O partida la rapitor super reusita

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de gabi1 »

Scopul lui popescu59 a fost o alta tentativa de a se mangaia singur.......... Vinde niste aiureli de butic inclusiv porumb imputit (vara).Concret se da barosan cand de fapt a ajuns la fundul sacului...
:idea: :lol: :lol:
Find pescari cu microbul in singe fiul meu Edi impreuna cu sotia lui Cristina s-au hotarit sa dea o fuga pina in Spania(normal la caldura) pentru a se relaxa in citeva partide de pescuit la rapitor.Au lasat toate grijile de o parte si fuguta la pescuit .
:lol: :lol:
S-au oprit linga Badajoz si au pescuit pe lacul Pantano de Orellana , un lac de o rara frumusete cu stiuca din belsug.
Captura a fost o stiuca de 7,5 kg
In afara apei limpezi nu stiu ce frumuseti vede el in poze, in fine este obisnuit cu peisaje gen cimitirul din Poroschia.
:lol: :lol:
In cele citeva imagini postate vedeti frumusetea acestui lacsi o parte din stiucile prinse.
Aici are orbul gainii, unde dreacu vede el "stiucile prinse" ca eu vad doar una. :lol: :lol:
Fereasca Dumnezeu de... :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de doruSV »

Discutiile astea numai constructive nu sunt.
Apreciez in schimb utilitatea informatiilor postate de domnul Popescu, in cazul de fata informatia fiind de folos daca voi ajunge vreodata in acele locuri in Spania dar si pentru cultura mea generala cu privire la acele locuri.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de gabi1 »

doruSV scrie:Discutiile astea numai constructive nu sunt.
Apreciez in schimb utilitatea informatiilor postate de domnul Popescu, in cazul de fata informatia fiind de folos daca voi ajunge vreodata in acele locuri in Spania dar si pentru cultura mea generala cu privire la acele locuri.
Poi nu trebuie sa bati 3000km pentru o stiuca de 7kg, doar daca intentionezi sa pari ceea ce nu esti...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie: Poi nu trebuie sa bati 3000km pentru o stiuca de 7kg, doar daca intentionezi sa pari ceea ce nu esti...
E treaba lor ce fac la 3000 km si ce vor sa para ! Au deranjat pe cineva tinerii din poze ? Eu zic ca nu e suficient de frig afara incat sa ne muscam de kur ca orbii, pe forum !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de gabi1 »

Eu zic ca nu e suficient de frig afara incat sa ne muscam de kur ca orbii, pe forum !
George,
nu se pune problema de muscat de kur, nu vad senzationalul topicului cu o stiuca de 7kg si 3000 km parcursi pe care o gaseau lejer la Budeasa (dau un singur exemplu) sau daca doreau neaparat capturi de exceptie cred ca Polonia era mai accesibila. In rest popescu exagereaza in maniera proprie din inertia binecunoscuta.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de gor965 »

Repet, e treaba lor unde s-au dus si ce capturi au vrut sa prinda. Nu poti sa impui sau sa sugerezi cuiva sa se duca neaparat la pescuit "in frig", daca exista si varianta "la caldura".

p.s.
Nu vad de ce in subforumul asta ar trebui sa postam numai subiecte de senzatie ... :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de popescu59 »

Aceasta postare se adreseaza strict lui gabi1

Domnul meu acest topic nu este nici un fel de lauda cum exagerezi tu nu nu .Titlul este simplu O partida la rapitor super reusita , cea ce a si fost de fapt.
Copii au prins multe da multe stiuci nu numai cea de 7,5 kg dar eu am decis sa postez numai poze cu acea stiuca fiindca nu am vrut sa dau apa la moara CELOR CA TINE care nu faci altceva decit ce a spus George .
Si ca sa iti astup gura cu ce iti place tie cel mai mult postez si o poza in care se vede clar citeva dintre capturile din acea zi .

Uite ca iar ai luat teapa , chaiar nu te-ai saturat ???
Fişiere ataşate
10913603_853588228033208_1128463893_n.jpg
10913603_853588228033208_1128463893_n.jpg (101.03 KiB) Vizualizat de 1089 ori

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de oanavictor »

stiucile sunt mari si foarte frumoase iar iar lacul care adaposteste asemenea exemplare este un lac de exeptie .
ca o comparatie ......o stiuca de 7,5 kg echivaleaza cu un crap de peste 20 kg .........felicitari tinerilor !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: O partida la rapitor super reusita

Mesaj de Sorin Daringa »

In Danemarca lacurile private cu retinere gen "put &take" pline cu pastrav esti Obligat sa izbesti pestele de pamant sau sai dai cu un ciocan special in cap ca sal omori.daca administratorul te gaseste cu el viu sau te vede ca-l eliberezi te invita sa parasesti balta.
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”