nevoie de mare ajutor la mulinete!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
bobocel
Mesaje: 100
Membru din: Mar Oct 13, 2009 17:07
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca
Contact:

nevoie de mare ajutor la mulinete!

Mesaj de bobocel »

Dintre okuma synex si Powerliner ce ati recomanda? mai ales cei care detin unul din modele. va rog frumos sa specificati si de ce va place sau nu va place! Astept anunturi rapid.multumesc

bobocel
Mesaje: 100
Membru din: Mar Oct 13, 2009 17:07
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: nevoie de mare ajutor la mulinete!

Mesaj de bobocel »

dar de banax helicon 5600NF ce ziceti? care este mai buna?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: nevoie de mare ajutor la mulinete!

Mesaj de RazvanG »

bobocel scrie:dar de banax helicon 5600NF ce ziceti? care este mai buna?
Banaxurile coreene sunt foarte fiabile.Cele care sunt fabricate la cintezoi nu sunt asa de reusite.Eu personal am facut comanda pentru un tovaras si din 5 venite una deja era defecta.Au ramas doar numele de ele.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: nevoie de mare ajutor la mulinete!

Mesaj de gor965 »

bobocel scrie:Dintre okuma synex si Powerliner ce ati recomanda? mai ales cei care detin unul din modele. va rog frumos sa specificati si de ce va place sau nu va place! Astept anunturi rapid.multumesc
Synex 65...are tamburul mai mare decat PL ,aseaza firul si arunca mai bine ! Poate sa fie pe picior de egalitate cu PL doar daca ai bete de 3.60 m cu inelul de plecare de 40 pozitionat sub 85 cm de la mandrina ! In cazul asta,in aruncare , ce castigi prin faptul ca Synex65 arunca spire mai putine si mai mari fata de PL ,pierzi datorita faptului ca "diametrul" buclelor va determina frecari mai mari cu inelul de plecare !
P.S
Daca te hotarasti pe Synex 65 ,cauta varianta cu pinten declansator ...e mai sigura in aruncarile smucite (in forta )!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
raduionescu45
Mesaje: 208
Membru din: Mar Sep 22, 2009 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: nevoie de mare ajutor la mulinete!

Mesaj de raduionescu45 »

si varianta cu raport de recuperare mai mare (suna 2 modele: SN 665s cu 3.8:1 si SN 665sa cu 5.1:1)
nu stiu daca am scris exact codurile corecte ideea e ca sunt 2 modele (nici eu nu am stiu pana cand nu m-a intrebat cineva ce model am) si ca difera recuperarea.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”