NEVASTA SI PESCUITUL

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

@EA
nu comentez dupa cate s'au intamplat pana acum pe forum ca si domnia ta @EA sa fie unul dintre pescari sau chiar NEVASTA DE PESCAR.... e ok oricum.... chiar daca este o capcana pentru ambele variante :lol: :lol:

In mea culpa, din lipsa de miscare ieri si azi (febra mare frate ... 39!!) apuc intr'o clipa de sinceritate sa imi dau smerit cu parerea... Compromisurile de care vb domnia ta sunt mutuale ... ele exista si fara a fi spuse si doar cand sunt dovedite prinse cu pisiku in sac ele devin izvor de reprosuri ..... ( care compromis? :wink: )

Fiecare din noi, cei cu copii acasa si neveste care ne asteapta de la MARELE PESCUIT din fiecare weekend ori cu parul ori cu sambetul pe buze, pot spune fara tagada ca ideal este ca vecinul pescar sa vina cu sotia la pescuit nu el!

Sunt multe doamne, sotii de pescar, care vin des cu sotii la pescuit si chiar si'au creat un nume printre pescari, dar aceste sotii nu isi pun aceste intrebari din simplul motiv ca au un cuplu armonios.... absolut celelalte variante sunt ... no comment....

La mine e mai nasol, chiar daca de fro 2 ani sunt faptic despartit de EA a mea, dar ptru copii ne kinuim sa ramanem in acelasi cartier....

Compromisuri nu vor exista niciodata atata timp cat Cutia Pandorei a fost deschisa chiar si cu o simpla intrebare " Intrebare: CARE E COMPROMISUL CARE TREBUIE FACUT? Cum se poate impaca si capra si varza? Pina unde este acceptabil si de unde devine inadmisibil? Ce zic celelalte neveste? "...

Atata timp cat nu exista INTREBAREA nu este cazul de facut nici compromisuri..... INCREDEREA este COMPROMISUL !! ...

Am totusi si eu o intrebare ... de ce din " Nu sunt impotriva pescuitului, am zis ca o solutie ar fi sa ma apuc si eu de pescuit, dar nu-i pentru mine.... ".. NU E PENTRU MINE ?!! numai de bine ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”