petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de DumiD »

Hert scrie: Un sfat gratuit iti dau: desi cunostintele dovedite pana acum te recomanda, sa nu te implici in politica, sa nu candidezi niciodata! :)
miroase a bandit, este? :lol:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

nicucc scrie:
ionut72 scrie:
apropo, cate imobile deti, recunoaste ?! :lol:
Desi exemplul personal nu e un argument, iti voi raspunde (ca prea mi-ai ridicat mingea la fileu): in momentul de fata nici unul, stau cu chirie (dar nu la banca!)! Am detinut insa pana acum 3 imobile pe care le-am pierdut, toate 3 fiind lasate gaj la banca pentru niste afaceri pe care le-am condus stralucit ... la faliment (dintr-un total de 12 pana acum, pe care, din 1990 pana in 2010, le-am infiintat, crescut, falimentat sau vandut).

Stii ce? Noroc cu tine ca m-ai luminat: statul e de vina! :lol: :lol:

Asa sunteti invatati pe internet si pe la nu stiu ce colocviuri,de ce au dat faliment?(cu parere de rau nu stiu cum se scrie corect colocviu)
Cine conducea aceste afaceri care au falimentat sau cine este de vina?
Ne puteti spune ...ca sa ne ferim si noi in viitor?
Desi eu le conduceam statul e de vina, evident, ca n-a intervenit sa salveze un fraier! :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de nicucc »

Hert scrie:Offf, Ionut, toata lumea a inteles ca ai cunostintele necesare pentru a deveni un avocat de banca! Dar aici suntem pe un forum de pescari de crap si ar trebui sa dam dovada de un pic de indulgenta! Da, tu ai dreptate, cei care au semnat asemenea contracte sunt niste prosti. Dar "sunt prosti, dar MULTI, maria ta"! dupa cum spunea un cunoscut raposat!
Un sfat gratuit iti dau: desi cunostintele dovedite pana acum te recomanda, sa nu te implici in politica, sa nu candidezi niciodata! :)
Ai domnule,pai cum,el e cel mai indicat ...pierde tot timpul dar e "bun de gura"

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de nicucc »

Ptr.Ionut72

Aveti rabdare ...o sa vina!
Ultima oară modificat Joi Ian 22, 2015 20:27 de către nicucc, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de DumiD »

un fraier este cantitate neglijabila. de la cativa zeci de mii in sus se implica statul

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de Hert »

DumiD scrie:
Hert scrie: Un sfat gratuit iti dau: desi cunostintele dovedite pana acum te recomanda, sa nu te implici in politica, sa nu candidezi niciodata! :)
miroase a bandit, este? :lol:
deloc, "miroase" a idealist! Altii s-au fript rau cu idealurile lor, a se vedea Stalin, Hitler si urmeaza Putin! :)
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

Hert
Dar aici suntem pe un forum de pescari de crap si ar trebui sa dam dovada de un pic de indulgenta!
Deja te-ai razgandit! Deci si cumparatul de masina noua in 2007 cu un credit in franci e o nevoie de baza!
Da, tu ai dreptate, cei care au semnat asemenea contracte sunt niste prosti.
Desi nu eu sunt cel care a avansat ideea, ci DumiD, da sunt de acord ca cei care au semnat astfel de contracte (si banca si clientul) au fost prosti si trebuie sa raspunda. Singuri. fara a-i implica pe ceilalti.
Un sfat gratuit iti dau: desi cunostintele dovedite pana acum te recomanda, sa nu te implici in politica, sa nu candidezi niciodata! :)
Multumesc! Sunt libertarian deci n-am cum sa candidez niciodata. Politica e, in opinia mea, totalitatea mijloacelor jafului.
Ultima oară modificat Joi Ian 22, 2015 20:34 de către ionut72, modificat 1 dată în total.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de nicucc »

Desi exemplul personal nu e un argument, iti voi raspunde (ca prea mi-ai ridicat mingea la fileu): in momentul de fata nici unul, stau cu chirie (dar nu la banca!)! Am detinut insa pana acum 3 imobile pe care le-am pierdut, toate 3 fiind lasate gaj la banca pentru niste afaceri pe care le-am condus stralucit ... la faliment (dintr-un total de 12 pana acum, pe care, din 1990 pana in 2010, le-am infiintat, crescut, falimentat sau vandut).

Stii ce? Noroc cu tine ca m-ai luminat: statul e de vina! :lol: :lol:[/quote]



Banuiesc ca atunci cand ati falimentat respectivele firme aveati toate taxele platite la zi,astfel nu aveti ce cauta in discutia asta.
Ma simt obligat sa deduc ce fel de om sunteti!
Ultima oară modificat Joi Ian 22, 2015 20:38 de către nicucc, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de gabi1 »

Altii s-au fript rau cu idealurile lor, a se vedea Stalin
Ce a facut gruzinul pentru Rusia(nu comentez metodele) in 20 si ceva de ani nu au reusit vreo 34 de presedinti SUA in 200 de ani.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

Banuiesc ca atunci cand ati falimentat respectivele firme aveati toate taxele platite la zi,astfel nu aveti ce cauta in discutia asta.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Tu ai inteles ceva din discutia asta?

Stii ce? Noroc cu tine ca m-ai luminat: statul e de vina!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”