Recomandare telefon

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Recomandare telefon

Mesaj de gimi_mures »

Dintre samsung galaxy note 4 si iphone 6 ce recomandati?
Cu toate ca sunt relativ noi pe piata ma intereseaza care vi se pare mai ok sub doua aspecte:
rezistenta in timp( fiabilitate) si fluiditate sistem.
NU recomandati alte modele.
Merci.
C&R

kevinmemories
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 27, 2015 18:01

Re: Recomandare telefon

Mesaj de kevinmemories »

Salut. Eu ti-as recomanda iPhone , eu am de cand ma stiu si nu am avut probleme , cel putin cu 3gs care il am de cand a aparut sau 5-ul care lafel de cand a aparut il am , daca ai grija de ele si nu le trantesti, spargi sunt cele mai bune dupa parerea mea , pe iPhone este usor sa umbii si o sa te indragostesti de ios si fiabilitatea lui, pe samsung este greu cel putin pentru mine sa ma descurc , ti-as recomanda sa astepti putin pana apare iPhone 6S ca sa il cumperi putin mai ieftin 6-le . O seara buna.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Recomandare telefon

Mesaj de DumiD »

Îți iei telefon după recomandările pescarilor? Există mii de review-uri și comparații pe net, nu cred ca recomandarea lui Gica pescar care nu se descurcă pe samsung sau iphone sau care estimează ochiometric care se mișca mai repede e relevantă

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: Recomandare telefon

Mesaj de gimi_mures »

DumiD scrie:Îți iei telefon după recomandările pescarilor? Există mii de review-uri și comparații pe net, nu cred ca recomandarea lui Gica pescar care nu se descurcă pe samsung sau iphone sau care estimează ochiometric care se mișca mai repede e relevantă
Cu siguranta ultima decizie este a mea si informatiile din surse de specialitate vor conta.
Este rubrica : LIBER LA DISCUTII.
ATAT.
C&R

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare telefon

Mesaj de Alin Galbenu »

iPhone.
Imagine

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare telefon

Mesaj de Florin Pata »

Stabileste in primul rand ce vrei de la un telefon - semnal , net, camera , calitatea convorbirilor , dotari business ,etc. ! Apoi consulta revista Connect ! La sfarsit sunt date toate notele pentru caracteristicile principale .

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare telefon

Mesaj de ritesco »

iphone fara doar si poate.
Eu bine,Tu ?

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Recomandare telefon

Mesaj de DumiD »

Dupa cum toată lumea zice iphone îmi dau seamă ca prima mea postare a fost "spot on". Intraba pescarii ăștia care îți dau recomandări dacă știu diferență dintre procesoarele celor două sau care are mai mult ram...și o să vezi ca sunt aceiasi păcălici care recomanda oricui lansete shimano și mulinete shimano...nu ca aș avea ceva cu shimano de la care am majoritatea mulinetelor :)

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare telefon

Mesaj de ritesco »

Dumi,daca nu compari sistemul de operare android,care e plin de buguri si se blocheaza intruna cu IOS, nu mai spun nimic.Hai te rog fa o comparatie intre procesoare sa vedem care este mai bun,te rog sa compaar si nucleele si puterea la care lucreaza.Salut

P.S Sunt multi oameni care citesc ce scrie pe cutie,e la fel ca la nada,pe ,multe scrie dar putine contin.
Eu bine,Tu ?

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Recomandare telefon

Mesaj de Sorin Daringa »

Ia-ti un tlf cu o baterie de capacitate mare.Iphone e bun dar se zgarcesc la baterii si nu stiu de ce.
Vrei un telefon bun cauta in mama China ca aia au clone mai bune ca Iphone 6:))))
Ex Dakele Big Cola 3 clona iphone 6.
Xiaomi Mi4i Mi 4i 4G LTE.....un tlf super
Lasa Samsungul ca e la vale demult.
PS:nu recomand produse Shimano :lol:
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”