Sa batut iar Recordul.........89lb adica aproape 45 kg

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Sa batut iar Recordul.........89lb adica aproape 45 kg

Mesaj de GoldFish-Team »

Paul Meredth a prins un impresionant crap (salonta) de 89 lb in Franta la Dijon. Lacul se numeste The Graviers iar pestele SCARFISH.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

1LB=453,59237GR,deci pestele are 40,370 kg.

Este acelasi peste care a facut furori anul acesta pe GRAVIERS ,FIIND PRINS DE BILL COTTAM[NUTRABAITS],GRAHAM SLAUTHER[VENTURE]SI DE FIECARE DATA A BATUT RECORDUL MONDIAL .
ESTE PRINS PE CELEBRUL LOC 19 ,LOC INCHIRIAT PE 3 ANI DE ACUM INAINTE .
CRED CA ESTE PLIN DE ALICE DE PLUMB :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

oanavictor scrie:1LB=453,59237GR,deci pestele are 40,370 kg.

Este acelasi peste care a facut furori anul acesta pe GRAVIERS ,FIIND PRINS DE BILL COTTAM[NUTRABAITS],GRAHAM SLAUTHER[VENTURE]SI DE FIECARE DATA A BATUT RECORDUL MONDIAL .
ESTE PRINS PE CELEBRUL LOC 19 ,LOC INCHIRIAT PE 3 ANI DE ACUM INAINTE .
CRED CA ESTE PLIN DE ALICE DE PLUMB :lol: :lol: :lol:

Nea Victor, Graviers este inchiriat pana la finalul anului 2008, iar rezervarile pt anul 2009 incep in luna februarie 2008. Referitor la cine a prins pestele Scarfish, acel pescar se numeste Mick Cooper , acesta din urma la prins la greutatea de 87 lb chiar luna trecuta. Dupa cum vad pronosticul lui Kevin Nash nu este departe(pronosticul lui este ca in maxim 2 ani se v-a prinde crap de 100 lb) . Nea Victor numai dati impresia ca le stiti pe toate, nici eu si nimeni altcineva nu sa nascut invatat. Referitor la datele si statisticile scrise mai sus, am materialul chiar in fata mea. Angler's mail(weekly) aparut pe data de 23 octombrie 2007. :lol: :lol: :lol:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Cand a aparut SCARFISH[pestele din doua bucati] pe lacul Graviers ,de cate ori a fost prins ,de catre cine l-a prins cat si de cate ori a batut recordul mondial ne poate spune VLAD PAVLOVICI care are toata istoria lui .
Este pestele cu care s-a laudat BILL COTTAM la EXPO-AVENTURI de acum o luna :idea: :idea:
Este pestele care a iscat un scandal monstru in ANGLIA cand a fost prins de catre GRAHAM SLAUTHER[patronul VENTURE]DATORITA CANTITATII ENORME DE NADA CU CARE A NADIT ,DIN CARE CAUZA A FOST GASIT MORT UN ALT CRAP DE 30 KG ,SI CARE IMPREUNA CU ''SCARFISH ''CONSTITUIA UN ALT RECORD MONDIAL LA CATEGORIA ''CEA MAI MARE CANTITATE DIN 2 CRAPI ''
Exista un articol in CARPWORLD in care STEEVE BRIGS ia apararea patronului de la VENTURE cautand sa explice ca pestele nu a murit din cauza cantitatii mari de nada ce a fost aruncata pe acel loc in saptamana respectiva [in jur de 300 kg ,cel mai probabil nefiarta ,din care cauza nu a fost digerata si a cauzat moartea pestelui ]
Oricum,patronul lacului a limitat cantitatea de nada pentru un pescar pe timp de o saptamana si controleaza modul de preparare a NADEI.
I-TI STAU ORICAND LA DISPOZITIE CU ARTICOLELE DIN CARPWORLD .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

oanavictor scrie:Cand a aparut SCARFISH[pestele din doua bucati] pe lacul Graviers ,de cate ori a fost prins ,de catre cine l-a prins cat si de cate ori a batut recordul mondial ne poate spune VLAD PAVLOVICI care are toata istoria lui .
Este pestele cu care s-a laudat BILL COTTAM la EXPO-AVENTURI de acum o luna :idea: :idea:
Este pestele care a iscat un scandal monstru in ANGLIA cand a fost prins de catre GRAHAM SLAUTHER[patronul VENTURE]DATORITA CANTITATII ENORME DE NADA CU CARE A NADIT ,DIN CARE CAUZA A FOST GASIT MORT UN ALT CRAP DE 30 KG ,SI CARE IMPREUNA CU ''SCARFISH ''CONSTITUIA UN ALT RECORD MONDIAL LA CATEGORIA ''CEA MAI MARE CANTITATE DIN 2 CRAPI ''
Exista un articol in CARPWORLD in care STEEVE BRIGS ia apararea patronului de la VENTURE cautand sa explice ca pestele nu a murit din cauza cantitatii mari de nada ce a fost aruncata pe acel loc in saptamana respectiva [in jur de 300 kg ,cel mai probabil nefiarta ,din care cauza nu a fost digerata si a cauzat moartea pestelui ]
Oricum,patronul lacului a limitat cantitatea de nada pentru un pescar pe timp de o saptamana si controleaza modul de preparare a NADEI.
I-TI STAU ORICAND LA DISPOZITIE CU ARTICOLELE DIN CARPWORLD .
Nea Victor si eu citesc toate publicatiile din Anglia: Carpworld,Carp-Talk, Carpology, Addict, Advanced CARP Fishing, Carping Inspired, Total Carp si Angler's Mail weekly. Am toate aceste reviste lunar si Angle's Mail saptamanal.
Referitor la ce spuneti despre moartea pestelui parerile sunt impartite in revistele de specialitate. Nu vreau sa ma dau mai destept ca dvs. eu doar am relatat ceea ce a aparut saptamana asta in Angler's mail.
Daca cineva doreste am sa postez articolul in enlega exact cum a aparut, sa nu existe discutii referitoare la traducere.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:Exista un articol in CARPWORLD in care STEEVE BRIGS ia apararea patronului de la VENTURE cautand sa explice ca pestele nu a murit din cauza cantitatii mari de nada ce a fost aruncata pe acel loc in saptamana respectiva [in jur de 300 kg ,cel mai probabil nefiarta ,din care cauza nu a fost digerata si a cauzat moartea pestelui ]
Dar ce nada a folosit de necesita fierberea ca sa nu fie daunatoare ? Cumva porumb uscat ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

oanavictor scrie:Cand a aparut SCARFISH[pestele din doua bucati] pe lacul Graviers ,de cate ori a fost prins ,de catre cine l-a prins cat si de cate ori a batut recordul mondial ne poate spune VLAD PAVLOVICI care are toata istoria lui .
Este pestele cu care s-a laudat BILL COTTAM la EXPO-AVENTURI de acum o luna :idea: :idea:
Este pestele care a iscat un scandal monstru in ANGLIA cand a fost prins de catre GRAHAM SLAUTHER[patronul VENTURE]DATORITA CANTITATII ENORME DE NADA CU CARE A NADIT ,DIN CARE CAUZA A FOST GASIT MORT UN ALT CRAP DE 30 KG ,SI CARE IMPREUNA CU ''SCARFISH ''CONSTITUIA UN ALT RECORD MONDIAL LA CATEGORIA ''CEA MAI MARE CANTITATE DIN 2 CRAPI ''
Exista un articol in CARPWORLD in care STEEVE BRIGS ia apararea patronului de la VENTURE cautand sa explice ca pestele nu a murit din cauza cantitatii mari de nada ce a fost aruncata pe acel loc in saptamana respectiva [in jur de 300 kg ,cel mai probabil nefiarta ,din care cauza nu a fost digerata si a cauzat moartea pestelui ]
Oricum,patronul lacului a limitat cantitatea de nada pentru un pescar pe timp de o saptamana si controleaza modul de preparare a NADEI.
I-TI STAU ORICAND LA DISPOZITIE CU ARTICOLELE DIN CARPWORLD .
Care este numarul revistei la care faceti referire?

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

Apropo nea Victor, stiati ca pe unele balti din Anglia pescuitul cu boilies este interzis? Numai vb de interzirea tiger nuts, leadcore, plumbi netratati ,montura rig 360 etc

Avatar utilizator
edwyn
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 29, 2005 0:14
Puncte: 0
Localitate: London

Mesaj de edwyn »

@goldfish
scuze ca ma bag si eu in discutie dar m-i se pare ciudat cea ce zici ca in Anglia ar exista balti unde nu ai voie sa pescuiesti cu boilies.Eu sant de trei ani prin aceste locuri si anca nu am auzit de asa ceva.
Cele mai dese interdicti se refera la pescuitul cu momeli de origine animala cum ar fi viermii, o alta interdictie care tine de beltile consacrate de aici se refera la folosirea carligelor cu spin care rupe gura pestelui sau la carligele FOX seria 5 pentru care poti pierde dreptul de a pescui pe viata in acele ape daca le folosesti.
Iar pentru orice tip de balta monturile trebuie sa fie safety sa permita eliberarea plumbului in caz de rupere si se interzice folosirea inaintasului textil.
cu respect Petrescu Cristi Edwyn

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

mai dati-le dracului de interziceri, caci unele sunt de-a dreptul fara logica...o sa ajungem sa pescuim fara linie, fara plumb si eventual fara carlig, fiindca asa "pescuiesc" englezii in nu stiu ce revista. Probabil exagerez, dar ma irita cu cata placere vorbiti de interziceri...democratii astia din vest au inventat prezumtia de nevinovatie, dar probabil ca in curand o vor interzice :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”