Sinceritate sau criza de imagine?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de cipibm »

Am vazut recent articolul lui Andrei Vladeanu pe saitul CRAPMANIA si apoi,nu mai putin mirat emisiunea MINCINOSII(sectiunea CRAP).Ca si in capul oricarui roman carcotas(asta ne reprezinta, din pacate)mi-am rasarit intrebarea,de ce si-a recunoscut asa usor neputinta?O fi smecher sau onest?O fi facut-o pentru ca nu se mai prea vorbeste despre el(na ca o fac eu),sau chiar e un adevarat sportiv si isi recunoaste lipsurile?Argumentele i-au fost puerile:are o varsta(vezi NITU),nu a fost pregatit cu nada(vinde MHLM)etc.Totusi (cu toate ca il cunosc personal destul de putin),pentru mine inseamna mult ca si pescar de crap(il tin sub observatie in permanenta :) )si cred ca este vorba de un alt nivel de "desavarsire".

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de Andrei I »

O da..de cand imi doream un subiect de "barfa" deschisa la adresa lui Vladeanu :D

O sa incep intai cu recunoasterea pe care o merita AV ..este dublu vice campion modial. PUNCT.

Referitor la articol, parerea mea este ca e o combinatie intre sinceritate si "hai sa ma scot" :) De ce? Simplu...e sincer in articol cand spune ca nu mai poate, ca are o varsta...dar nu e vorba de rezistenta fizica la un stil de pescuit ce presupune multa munca. Este vorba de pierderea motivatiei odata cu varsta. Nu mai este motivat sa munceasca ca un sclav ca sa obtina ce? titlul de...castigator la Doripesco? la Tancabesti? ...la Moara? ...pai sigur i-ar place...dar dupa cateva ore de munca asidua pe balta, cand vezi ca nu esti in carti..te gandesti...plm am castigat argintul mondial de 2 ori...eu ce caut aici?? ce sa demostrez? pentru ce sa imi dau duhul? :)
Cam la asta se refera Andrei Vladeanu cand spune ca nu mai poate. Aici se termina sinceritatea ... si intervin urmarile... "mama ce o sa vajaie aia ..ca AV a iesit ultimul, ca nu mai stie, ca n-a stiut de fapt niciodata..." BA NU...nu o sa faca nimic.. o sa scriu un articol in care imi voi recunoaste neputinta...raman AV, cu 2 arginturi mondiale...dar "neputincios". M-am scos elegant inca odata :)

Paranteza -- AV a recunoscut in repetate randuri ca a castigat atatea cupe nationale si calificari, nu pt ca a trisat ci pentru ca adversarii nu prea stiau care e treaba. Eu il cred. La momentul ala AV ca lider al echipei Senzor, avea tot ce ii trebuie pentru a-si surclasa adversarii, iar informatiile, retele, pescarii, experienta altora ..toate erau mult inferioare lor. Si la Carp-Show 2009 au aratat ca INCA mai pot, chiar daca la limita. Sigur intr-un concurs de anduranta cu niste baieti care vor victoria cu orice pret si nu dorm 72 de ore ...ei nu mai pot, nu mai au motivatia sa lupte. Experienta si rezultatele RAMAN ale lor!

@ Cipibm ... in conluzie DA pentru Criza de imagine (ceva uzual pentru AV) ...si de data asta DA si pentru sinceritate.

Am vorbit despre pescarul AV.....ATAT :wink:


P.S. @ AV ... gropar mic :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cipi

eu, ca partener al lui AV probabil ca pot sa-ti dau un raspuns demn de luat in seama , si anume: andrei a reprezentat multi ani imaginea pescarului perfect. sau ptr multi a tehnicianului perfect. a reusit sa faca dintr-o mana de pescari betivi (sa nu ma injurati baieti :D ) o echipa de 4 ori campiona nationala si de 2 ori vicecampiona mondiala..... Dar, ptr ca traim in Romania , acest lucru i-a adus si foarte multi contestatari, in general pescari ratati care au incercat toata viata sa ajunga vedete...nu dau nume, le stiti voi ! :wink:
Dar, ptr a va arata ca meritele i-au fost recunoscute, iata doar cateva dintre "functiile " ocupate de AV momentan:

1.fondator CS Senzor(cel mai titrat club de pescuit crap din Romania)
2.director general PVTV
3.manager general SC SENZOR
4.redactor sef sectiune crap SUPER PESCAR
5.realizator TV emisiune Antena 2, MINCINOSII
6.presedinte APCR
7.reprezentant IGFA in Romania
8.......

In rest, NO COMENT, sa o faca cei mai tari in bile ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de George Tite »

Vladut Mateianu scrie:@cipi

eu, ca partener al lui AV probabil ca pot sa-ti dau un raspuns demn de luat in seama , si anume: andrei a reprezentat multi ani imaginea pescarului perfect. sau ptr multi a tehnicianului perfect. a reusit sa faca dintr-o mana de pescari betivi (sa nu ma injurati baieti :D ) o echipa de 4 ori campiona nationala si de 2 ori vicecampiona mondiala..... Dar, ptr ca traim in Romania , acest lucru i-a adus si foarte multi contestatari, in general pescari ratati care au incercat toata viata sa ajunga vedete...nu dau nume, le stiti voi ! :wink:
Dar, ptr a va arata ca meritele i-au fost recunoscute, iata doar cateva dintre "functiile " ocupate de AV momentan:

1.fondator CS Senzor(cel mai titrat club de pescuit crap din Romania)
2.director general PVTV
3.manager general SC SENZOR
4.redactor sef sectiune crap SUPER PESCAR
5.realizator TV emisiune Antena 2, MINCINOSII
6.presedinte APCR
7.reprezentant IGFA in Romania
8.......

In rest, NO COMENT, sa o faca cei mai tari in bile ! :wink:

vladut, de acord cu tine ,vladeanu andrei este cel mai mare

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de cipibm »

@Vladut
1.fondator CS Senzor(cel mai titrat club de pescuit crap din Romania)
2.director general PVTV
3.manager general SC SENZOR
4.redactor sef sectiune crap SUPER PESCAR
5.realizator TV emisiune Antena 2, MINCINOSII
6.presedinte APCR
7.reprezentant IGFA in Romania
8.......

9.Avand atatea "functii si titluri",a considerat acel concurs un "stift",o simpla formalitate pe care la valoarea LUI, teoretic trebuia sa il castige(sau cel putin sa fie "fruntas").
10.Cu toata convingerea spun,ca TU Vladut ,nu ti-ai fi pus "cenusa in cap"la fel ca si Andrei.
11.Orice s-ar intampla VOI pentru mine ramaneti"cuplul de aur".
12.etc.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc Cipi.
Cu 'cenusa" probabil ca ai dreptate... :D Sa nu uitam ca orice om trece prin perioade mai bune sau mai proaste.....Te asigur ca Senzor nu si-a spus ultimul cuvant in competitii, mai ales ca inca mai avem atu-ul "tineretii"....partial ! :D

PS te asteptam la Sarulesti , la concursul lui Cipica ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de George Tite »

Vladut Mateianu scrie:Multumesc Cipi.
Cu 'cenusa" probabil ca ai dreptate... :D Sa nu uitam ca orice om trece prin perioade mai bune sau mai proaste.....Te asigur ca Senzor nu si-a spus ultimul cuvant in competitii, mai ales ca inca mai avem atu-ul "tineretii"....partial ! :D

PS te asteptam la Sarulesti , la concursul lui Cipica ! :wink:
Vlad Cipica este un fel de Piturca :lol: :lol:

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de George Tite »

boilies carp team scrie:
Vladut Mateianu scrie:Multumesc Cipi.
Cu 'cenusa" probabil ca ai dreptate... :D Sa nu uitam ca orice om trece prin perioade mai bune sau mai proaste.....Te asigur ca Senzor nu si-a spus ultimul cuvant in competitii, mai ales ca inca mai avem atu-ul "tineretii"....partial ! :D

PS te asteptam la Sarulesti , la concursul lui Cipica ! :wink:
Vlad Cipica este un fel de Piturca :lol: :lol:
cipica de la cipibm

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Sinceritate sau criza de imagine?

Mesaj de cipibm »

PS te asteptam la Sarulesti , la concursul lui Cipica ! :wink:[/quote]

In principiu la concursul lui Cipica-Andrei vin.(am mai multe "strigari")
Te invit si eu pe 4 octombrie la "Cupa prieteniei" la Maconka,concurs organizat de noi,care este la a 3-a editie.Te-ar putea tenta, poate scoti pe piata bilele 1017 :wink: .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”