Vă rog un sfat !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
celmare
Mesaje: 86
Membru din: Lun Sep 17, 2012 19:02
Puncte: 0
Localitate: brasov

Vă rog un sfat !

Mesaj de celmare »

Am achitat 8000 Ron unui prieten pescar cel puțin așa am crezut că mi-e prieten și face parte din cercul nostru de pescari dar sa dovedit a fi un mincinos mi-a promis că-mi returnează bani dar doar vorbe nu o sa dau nume momentan totuși sper că va fi om dar nu-mi da de ales o sa fac un denunț la politie am extrasul de cont plus convorbirile dar nu vreau sa-l denunț momentan doar daca nu-mi da de ales voi ce m-ați sfătui?
Orice sfat e bine venit
Vă mulțumesc!
Pescar incepator !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Vă rog un sfat !

Mesaj de gor965 »

In prima faza incearca o recuperare a datoriei pe cale amiabila( dai un termen limita, eventual in transe) iar in caz ca nu se rezolva, apeleaza la calea legala (plangere ptr. inselaciune). Numele poti sa i-l faci public ca metoda de preventie...fiindca e posibil sa nu fi nici prima si nici ultima persoana cu care sa aiba divergente de genul asta. Cu atat mai mult daca e o persoana cunoscuta ori are interese comerciale in domeniul asta!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

celmare
Mesaje: 86
Membru din: Lun Sep 17, 2012 19:02
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: Vă rog un sfat !

Mesaj de celmare »

Ms de sfat l-am contactat și aștept răspuns sper că luna ianuarie o sa mi returneze că de mulinete nici vorbă daca nu voi face demersurile legale !
Pescar incepator !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”