Recomandare masina pentru pescuit la crap

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Lucian SV »

Marian Cosereanu scrie:Logan MCV am eu, bagi în el toată casa. Consum de 5.5 motorina, cu duba te cam oprește politia pentru control.
mda mcv-ul are garda înaltă dar ăștia nu-l fac 4x4. La pescuit cel mai mult contează ăia 5 km din asfalt până pe malul apei!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Marian Cosereanu scrie:Logan MCV am eu, bagi în el toată casa. Consum de 5.5 motorina, cu duba te cam oprește politia pentru control.
mda mcv-ul are garda înaltă dar ăștia nu-l fac 4x4. La pescuit cel mai mult contează ăia 5 km din asfalt până pe malul apei!
Am zeci de cazuri in care lanturile fac mult mai mult ca 4*4 pe noroi. Garantat 100%.

Tot Logan MCV am ales pentru pescuit acum ceva ani. Nu utilitara, ca ai bataie de cap cu ea. Modelul cu geamuri este foarte bun.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie: Am zeci de cazuri in care lanturile fac mult mai mult ca 4*4 pe noroi. Garantat 100%.
Ai dat din casă :idea: , numai că lumea e comodă!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Dan Mitranescu scrie: Am zeci de cazuri in care lanturile fac mult mai mult ca 4*4 pe noroi. Garantat 100%.
Ai dat din casă :idea: , numai lumea e comodă!
Acum 20 de ani eram ca la Formula1 cand schimba rotile. Asa puneam si scoteam lanturile. :D
Ce bine era singur pe garla. :D

Am tinut-o mult ascunsa :) . Nu observa nimeni, ca se incarcau rotile cu noroi si nu se vedeau lanturile.
Ei erau blocati pe drum cu Aro si eu ii depaseam pe aratura cu Dacia. :D
Mai deschideam si geamul si le strigam ca nu pot sa o opresc: "Cand simte noroi inebuneste !" :D
Minte de 20 de ani ... :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de gabi1 »

Lucian SV scrie: mda mcv-ul are garda înaltă dar ăștia nu-l fac 4x4. La pescuit cel mai mult contează ăia 5 km din asfalt până pe malul apei!
Ti discurşi...
Viteza 4 ..inshet Viteza 3 ..inshetishor Viteza 2 ..tat pi loc pi loc pi loc.. Vitaza 1 razamat. :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
raresadrian
Mesaje: 5
Membru din: Mar Ian 30, 2018 8:42
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de raresadrian »

Toyota e super dar unde pun eu toata hardughia de scule ?

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Alexandru Popescu »

Dan Mitranescu scrie:
Lucian SV scrie:
Dan Mitranescu scrie: Am zeci de cazuri in care lanturile fac mult mai mult ca 4*4 pe noroi. Garantat 100%.
Ai dat din casă :idea: , numai lumea e comodă!
Acum 20 de ani eram ca la Formula1 cand schimba rotile. Asa puneam si scoteam lanturile. :D
Ce bine era singur pe garla. :D

Am tinut-o mult ascunsa :) . Nu observa nimeni, ca se incarcau rotile cu noroi si nu se vedeau lanturile.
Ei erau blocati pe drum cu Aro si eu ii depaseam pe aratura cu Dacia. :D
Mai deschideam si geamul si le strigam ca nu pot sa o opresc: "Cand simte noroi inebuneste !" :D
Minte de 20 de ani ... :)

Am inteles aroganta, dar sa treci pe langa ARO, cu siguranta a fost o intamplare. Sa nu uitam ca ARO a fost o masina de off-road foarte buna si cu performante mondiale.

On topic : am un prieten care are un T4 si sincer l-am folosit cu el foarte multi ani in delta. Tin sa amintesc ca avea 7 locuri+bena, iar bena era facuta cu suport sa putem pune barca din fibra deasupa iar in spate tractam si Zodiacul plus bagaje pentru 7 persoane sa stam o sapt minim in delta. Un consum bun si rezista la tot. Merg tot pe ideea de T4 daca ai noroc sa gasesti una in conditii bune. Dar nu uita, orice masina sh este ca un kinder cu suprize. Poti sa ai noroc de ea sau nu, oricum recomand sa ai un buget pentru a baga ceva bani in orice masina achizitionata sh
...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie:Ia-ţi un Logan. ...
Un MCV...Logan simplu, berlina, nu-i suficient de incapator daca ai bagaje multe.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de gor965 »

gor965 scrie:
gabi1 scrie:Ia-ţi un Logan. ...
Un MCV...Logan simplu, berlina, nu-i suficient de incapator daca ai bagaje multe.
Lucian SV scrie: mda mcv-ul are garda înaltă dar ăștia nu-l fac 4x4....
Din cate stiu Logan berlia si MCV au aceeasi garda acum...varianta "off-road" Stepway MCV are garda mai mare. Nu-l fac 4x4 ptr. ca s-ar duce cu costurile prea sus si ar taia din vaznarile de Duster. Mai mult, un MCV varianta Stepway diesel, cu dotari, daca ar fi 4x4, ar ajunge sa concureze la pret de exemplu cu Skoda Octavia Scout ... si ghici ce ar cumpara lumea ?! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Lucian SV »

raresadrian scrie:Toyota e super dar unde pun eu toata hardughia de scule ?
scoți bancheta din spate și dacă îți pui și ”sicriu” de 2,2 m deasupra te-ai scos!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”