Sa batut iar Recordul.........89lb adica aproape 45 kg

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

edwyn scrie:@goldfish
scuze ca ma bag si eu in discutie dar m-i se pare ciudat cea ce zici ca in Anglia ar exista balti unde nu ai voie sa pescuiesti cu boilies.Eu sant de trei ani prin aceste locuri si anca nu am auzit de asa ceva.
Cele mai dese interdicti se refera la pescuitul cu momeli de origine animala cum ar fi viermii, o alta interdictie care tine de beltile consacrate de aici se refera la folosirea carligelor cu spin care rupe gura pestelui sau la carligele FOX seria 5 pentru care poti pierde dreptul de a pescui pe viata in acele ape daca le folosesti.
Iar pentru orice tip de balta monturile trebuie sa fie safety sa permita eliberarea plumbului in caz de rupere si se interzice folosirea inaintasului textil.
Sunt 2 balti in care s-a interzis folosirea boiliesului, am sa cautat articolul si am sa-l postez.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Asa sunt romanii plecati pe afara, acum sunt smecheri, le stiu pe toate, nu mai stiu bine romaneste , semneaza cu orasul in care stau si da bine, si cine stie ce moldovean descult o fi plecat de foame. Pacat ca sunt luati in seama, mai bine ca italieni sai inpuste. :D

Avatar utilizator
edwyn
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 29, 2005 0:14
Puncte: 0
Localitate: London

Mesaj de edwyn »

@costica
esti dus de acasa bine tata!!! judeci ca o gaina dupa concluziile care le tragi, pe tine nu trebuie sa te inpuste nimeni ca ai s-o faci singur dupa cat de destept esti.
p.s. nu sant din Moldova si daca as fi care-i problema?
cu respect Petrescu Cristi Edwyn

Avatar utilizator
edwyn
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 29, 2005 0:14
Puncte: 0
Localitate: London

Mesaj de edwyn »

@ vladut mateianu ,mirceaef
parca la inceputul acestei sectiuni din forum e specificat "DISCUTII STRICT LEGATE DE PESCUITUL CRAPULUI"
Nu credeti ca ar trebui stearsa postarea acestui individ care jigneste o buna parte din populatia Romaniei.
cu respect Petrescu Cristi Edwyn

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Bai COSTICA ,vezi c-a bagat chiloti la secon-hand,du-te ia-ti o pereche si puneti-o pe cap...ca-s de la italienii aia de-i iubesti tu ;o sa fii kull !
Scuze pentru off-topic dar nu m-am putut abtine !
Corect este ca in cadrul unui forum sa se combata idei si nu persoane ,ce te faci insa cu alde Nea Caisa astia care se trezesc ca le-a fatat mintea si vor sa-i vanda puii !
Inca o data scuze pentru interventia in afara subiectului !
Toate cele bune,tuturor !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

costica scrie:Asa sunt romanii plecati pe afara, acum sunt smecheri, le da bine, Pacat ca sunt luati in seama, mai bine ca italieni sai inpuste. :D
nu mai stiu bine romaneste-"italieni" se scrie italienii

"sai"....sa-i

locatie inseamna ceva legat de adresa si nicidecum nu are legatura cu semnatura: semneaza cu orasul in care stau

si cine stie ce moldovean descult o fi plecat de foame.

pai daca la tineoamenii se impart pe categorii valorice in functie de locatie (ai inteles ca nu e vorba de semnatura nu?)e clar .tu dupa nume "COSTCA"

din care categorie faci parte?

pt rasa superioara a bucurestenilor exista o subdivizare pe cartiere?

scuze celorlaltzi bucuresteni,dar cind vad cite un costica din asta la care singurul lui "merit" e ca "semneaza"bucuresti ma ia cu rau

apropo costica parintzii sint originari (de origine,nascutzii,..)din bucuresti?

respect.se pare cxa incepe o iarna lunga

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

se pare ca din cauza cate unui "costica" din asta, se isca discutii fara rost, care n-au nimic in comun cu pescuitul.
asa cum spunea florinw, nu toti bucuresenii sunt la fel si nici toti cei plecati afara nu sunt bronzati congenital si nu fac tampenii prin italia.
hai sa vorbim despre pescuit, fiindca in afara lui toti fac greseli (locatie inseamna un spatiu inchiriat pentru a fi folosit intr-o anumita privinta), dar costica asta, face cu nemiluita, daca crede ca pe cineva deranjaza locul de unde diferiti useri scriu pe acest forum. eu personal, am ce am cu interzicerile pe care le impun englezii, germanii si altii...deci, sa nu fiu inteles gresit.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

costica scrie:Asa sunt romanii plecati pe afara, acum sunt smecheri, le stiu pe toate, nu mai stiu bine romaneste , semneaza cu orasul in care stau si da bine, si cine stie ce moldovean descult o fi plecat de foame. Pacat ca sunt luati in seama, mai bine ca italieni sai inpuste. :D
Nu m-a cobor la nivelul unui astfel de specimen, sa-i raspund.


Legat de baltile care se interzice folosirea bolilesului intra pe planetcarp si vezi acolo.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@edwyn
Aici nu suntem pe un forum unde sa fie sterse parerile oamenilor. Eventual pot doar sa-i mut postarea la alt topic....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

Vladut Mateianu scrie:@edwyn
Aici nu suntem pe un forum unde sa fie sterse parerile oamenilor. Eventual pot doar sa-i mut postarea la alt topic....
Vladutz ce a spus specimenul acela n-a fost o parere , ci o mare rautate. :evil:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”