O NOUA POPULARE MOARA VLASIEI 2, Domeniu: Info 15.10.08

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

O NOUA POPULARE MOARA VLASIEI 2, Domeniu: Info 15.10.08

Mesaj de PETCU VICTOR »

O NOUA POPULARE MOARA VLASIEI 2, Domeniu: Info 15.10.08


Incepind de joi 16 10 2008 si pina duminica 19 10 2008 balta M.V.2,va fi populata cu inca 10 tone de crap,care
au greutati cuprinse intre 3kg si 6kg.Pescarii care doresc sa asiste la noua populare sunt rugati sa ma
contacteze la nr de tel 0728908400 pentru a afla orele la care sosesc pe balta masinile cu peste.

cornel s.

Mesaj de cornel s. »

Domnule Petcu, cu respect , bucati de peste 15 kg nu mai bagati in balta ? Eram prezent pe balta la o discutie din care am inteles asta si vroiam sa vad crapi mari...
Sau poate macar unul de peste 20 de kg !

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Mesaj de Victoras Petcu »

Domnule Cornel va anunt cu parere de rau ca persoana care trebuia sa-mi aduca acei crapi de peste 15 kg nu s-a tinut de cuvint :(

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Duminica 19 10 2008 s-a terminat popularea bazinului M.V.2,dar in loc de 10 tone,am populat cu 11 tone de crap intre 3kg si 6kg :D

alex_mures
Mesaje: 264
Membru din: Mar Ian 29, 2008 19:52
Puncte: 0
Localitate: Tg-Mures
Contact:

Mesaj de alex_mures »

Dl. Petcu
o intrebare
va felicit pt. populare si pentru cum aveti grija de lacul dvs,insa fiind un lac C&R
nu va fii o problema suprapopularea ei?

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

nu e chiar c&r in totalitate ,cine doreste sa retina poate retine un crap pana in 5KG contra cost si sunt destui care o fac...probabil ca si-a facut nea Victor calculele :wink:
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

alex_mures scrie:Dl. Petcu
o intrebare
va felicit pt. populare si pentru cum aveti grija de lacul dvs,insa fiind un lac C&R
nu va fii o problema suprapopularea ei?

Multumesc pentru felicitari.Lacul nu este numai pentru pescuit C&R.

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B »

Domnule Petcu va felicit pentru balta pe care o administrati. Curata, frumoasa, acces in orice conditii, iar paznicii nu-i simti daca vad sa stii sa te comporti cu pestele si pescuiesti exclusiv c&r.
Totusi o balta de crap nu poate avea locurile delimitate din 10 in 10 m asa cum sunt pe Moara, pt ca un crap mare o ia in stanga sau dreapta, motiv pentru care incurca toate firele celuilalt. In fine, dvs faceti regulile, in cazul acesta puneti puncte de reper pe malul celalalt...pt ca la un moment dat toti ne luam reper o salcie...despre care credem ca e in dreptul nostru si iese o varza. Multi care planteaza cu barcute (zici ca e sport nautic), dar care raman fara baterie sau se strica pe mijlocul apei...apoi le arunca din mana peste ceilalti. Forfacul il ataseaza printr-o agrafa!!! In aruncare pur si simplu montuta se rupe si zboara libera - cu tot cu agrafa. Ce se intampla cand pestele care se inteapa?, trage toata montura dupa el...etc.
Imi e draga moara, am pescuit si am prins peste frumos, mare. Incercati sa n-o "pierdeti". Sper sa nu mi-o luati in nume de rau, au fost doar niste sugestii.
ps. daca pe prima portiune de apa (unde nu se pescuieste) ati putea face pontoane cu regin exclusiv c&r eventual si cu alt pret ar fi excelent.
Catch and Release

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

Asa e, nea Victor are paznici buni,daca te cunosc ca vi des si esti baiat serios nu ii simti cu toate ca sunt cu ochii pe tine,dar daca esti nou pe balta sti cum sunt ...santinele in spatele tau :lol: .Mie unu mi se pare foarte corect.
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”