TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

Cu cine veti vota in turul 2 ?

VICTOR PONTA
37
19%
KLAUS IOHANNIS
144
72%
NU VOTEZ
19
10%
 
Voturi totale: 200

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

PSD-istii stiau ca dupa primul tur au un avans confortabil de 10 procente si ca daca toata diaspora voteaza cu Iohannis mai mult de 2,5 procente nu fac. Au luat matematica in brate si s-au culcat pe cai mari. Ce nu au intuit:
Erau constienti ca diaspora voteaza masiv impotriva unor urmasi comunisti dar nu se asteptau ca acestia sa starneasca atata ura, cu ajutorul media, incat sa fie necesar sa blocheze votul lor
aici are perfecta dreptate George.Restul au venit precum efectul bulgarelui de zapada. :wink: :)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

p.s.
E drept ca la un moment dat, cum stateam eu asa relaxat, cu gura cascata la tv, a intrat sotia si mi-a spotit ceva la ureche ... Georgescule, daca nu te duci la votare, in seara asta nu vezi nimic ... e incredibil pana unde s-a ajuns cu votul in tara asta ! :mrgreen:
Daca tot te-ai confesat, fair ar fi sa aflam daca ai intrat sau nu in post "negru"...
ps. poti sa recunosti, intri intr-o galerie selecta...Ionut72, eu,s.a :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de claudiupascu »

gor965 scrie:
Viorel M scrie:Oricum, parerea mea e ca Ponta si PSD s-au batut singuri. Daca votarea in diaspora s-ar fi desfasurat in conditii optime in turul 1, atunci ar fi castigat fara emotii. Dar ei s-au calicit la orice vot inca din primul tur.
Nu s-au calicit din primul tur, ptr. ca atunci n-ar fi contat prea mult. Au facut o greseala grava crezand ca la vot nu vor iesi prea multi romani din dispora si mai ales, nu au avut nici o predictie a influentelor votului acestora. Erau constienti ca diaspora voteaza masiv impotriva unor urmasi comunisti dar nu se asteptau ca acestia sa starneasca atata ura, cu ajutorul media, incat sa fie necesar sa blocheze votul lor. Dupa primul tur, vazand rezultatele, au luat litera legii in brate (care spune ca nu e voie sa maresti numarul de sectii de votare intre cele 2 tururi) si au sperat ca avantajul lor din tara sa fie mai mare decat avantajul adus de dispora ptr. contracandidatul PSD. Ce e uimitor ptr. mine e faptul ca PSD-ul in continuare nu constientizeaza faptul ca punga cu faina data ca mita electorala la tara nu mai face demult cat face un filmulet pe Facebook ! Tot aparatul lor de campanie a fost depasit de unda mediatica provocata de bulibaseala votului in diaspora. Nici nu mai conta cine candida impotriva PSD, nu mai conta daca e tigan, prost, hot, curva...romanii i-au sanctionat strict pe guvernantii care si-au batut joc de ei !
Super corect comentariul!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie: Daca tot te-ai confesat, fair ar fi sa aflam daca ai intrat sau nu in post "negru"...
ps. poti sa recunosti, intri intr-o galerie selecta...Ionut72, eu,s.a :lol: :lol:
Pai am recunoscut ca am votat ... adica, sunt un pacatos ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:
gabi1 scrie: Daca tot te-ai confesat, fair ar fi sa aflam daca ai intrat sau nu in post "negru"...
ps. poti sa recunosti, intri intr-o galerie selecta...Ionut72, eu,s.a :lol: :lol:
Pai am recunoscut ca am votat ... adica, sunt un pacatos ! :lol:
Frica pazeste bostana. :D :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Albert »

gor965 scrie: ... hai domne sa-i ajut, votez eu in locul unia de-acolo, ca la noi la sectie bate vantul ... si m-am dus la vot ...
Cam asa si eu. N-am mai votat din '96. M-am simtit oarecum bine cand am vazut c-a iesit sasul...dar mi-a trecut cand l-am vazut pe porcu' de Blaga la TV az'noapte.
Ce va fi? Vom vedea.Important e ca nu va fi totul rosu :lol:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Vali Vesa »

gor965 scrie: ...a intrat sotia si mi-a spotit ceva la ureche ... Georgescule, daca nu te duci la votare, in seara asta nu vezi nimic ... ...
Mita electorala, ai fost manipulat :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gor965 »

Vali Vesa scrie:
gor965 scrie: ...a intrat sotia si mi-a spotit ceva la ureche ... Georgescule, daca nu te duci la votare, in seara asta nu vezi nimic ... ...
Mita electorala, ai fost manipulat :lol: :lol: :lol:
Acuma sa fim sinceri...la mita din asta, numai poponarii nu pun botu' ! :lol: :lol: :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari tuturor care au iesit la vot si ne-au scapat de ciuma rosie, comunista ! :evil:

Ce va fi de acum incolo, vom vedea.... eu sincer, il doresc pe Basescu premier, sa continue sa-i bage la puscarie pe toti cei care au furat de-a lungul timpului, facand averi pe spatele poporului roman.....


PS Rezultatul acestui sondaj a fost partial bine ! :D Si oracolul de Alexandria a fost cat pe ce sa isi confirme puterea cu care a fost inzestrat ..... :D din pacate se pare ca ... a murit americanu' ! :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Vali Vesa »

Albert scrie:
gor965 scrie: ... hai domne sa-i ajut, votez eu in locul unia de-acolo, ca la noi la sectie bate vantul ... si m-am dus la vot ...
Cam asa si eu. N-am mai votat din '96. M-am simtit oarecum bine cand am vazut c-a iesit sasul...dar mi-a trecut cand l-am vazut pe porcu' de Blaga la TV az'noapte.
Ce va fi? Vom vedea.Important e ca nu va fi totul rosu :lol:
La asta nu se asteptau ponta & co, sa iasa mai multi romani la vot.
Aroganta si marlania lor i-au determinat pe multi "nehotarati" sa iasa la vot si sa-i sanctioneze. Bravo Romania, ai demonstrat ca nu esti compusa doar din "stupid people", ca sa citez din Brucan.

Noi ne-am facut treaba, acum e randul lui Iohannis.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”