Magazin on-line

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Magazin on-line

Mesaj de Costel Jambu »

Buna ziua.
Am si eu o problema si in acelasi timp niste intrebari.Acum o saptamana si ceva am cumparat de la un magazin on-line o lanseta spod(carp expert).Neputand sa o verific la primire,decat dupa ce am platit-o,am constatat ca lanseta are ceramica sparta la doua inele si primului element ii lipseste o bucatica de material la imbinare.Am sunat la sediul firmei respective si mi s-a spus ca mi se va inlocui batul,de indata ce vine marfa,adica joi-vineri.Am sunat joi si mi s-a spus ca nu a venit inca marfa ,dar vineri ajunge sigur si ca ma vor suna.Am primit telefon asa cum ati primit si voi [-x .I-am sunat eu in schimb,pe ambele telefoane ale lor si nici nu au raspuns.
Imi puteti spune ce este de facut?Ce as putea face ,in cazul in care nu mi se va rezolva problema pe cale amiabila?
Nu voi da numele magazinului ,decat miercuri,data la care mi-au spus ei ,initial ,ca va ajunge spodul.Dar pot sa va spun ca este un magazin ,oarecum, cunoscut.
Astept sfaturi.
Numai bine.
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de Roman Eugen »

Prietene, deoarece traim in Romania, sfatul meu este sa cumperi numai ce potzi vedea inainte de a scoate banii.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Magazin on-line

Mesaj de robyvan »

Roman Eugen scrie:Prietene, deoarece traim in Romania, sfatul meu este sa cumperi numai ce potzi vedea inainte de a scoate banii.
destul de greu acest lucru.....
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de Roman Eugen »

daca cumperi de afara nici un stres :lol:

miza
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 16:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Magazin on-line

Mesaj de miza »

Goool scrie:Buna ziua.
Am si eu o problema si in acelasi timp niste intrebari.Acum o saptamana si ceva am cumparat de la un magazin on-line o lanseta spod(carp expert).Neputand sa o verific la primire,decat dupa ce am platit-o,am constatat ca lanseta are ceramica sparta la doua inele si primului element ii lipseste o bucatica de material la imbinare.Am sunat la sediul firmei respective si mi s-a spus ca mi se va inlocui batul,de indata ce vine marfa,adica joi-vineri.Am sunat joi si mi s-a spus ca nu a venit inca marfa ,dar vineri ajunge sigur si ca ma vor suna.Am primit telefon asa cum ati primit si voi [-x .I-am sunat eu in schimb,pe ambele telefoane ale lor si nici nu au raspuns.
Imi puteti spune ce este de facut?Ce as putea face ,in cazul in care nu mi se va rezolva problema pe cale amiabila?
Nu voi da numele magazinului ,decat miercuri,data la care mi-au spus ei ,initial ,ca va ajunge spodul.Dar pot sa va spun ca este un magazin ,oarecum, cunoscut.
Astept sfaturi.
Numai bine.
salut, mai ai putina rabdare, daca este magazinul pe care il banuiesc eu, sa stii ca se va rezolva, problema e ca acum mai toate magazinele si distribuitorii nu prea au marfa pe stoc, se aduce marfa din gama pe 2011, pe urma mai mult ca sigur iti va schimba lanseta....rabdare si tutun :)

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: Magazin on-line

Mesaj de Costel Jambu »

Roman Eugen scrie:Prietene, deoarece traim in Romania, sfatul meu este sa cumperi numai ce potzi vedea inainte de a scoate banii.
Salut.
Explica-mi si mie domnule,cum pot vedea eu marfa,daca eu locuiesc in Bacau si marea majoritate a magazinelor sunt din Bucuresti?Ce sa fac atunci,sa nu mai cumpar?Daca sunteti din Bucuresti, vad ca va doare undeva de cei din provincie si postati zeflemitor niste comentarii de tot rasul.Deci,va rog eu.Decat sa vorbiti numai tampenii,mai bine nu mai postati.
miza scrie:salut, mai ai putina rabdare, daca este magazinul pe care il banuiesc eu, sa stii ca se va rezolva, problema e ca acum mai toate magazinele si distribuitorii nu prea au marfa pe stoc, se aduce marfa din gama pe 2011, pe urma mai mult ca sigur iti va schimba lanseta....rabdare si tutun :)
Asa voi face.Nu vreau scandal,sper doar sa se rezolve.
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: Magazin on-line

Mesaj de tonny »

Roman Eugen scrie:Prietene, deoarece traim in Romania, sfatul meu este sa cumperi numai ce potzi vedea inainte de a scoate banii.

Te bagi aiurea :evil: iar postarea ta denota ca esti contra comertului online.
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de dumi_id »

Mai este si varianta sa vii in bucuresti la oricare din targurile de profil (ca se tin si in weekend) si unde poti testa si verifica marfa inainte de a o cumpara.

s0rynelu
Mesaje: 130
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 19:00
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Magazin on-line

Mesaj de s0rynelu »

dumi_id scrie:Mai este si varianta sa vii in bucuresti la oricare din targurile de profil (ca se tin si in weekend) si unde poti testa si verifica marfa inainte de a o cumpara.
Super tare,cand o sa fie targul de profil?daca e in august ce facem asteptam pana atunci???Pt noi astia din provincie tot comenzile online sunt indicate
Imagine

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de Dan Badarcea »

Roman Eugen scrie:Prietene, deoarece traim in Romania, sfatul meu este sa cumperi numai ce potzi vedea inainte de a scoate banii.
Roman Eugen scrie:daca cumperi de afara nici un stres :lol:
tu si cand cumperi plumbi mergi afara sa-i vezi?
asta asa ca sa nu ai nici un stres. :lol: :lol:
Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”