revista noua

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Dorin
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 29, 2006 22:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dorin »

Eu unul as cumpara o revista de acest tip in prima faza de curiozitate si apoi in functie de calitatea informatiei din acea revista. As plati fara problema 10 euro pentru o asemena revista daca informatiile ar fi interesante si utile.
Dorin Tutiu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie:@Cipica

Prin '90 scoteam una din primele reviste din RO. dupa revolutie.
Stiu ce implica si cum se face aceasta. De acea ma abtin si nu fac aprecieri.
Problema e mai complicata decit crezi.
Nu este imposibil de facut, dar.............
Cum se chema revista asta Maestre si in cite exemplare aparea ea - lunar ? In 1990 sa ma scuzi dar cred ca de abia uitase-I ca pe ala il cheama Ceausescu . ( vezi ca te scriu cu majuscule ca pe Isus ) :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Mie Iul 04, 2007 21:02 de către EX-UL, modificat de 4 ori în total.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Cipica,
Vorbesc cu baieti si daca se poate rezolvam.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: revista

Mesaj de EX-UL »

cipica scrie:Poate ca nu am folosit cu sensul care trebuie "testez". Ideea era sa vad care sunt reactiile voastre, ale pescvarilor de crap care sunteti implicati in fenomen de ceva timp. Va spun sigur ca cerere exista.Ca exemplu: Aventuri la Pescuit ajunge la chioscuri mierecuri si pana vineri se vinde 95% din cantitatea care se vinde in toata luna. Chestia asta mie imi spune ca revista este asteptata cu interes de cititori. Partea proasta este ca cititorii sunt putini (a se intelege cumparatori de revista de la chioscurile de presa ale unei anumite firme)
Cipica stii bine ca am mai scris la ALP - eu te ajut cit pot la orice fel de articol vrei , mai putin cele tehnice care ma sar la cunostiinte . Nu am "acoperirea" necesara sa fac articole tehnice de mare finetze , dar te asigur ca pot colabora cu un articol la alegere / numar de revista - cu conditia sa nu ai party - prise vizavi de nici o echipa sau asociatie din Romania . Imi cer scuze ca ma autopropun dar simt ca pot face ceva folositor pentru comunitatea mare a crapistilor din Romania , indiferent de interesele oricarei asociatii din Romania . .

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

cipica scrie:Nu trag nici o concluzie... Sunt peste 350 de vizualizari si si-au spus parerea numai 3 omaneni...
Poate ca si lipsa raspunsurilor e un raspuns in sine.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: revista

Mesaj de andrei vladeanu »

cipica scrie:Ce parere aveti despre aparitia pe piata a unei reviste specializate in pescuitul crapului? cateva idei si impresii? Merci mult
Val Pangica jr scrie: Cipica stii bine ca am mai scris la ALP - eu te ajut cit pot la orice fel de articol vrei , mai putin cele tehnice care ma sar la cunostiinte . Nu am "acoperirea" necesara sa fac articole tehnice de mare finetze....
intr-o revista specializata in pescuitul crapului articolele trebuie sa capteze atentia pana si celor mai experimentati practicanti ai acestui stil.
aceasta este o conditie obligatorie, respectata de marile publicatii ale Europei de profil.
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Val

Am inceput cu revista Telegraf, nu cea din Constanta, dar din pacate s-a nascut falimentara. Dupa 2 aparitii am abandonat-o.
Pe urma am scos revista Rocker unde il aveam redactor sef pe Doru Ionescu, care era si realizatorul unei emisiuni muzicale rock pe TVR2.
Sediul il aveam la partidul social democrat,(cel istoric care mai tirziu a fuzionat cu actualul PSD) impreuna cu revista Oblio.
Nu era o chestie politica ci acolo am gasit un spatiu si ceva bani.
Am dus revista cam 2 ani, dupa care am vindut-o. Nu o puteam sustine financiar.
Prin '92 am scos primele reviste Miss cu interviuri si comentarii realizate de George Stanca.
Aceasta perioada am petrecut-o mai mult prin tipografii. Relatiile si experienta acumulata au dus in '93 la realizarea primei tipografii(al carui actionar eram) impreuna cu Marcel Puscas si un investitor francez.
In '95 m-am despartit de cei doi si conduc propria tipografie.
Citi ani aveai Val in '90? Aeai voie sa citesti reviste pt. oameni mari? :lol:

PS Am sa-mi fac timp sa caut, sa vezi si tu cum arata o revista la aceea vreme. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie:@Val

Am inceput cu revista Telegraf, nu cea din Constanta, dar din pacate s-a nascut falimentara. Dupa 2 aparitii am abandonat-o.
Pe urma am scos revista Rocker unde il aveam redactor sef pe Doru Ionescu, care era si realizatorul unei emisiuni muzicale rock pe TVR2.
Sediul il aveam la partidul social democrat,(cel istoric care mai tirziu a fuzionat cu actualul PSD) impreuna cu revista Oblio.
Nu era o chestie politica ci acolo am gasit un spatiu si ceva bani.
Am dus revista cam 2 ani, dupa care am vindut-o. Nu o puteam sustine financiar.
Prin '92 am scos primele reviste Miss cu interviuri si comentarii realizate de George Stanca.
Aceasta perioada am petrecut-o mai mult prin tipografii. Relatiile si experienta acumulata au dus in '93 la realizarea primei tipografii(al carui actionar eram) impreuna cu Marcel Puscas si un investitor francez.
In '95 m-am despartit de cei doi si conduc propria tipografie.
Citi ani aveai Val in '90? Aeai voie sa citesti reviste pt. oameni mari? :lol:

PS Am sa-mi fac timp sa caut, sa vezi si tu cum arata o revista la aceea vreme. :lol:
Tot nu ai scris cind ai facut tu o revista de crap , pentru ca asa se subintelege din ce ai scris prima data ! :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai cine a zis ca a facut o revista de crap?
In '90 Sarulestiul nu era a lui Raduta si nici Tincabestil a lui Parfenie, iar restul baltilor erau pline de gunoi.
Iti spun ca erai mic pe vremea aceea, si nu prea stii cum era cu pescuitul. :lol: Tu citeai inca arici pogonici si revista ciresarii. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai daca pe astea le editai tu - citeam si eu ce gaseam pe piata ! Imi placea mult aia cu Oblio si pe alea cu Miss mi le confisca bunicul - Dumneezu sa-l ierte ; si te mai miri ca nu au rezistat pe piata :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”