MAGIC LAKES - Milotina

http://www.magiclakes.ro

Moderator: Adrian Magic Lakes

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Dan Mateianu »

http://www.magiclakes.ro

Un nou partener Crapmania.ro

Detalii in curand!

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de dumi_id »

Stim de ea dar asteptam detalii din partide....

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Cristi Matei »

daca se poate cateva detalii legate de densitatea populatiei de crap si despre popularea recenta.
va miultumim!

Adrian Magic Lakes
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:52

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Adrian Magic Lakes »

Buna ziua,

Mai jos aveti un link cu informatiile necesare despre Campania "Prima Partida"
Avem o vreme splendida in weekend si balta de Crap aproape plina. Se prinde mult peste si mic si mai mare. Abundenta de Caras.
Referitor la populari: S-au facut mai multe populari in primavara cu crap intre 2,5kg-15kg in total peste 3 tone. Se scoate in continuare Crap din bazinul de Rapitori Magic 2 si se populeaza bazinul Magic 1. Avand o suprafata de 70ha in Magic 2 este mult mai practic si sanatos pentru peste sa fie mutat "in acceasi apa" eliminand riscurile cu temperaturile ridicate in perioada de vara.
Sunteti bine veniti sa testati balta si potentialul piscicol prin aceasta campanie.

http://www.magiclakes.ro/blog/crap-prima-partida

Fir intins !

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Dan Mateianu »

am gasiat pe pagina Mincinosilor urmatorul articol f interesant:

http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... a-milotina

Adrian Magic Lakes
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:52

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Adrian Magic Lakes »

Dragi pescari, mi-ar plăcea ca prin acest topic să discutăm despre cum ne putem îmbunătăţi serviciile şi să facem din Milotina o locaţie magică pentru pescari.

Aşteptăm sugestiile voastre.

Informaţii suplimentare:

Milotina se află la o oră distanţă de Bucureşti, în judeţul Călăraşi, la 15km de Lehliu. Tot drumul este marcat cu panouri, nu aveţi cum să ne rataţi. De asemenea un video cred că este foarte potrivit pentru explica mai bine ce am făcut noi:

http://www.youtube.com/watch?v=h7PqbDiv4rc

Aveţi aici o hartă cu locaţia noastră, mai sus aveţi şi adresa:
Imagine

De asemenea, cred că şi nişte poze sunt potrivite:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Regulamentul:

1. Programul de pescuit sportiv se desfasoara pe timpul zilei intre orele 06:00-18:00 si pe timpul noptii intre orele 18:00-06:00
2. Pescarul poate opta intre trei variante de pescuit cu taxe diferite, pescuit la crap in sistem C&R , pescuit la crap in sistem prinde si pastreaza si pescuit la feeder
3.Fiecare pescar la crap are voie sa foloseasca maxim 4 lansete , iar cei la feeder 2 lansete. Monturile folosite trebuie sa aiba maxim 3 carlige.
4. Pescuitul la bomba este interzis
5. Plantatul este permis doar cu vaporase proprii
6. Rapitorul precums alaul, bibanul, stiuca, somnul se elibereaza imediat dupa ce au fost capturati fara a fi raniti. In cazul in care se prezinta semne de amortire se va solicita sprijinul administratiei baltii
7. Se va retine numai crapul, ctenul si fitofagul cuprinsi intre 1-4 kg
8. Pestele care a fost introdus in juvelnic (pentru cei care retin peste) nu mai poate fi schimbat cu alt peste
9. Este interzis astationarea, camparea pe timpul noptii pe malurile lacului, fara aprobarea administratiei. Pentru pescuitul de noapte relatii la tel: 0736.33.33.66.
10. Pescarul are obligatia sa prezinte pentru control, la cererea personalului autorizat, juvelnicul si autovehicolul
11. Pescuitul sportiv se va face numai in locurile stabilite de administratia lacului
12. ESTE ABSOLUT OBLIGATORIU CA PESCARUL SA AIBA SALTEA DE PRIMIRE SI SPRAY DEZINFECTANT
Contra cost se pot inchiriacu 10 lei de la Administratia baltii
13. Pentru a nu deranja linistea pescarilor sunt interzise manifestarile zgomotoase, muzica la volum perceptibil, petrecerile pe lac si scaldatul
14. Pe caile de acces catre standuri este permisa de plasarea cu autovehiculul numai cu viteza redusa, iar claxonatul este interzis
15. Administratia lacului elibereaza un numar limitat de abonamente anuale in urma solicitarilor pescarilor
16. Administratia lacului si rezerva dreptul de a-si selecta clientii
17. Nerespectarea REGULAMENTULUI duce la terminarea zilei de pescuit sportiv pentru pescarul in cauza
18. Pescarul care aduce la cunostinta administratorului despre un alt pescar care sustrage peste si acest lucru va fi dovedit, va primi peloc o sedinta gratuita de pescuit in sistem C&R
19. Pescarul care va fi prins cu peste in afara celui care este prevazut in regulament, va plati 100 lei / kg si va fi reclamat organelor de Politie pentru fapta de furt calificat
20. Este interzis focul deschis direct pe sol – se folosesc gratarele cu picioare (in asa fel incat focul / caldura sa nu intre in contact direct cu solul / vegetatia)
21. In urma achitarii taxei si a primirii bonului, pescarii vor semna pentru insusire a regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.


ADMINISTRATIA BALTII MILOTINA VA UREAZA SEJUR PLACUT SI FIR INTINS !
Tel: 0736 33 33 62, 0736 33 33 65 sau 0736 33 33 66.



Taxele de pescuit:

100 lei pentru o partida de 12 ore, de zi sau de noapte, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 5 kg crap, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
150 lei pentru o partida de 24 ore, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 6 kg crap, cteno, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
50 lei pentru o partida de 24 ore in sistemul C&R;
70 lei pentru o partida de 24 de ore pentru pescuitul la feeder , in care pescarul poate sa retina orice cantitate de caras si platica prinse , fara a retine insa nici un crap;

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Hert »

Am pescuit week-endul acesta pe Magic Lakes 1 si, parerea mea este ca ar fi bine venite niste pontoane. Am auzit mai multi pescari "plangandu-se" de imposibilitatea de recuperare a pestelui din cauza malului abrupt si a vegetatiei existente la mal. In rest, balta se prezinta foarte bine, fiecare pescar prezent a avut capturi.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de laurentiu sarghie »

Spuneti-mi va rog, pe Magic 2, cat costa ziua de pescuit la rapitor?
De asemenea ma intereseaza si pretul inchirierii barcii. Va multumesc.

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de dumi_id »

100ron/zi (6-18 cred) si barca mai este 30 ron, dar se poate imparti daca veniti 2 persoane. Cu prinsul.....este greu sa nu prinzi nimic, dar sa nu crezi ca iti agata cineva pestii de carlig (jig, ancora).

Adrian Magic Lakes
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:52

Re: MAGIC LAKES - Milotina

Mesaj de Adrian Magic Lakes »

Revenim cu cateva noutati: azi se face o repopulare cu crap de 2,5 - 4,5 kg in Magic 1 pentru a sustine noua promotie pe care o avem, si anume "3 la 200". Mai exact, pentru 3 partide de pescuit pe Magic 1 (la crap) pentru 12 ore, platiti 200 de lei. Astfel, pretul pentru o partida este de 66 de lei.

Cum vi se pare?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “MAGIC LAKES - MILOTINA”