai ..... :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Nea Victor - pai nu era calul solubil si a incurcat atzele ! :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”