Protest!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Protest!

Mesaj de kelu84 »

Eusunt membru pe un forum cu profil auto de vreo 8 ani. Dupa acel forum, acesta este urmatorul in preferinte si in prezenta. Comparativ cu acel portal, aici este bomba cu ceas. Am fost moderator pe un site cu trafic modest insa am renuntat pentru ca efectiv nu faceam fata cu moderarea. Nu este usor, mai ales aici, unde orgoliile se ciocnesc maxim, fiecare sare la gatul celuilalt ca asa suntem pescarii. Am ajuns la concluzia ca indiferent de educatie, de studii, de statut financiar, sau orice alt criteriu, cand vine vorba de pescuit ni se cam inrosesc ochii si avem derapaje de atitudine. Ma deranjeaza replicile gen"tu ce te bagi in seama?". Pai un forum presupune si chestia asta, ca d-aia se numeste forum. Si inca aici e bine, ca nu se vaneaza posturi ca in alte parti unde in functie de posturi ajungi membru senior etc etc, de parca s-ar remunera statutul

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Protest!

Mesaj de cornelserbu »

Dan M scrie:Ca sa o lamurim: eu l am banat pe ionut72 si nu Alen. Doar eu pot bana pe acest forum.
pai aici e problema, dane...el i-a spus-o lui ionut ca pe o hotarare luata personal, cu un puetrnic iz de razbunare si infatuare la un loc.
zau ca merita tras putin de maneca pentru a afla exact pana la ce nivel are acces :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

iar daca as fi respectat regulamentul acestui forum ar fi trebuit sa banez cel putin 50 de utilizatori care scriu frecvent in forumurile de pescuit de competitie.
Am inteles! Regulamentul nu se respecta, ai ales sa nu-i banezi pe cei minimum 50 care l-au incalcat flagrant, l-ai acceptat ani intregi pe Popescu, in schimb m-ai banat pe mine ca ... ti s-a parut ca "am jignit" un moderator (asa ti-a transmis el, iar tu, in vacanta fiind, nu te-ai obosit sa verifici, ci ai luat-o de buna). Adicatelea un fel de, asta-i viata, esti o victima colaterala.

In continuare astept scuze de la tine si demiterea lui Allen (din motive de incompatibilitate cu cerintele postului).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protest!

Mesaj de Lao »

ionut72 scrie:
In continuare astept scuze de la tine si demiterea lui Allen (din motive de incompatibilitate cu cerintele postului).
:lol: :lol: :lol:
Eventual si o lada de bere despagubire.

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Protest!

Mesaj de bogdan5 »

Lao scrie:
:lol: :lol: :lol:
Eventual si o lada de bere despagubire.[/quote]
Dan.M este o "victima" colaterala a unei dezinformari ca si Ionut72. Nu se pune problema berii si nici a scuzelor, poate doar din partea lui Allen...
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Protest!

Mesaj de popescu59 »

Danut pentru tine CLONA este un utilzator care se logheaza dupa acelasi ip.
Clonele au invatat chestia asta , si se logheaza si posteaza dupa alte ip foarte simplu.
Ti-am mai spus si o repet , gaseste solutia ca cei care posteaza sa se identifice in vre-un fel si vei vedea ca vor disparea in totalitate jignirile.
Am spus-o si anul trecut ii tolerati pe unii care chipurile ii cunoasteti foarte bine care au jignit si injurat mult pe acest forum si cred si acum ca ITI ESTE FRICA DE EI ca persoane altfel i-ai fi banat fara probleme.
Stii foarte bine ca te-am sunat si ti-am spus citeva cazuri si sunt postarile cu injuraturi jigniri si atacuri la persoana SI NU AI FACUT ABSOLUT NIMIC acele persoane posteaza in continuare fara nici o problema .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

Lao scrie:
ionut72 scrie:
In continuare astept scuze de la tine si demiterea lui Allen (din motive de incompatibilitate cu cerintele postului).
:lol: :lol: :lol:
Eventual si o lada de bere despagubire.
Nu, pe aia va trebui s-o dai tu (daca Allen nu va mai fi moderator), ca te-am scapat de pericolul banarii "din greseala"! :)

P.S. La momentul oportun am sa-ti aduc aminte de discutia asta ... sper sa nu faci pe niznaiul :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Protest!

Mesaj de DumiD »

popescu59 scrie: Ti-am mai spus si o repet , gaseste solutia ca cei care posteaza sa se identifice in vre-un fel si vei vedea ca vor disparea in totalitate jignirile.
iar va dati arama pe fata bai militienilor. deja exsista un mod prin care te identifici, se numeste user name. daca vrei sa stai la un taifas cu prietenii foloseste scaipul sau feisbucul.

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protest!

Mesaj de Lao »

ionut72 scrie:
Lao scrie:
ionut72 scrie:
In continuare astept scuze de la tine si demiterea lui Allen (din motive de incompatibilitate cu cerintele postului).
:lol: :lol: :lol:
Eventual si o lada de bere despagubire.
Nu, pe aia va trebui s-o dai tu (daca Allen nu va mai fi moderator), ca te-am scapat de pericolul banarii "din greseala"! :)

P.S. La momentul oportun am sa-ti aduc aminte de discutia asta ... sper sa nu faci pe niznaiul :D
Nu stiu...dar nu realizezi ca deja exagerezi...esti totusi pe un forum de pescuit unde NU exista democratie, ca de altfel pe toate celelate forumuri.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Protest!

Mesaj de ionut72 »

esti totusi pe un forum de pescuit unde NU exista democratie
Ti se pare ca protestul si cerintele mele sunt "democratice"? Atata timp cat respect regulamentul forumului imi rezerv dreptul sa cer ce doresc si sa exagerez cat vreau!

Cat de greu o fi sa intelegi ca nu accept sa fiu "moderat" de unul care nu se pricepe la asta si ca, in concluzie, imi exercit dreptul la boicotul forumului daca, in mod absolut legitim, proprietarii forumului decid altfel?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”