România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie:Io acuma daca sunt inapt serviciu militar cu scoatere din evidenta ce fac la RAZBOI ? :lol: :lol:
Carne de tun in prima linie :mrgreen:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de miyagi »

Ce minte ai Nae?! Poi daca ai dat spaga sa nu faci armata (serviciul militar) crezi ca merge cu spaga sa scapi si de razboi? Ia intreaba-l pe Putin, iti aproba?! :oops:
Urban culture.

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de Digital »

Eu sunt tare curios cum ii mobilizeaza pe tinerii plecati afara :lol: :lol: :lol:
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de Iacob Cristian »

Digital scrie:Eu sunt tare curios cum ii mobilizeaza pe tinerii plecati afara :lol: :lol: :lol:
Stima
Le promite ponta cate 2000 e. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de miyagi »

Ideea e asa. Razboiul are mai multe componente. De-asta i-am taiat-o cu defetismul si lui nea Popescu. De-asta am zis ca nu cunoaste proprietatea termenilor folositi. In componentele unui razboi intra si lupta psihologica. Daca va ganditi ca organizatia transatlantica s-a infiintat ca raspuns la practicile dominatiei bolsevice, la criza rachetelor din Cuba etc, acest razboi tine deja de vreo 70 de ani.
De-asta m-am tot luat eu in piept pe temele deschise vis a vis de fortele si institutiile tarii asteia ba cu unul, ba cu altul. In astfel de conditii, cand framantarile zonale cunosc o intensitate ce creste gradual si se impun tehnici si miscari geostrategice, multi ca Naie vor avea nevoie sa fie coordonati de oameni instruiti pe timp de pace, ca sa nu ajunga chiar carne de tun, iar moartea sa sa nu fie in van. Sa apuce si el sa impuste vreo 2-3 rusnaci, dupa caz :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de miyagi »

Digital scrie:Eu sunt tare curios cum ii mobilizeaza pe tinerii plecati afara :lol: :lol: :lol:
Stima
Simplu. Sunt plecati in tari NATO si vor fi trimisi in situatii critice de catre tarile gazda, sau inrolati dupa caz. Nicio resursa nu va ramane neutilizata. Amenintarile sunt majore. Propaganda bolsevica a pus pe piata chiar folosirea bombei atomice. Sa nu cumva sa uitam, vezi Doamne, ce putere au ei.
Nu va prindeti urechile cu zvonistica. Nu puneti botul la raspandaci. Nu luati in calcul decat informatiile oficiale, verificate si implementate.
Urban culture.

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de Digital »

cornel.s scrie:
Digital scrie:Eu sunt tare curios cum ii mobilizeaza pe tinerii plecati afara :lol: :lol: :lol:
Stima
Simplu. Sunt plecati in tari NATO si vor fi trimisi in situatii critice de catre tarile gazda, sau inrolati dupa caz. Nicio resursa nu va ramane neutilizata. Amenintarile sunt majore. Propaganda bolsevica a pus pe piata chiar folosirea bombei atomice. Sa nu cumva sa uitam, vezi Doamne, ce putere au ei.
Nu va prindeti urechile cu zvonistica. Nu puneti botul la raspandaci. Nu luati in calcul decat informatiile oficiale, verificate si implementate.
Si cei care sunt plecati / stabiliti in alte tari :roll: :roll: :roll: ?
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de gabi1 »

Doamne fereste de un alt razboi.
Chiar mai crede cineva in infanteristi, genisti, pontonieri, trupe de desant s.a.m.d, cand exista cateva butoane care fac toata treaba??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de Digital »

Iacob Cristian scrie:
Digital scrie:Eu sunt tare curios cum ii mobilizeaza pe tinerii plecati afara :lol: :lol: :lol:
Stima
Le promite ponta cate 2000 e. :lol: :lol: :lol:
Si pamant ? :lol: :lol: :lol:
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: România SE PREGĂTEŞTE DE RĂZBOI

Mesaj de popescu59 »

Mama daca ma pricepeam eu ca voi la deastea cred ca eream cel putin ministru.
Uite mai bine ca habar nu am despre deastea si nici nu ma intereseaza, eu stiu doar atit scopu scuza mijloacele si orice mijloc a fost este si va fi sa facem bani.
Si uite ca am supravietuit si fara sa stiu despre NATO, razboi elena udrea sau deastea :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”