PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de shahjaban »

Un copil il intreaba pe tatal lui :
- Tata , ce este aia Liga Campionilor ?
- Nu stiu, puiule, ca noi tinem cu Dinamo ! ....
Dragos C. - Brasov

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de carbocalm »

razvan u. scrie:Gigi Becali beat, impreuna cu sotia sa in fata stadionului Dinamo. Vine un politist si spune:
- Stiti, domnule Becali, nu e bine sa stati in fata stadionului Dinamo, ca sunt suporteri si pot sa va agreseze!
- Ce ma? Pe mine, Becali? Ce sa-mi faca ei? Pai, eu, la banii mei, cumpar tot stadionul lui Dinamo, il cumpar si pe Borcea. La care sotia zice:
- Lasati-l, domnule ofiter, sotul meu cand e beat cumpara toate cacaturile!
Bine punctat " cumpara toate cacaturile "
:lol: :!:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de gabi1 »

Steaua se află pe locul 17 în clasamentul anului 2014 stabilit de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS), cea mai bună formaţie de anul trecut fiind deţinătoarea Ligii Campionilor, Real Madrid.

Steaua are 205 puncte, fiind echipa din România cel mai bine clasată. Campioana României le devansează pe Borussia Dortmund (25), Manchester City (32) şi Roma (40).

Astra Giurgiu este pe locul 93, cu 130,50 puncte, iar Petrolul Ploieşti se află pe 104, cu 125,50 puncte.

CFR Cluj ocupă locul 178, cu 95,50 puncte, iar Universitatea Cluj este pe poziţia 389, cu 62,50 puncte. Ultima echipă din România prezentă în Top 500 este Dinamo, pe locul 453, cu 57 de puncte. Echipa anului 2014 este Real Madrid, cu un record de 381 de puncte.

Locul doi este ocupat de Bayern Munchen, cu 276 puncte, în timp ce pe trei este Atletico Madrid, cu 267 puncte.

FC Barcelona se află pe poziţia a patra, cu 251 puncte, iar Atletico Nacional Medellin este pe cinci, cu 249,50 puncte. Locul şase a revenit italienilor de la Juventus, cu 245 puncte, iar pe şapte se află, la egalitate, Arsenal şi Napoli, cu cîte 233 puncte.

Tot la egalitate, dar pe locul nouă, se clasează formaţiile River Plate şi FC Salzburg, cu cîte 228 puncte.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/steaua- ... 42014.html
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de razvan u. »

carbocalm scrie:
razvan u. scrie:Gigi Becali beat, impreuna cu sotia sa in fata stadionului Dinamo. Vine un politist si spune:
- Stiti, domnule Becali, nu e bine sa stati in fata stadionului Dinamo, ca sunt suporteri si pot sa va agreseze!
- Ce ma? Pe mine, Becali? Ce sa-mi faca ei? Pai, eu, la banii mei, cumpar tot stadionul lui Dinamo, il cumpar si pe Borcea. La care sotia zice:
- Lasati-l, domnule ofiter, sotul meu cand e beat cumpara toate cacaturile!
Bine punctat " cumpara toate cacaturile "
:lol: :!:
nu ai inteles. cand e beat! :lol:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de pharaoh »

gabi1 scrie: Campioana României le devansează pe Borussia Dortmund (25), Manchester City (32) şi Roma (40).
Un clasament foarte obiectiv :lol:
Marius Sârbu

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: PENTRU PRIETENII NOSTRI DINAMOVISTI.

Mesaj de gabi1 »

pharaoh scrie:
gabi1 scrie: Campioana României le devansează pe Borussia Dortmund (25), Manchester City (32) şi Roma (40).
Un clasament foarte obiectiv :lol:
Te-ai gadilat, sunt blat cu Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS)...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”