Nastase la puscarie !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
AndreiD
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mar 07, 2008 7:02

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de AndreiD »

exclusiv scrie:
RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
A furat el,a lasat si pe altii sa fure da nu a bagat lumea la puscarie
Acum Basescu,sa-i iau pe Eba-n carici,vrea sa arada pe toata lumea si cu cateva luni inainte de debarcare,schimba codul penal tocmai sa nu aibe cum sa-l loveasca pedepse sau fapte pe care le-a facut.
Big like Razvan :!:

Am 35 de ani...Nu m-am nascut in Primaverii din pacate,ci intr-un cartier unde am vazut toate nenorocirile ,ale baietasilor,ale interlopilor ,ale combinatorilor,ale tuturor infractorilor sa le spunem asa...cel mai josnic lucru al acestor pramatii de oameni era sa bage pe cineva la puscarie..nu era baietie,daca faceai asa ceva sigur o mierleai...toate se reglau in felul nostru...sa ajungi sa te bucuri ca cineva a bagat pe altineva la puscarie,ajungeai persoana non-grata...

Din pacate in ziua de azi ajungi la puscarie foarte usor....ajungi la puscarie din cauza orgoliului....baietia a disparut si lumea se bucura la cele mai josnice lucruri....este exact ca acum vreo 3 sute de ani cand se strangea o piatza intreaga sa vada si sa se bucure ca era unul spanzurat...

''Felicitari celui care a reusit sa-l infunde pe Nastase '' si un premiu de 2 kg de 1016 (zile)...parere personala :oops:

Stai linistit ca si acum este baietie, dar de la un nivel in sus, nu se mai aplica la gainariile din cartier. Problema lui nastase este ca el a inteles prost baietia asta si a tratat-o cu fundul. :lol:

P.S. Sper ca ce ai scris tu mai sus este o satira, in caz contrar..... :roll:

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de Neacsu Mircea »

sebastian_andone scrie:
Neacsu Mircea scrie:Fac pariu cu cine vrea ca in 18 luni este liber si cand va iesi o sa fie la fel de bogat nui mai plangeti pe astia ,dupa cum a declarat si sorsa erau pregatiti in concluzie se stia ca se va duce la puscarie ,si nu va ganditi ca are aceelasi regim cu ceilalti detinuti omu este la tratament la jilava ca la olanesti nu mai erau locuri
in 7 luni...sau vedem dupa 1 februarie cand intra in vigoare noul cod penal si noul cod de procedura...asta daca nu apare din sertar legea cu amnistia...
Cei care sunt condamnati de curand nu beneficiaza de lege doar dupa 1 an de executare ,am un prieten la Giurgiu a fost condamnat la 7 ani cu executare,mai are 16 luni din pedeapsa si nu se stie daca beneficiaza de amnistitie
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de doru_croc »

magic-bait scrie:Boicot la alegeri , greva fiscala la taxe si alte modalitati de protest ... toate la nivel general . O utopie dupa parerea mea , uitate in pescuit : azi contra Fane , maine cu el , etc. Suntem un popor care ne multumim cu putin si putin o sa avem !
Asta e Georgica , trebe rascoala ca la '907 , trebe sa-i luam la pietre pe strada . Pe toti , si aia vechi si aia noi .
Cine? Acest popor de oi care este topit dupa pomenile intaiului cioban al patriei, si el depus putin (prea putin) la rece.
Daca nu ne intra bine in cap ca in orice tara civilizata oamenii trebuie sa fie egali in fata legii, chiar si in Romania lui Ponta si Nastase.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de gabi1 »

Cei care sunt condamnati de curand nu beneficiaza de lege doar dupa 1 an de executare ,am un prieten la Giurgiu a fost condamnat la 7 ani cu executare,mai are 16 luni din pedeapsa si nu se stie daca beneficiaza de amnistitie
Care amnistie, stii ce inseamna asa ceva ???
Ultima oară modificat Mie Ian 08, 2014 11:06 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de osc1or »

Atat timp cat la orice inaugurare de supermarket din provincie, locatarii rup usa la deschidere, nu va mai iesi nimeni in strada niciodata...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de robyvan »

osc1or scrie:Atat timp cat la orice inaugurare de supermarket din provincie, locatarii rup usa la deschidere, nu va mai iesi nimeni in strada niciodata...
Exista o foarte mare legetura intre locatarii de provincie, supermarket-uri si iesitul in strada.... :wink: Bravo.....locuitor al capitalei!
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de osc1or »

In Bucuresti nu mai rupe nimeni usa la inaugurari pt ca deja avem cate 1 supermarket pe fiecare cartier.. dar si aici iese omor cand se anunta vreo mega promotie.

Nu am vrut sa jicnesc provincia.
Suntem prea saraci si usor manipulabili... asta am vrut sa spun...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de Albert »

osc1or scrie:Atat timp cat la orice inaugurare de supermarket din provincie, locatarii rup usa la deschidere, nu va mai iesi nimeni in strada niciodata...
:lol: :lol: :lol: Ce are tigaia la reducere, oriunde-n tara asta INCLUSIV IN BUCURESTI, cu iesitul in strada? N-ai vazut, in capitala, cum se "protesta" pentru Rosia Montana? Hipstereala cu sticlute, poponari si legionari :lol: Mai bine ar da tigai moca la intrarea-n guvern, sa vezi atunci cum ar rade pensionarii cladirea de pe fata pamantului.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de DumiD »

exclusiv scrie:
RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
A furat el,a lasat si pe altii sa fure da nu a bagat lumea la puscarie
Acum Basescu,sa-i iau pe Eba-n carici,vrea sa arada pe toata lumea si cu cateva luni inainte de debarcare,schimba codul penal tocmai sa nu aibe cum sa-l loveasca pedepse sau fapte pe care le-a facut.
Big like Razvan :!:

Am 35 de ani...Nu m-am nascut in Primaverii din pacate,ci intr-un cartier unde am vazut toate nenorocirile ,ale baietasilor,ale interlopilor ,ale combinatorilor,ale tuturor infractorilor sa le spunem asa...cel mai josnic lucru al acestor pramatii de oameni era sa bage pe cineva la puscarie..nu era baietie,daca faceai asa ceva sigur o mierleai...toate se reglau in felul nostru...sa ajungi sa te bucuri ca cineva a bagat pe altineva la puscarie,ajungeai persoana non-grata...

Din pacate in ziua de azi ajungi la puscarie foarte usor....ajungi la puscarie din cauza orgoliului....baietia a disparut si lumea se bucura la cele mai josnice lucruri....este exact ca acum vreo 3 sute de ani cand se strangea o piatza intreaga sa vada si sa se bucure ca era unul spanzurat...

''Felicitari celui care a reusit sa-l infunde pe Nastase '' si un premiu de 2 kg de 1016 (zile)...parere personala :oops:
...si cam asta-i mentalitatea romaneasca, domnilor....astia care va bucurati cand justitia mai misca cate ceva impotriva unor infractori de drept comun sunteti niste frustrati, neadaptati si fraieri carora va lipseste "baietia"....tara de cacat cu locuitori de cacat...

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de exclusiv »

wow , cata nervozitate !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”