Abonamente 2013

Moderator: Stefan B

Încuiat
Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Abonamente 2013

Mesaj de Stefan B »

Administratia Magura 9 a stabilit preturile pentru abonamentele de pescuit C&R, partide nelimitate pe perioada anului 2013 in regim C&R, avand dreptul la un insotitor cu drepturi depline, reducere de 10 % la preturile afisate la produsele comercializate (atat bauturi cat si nada ). Preturile vor fii:
•350 euro (la curs BNR la data facturarii) achitat pana la 31.12.2012;
•400 euro (la curs BNR la data facturarii) achitat pana la 31.03.2013;
•500 euro (la curs BNR la data facturarii) achitat dupa 01.04.2013;

Mai multe detalii si informatii suplimentare 0755.041.533

Programul de pescuit in luna noiembrie va continua atata timp cat vremea ne va permite sa practicam acest sport, dar trebuie tinut cont ca, in cursul saptamanii nu se va mai putea ramane noaptea, acest lucru fiind permis doar incepand cu ziua de vineri.

De asemenea pentru primavara 2013 va pregatim o noua populare cu 3.6 t crap intre 3-5 kg pentru a activa si a pune in miscare pestele si a incepe sezonul cat mai devreme….

Va dorim fir intins si sa ne mai bucuram de zilele insorite oferite de acest noiembrie ingaduitor

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Abonamente 2013

Mesaj de zfcristian »

Sal Stefane ,
Salutara decizia anuntarii abonamentelor pt 2013 , preturile nu sunt rele deloc , DAR eu unul ma asteptam la o populare cu ceva peste mare , introducerea de crapi de 3-5 kg nu cred ca va fi benefica pentru cei care cauta peste mare , tendinta va fi una de ciortan viteza , adio prezentari discrete sau prezentari pentru peste mari ci va fi volum mare de peste printre care vor pica si cei mari .

Iti spun sincer ca eram decis sa imi fac abonament dar momentan am o retinere cauzata de aceasta cantitate de peste de 3-5 kg ce va fi introdus in balta .
Un calcul statistic in sustinerea retinerii mele :
3600 Kg inseamna la o medie de 4 Kg aprox 900 de bucati de crap .
900 bucati de crap pe 36 standuri de pescuit inseamna in medie 25 de crapi per stand .
Sigur ca pentru niste concursuri ar fi super ok dar pentru un pescuit de placere cred ca o sa fie prea multa agitatie pe vadul de pescuit iar cautarea pstelui mare va fi fff dificila .

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente 2013

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:Sal Stefane ,
Salutara decizia anuntarii abonamentelor pt 2013 , preturile nu sunt rele deloc , DAR eu unul ma asteptam la o populare cu ceva peste mare , introducerea de crapi de 3-5 kg nu cred ca va fi benefica pentru cei care cauta peste mare , tendinta va fi una de ciortan viteza , adio prezentari discrete sau prezentari pentru peste mari ci va fi volum mare de peste printre care vor pica si cei mari .

Iti spun sincer ca eram decis sa imi fac abonament dar momentan am o retinere cauzata de aceasta cantitate de peste de 3-5 kg ce va fi introdus in balta .
Un calcul statistic in sustinerea retinerii mele :
3600 Kg inseamna la o medie de 4 Kg aprox 900 de bucati de crap .
900 bucati de crap pe 36 standuri de pescuit inseamna in medie 25 de crapi per stand .
Sigur ca pentru niste concursuri ar fi super ok dar pentru un pescuit de placere cred ca o sa fie prea multa agitatie pe vadul de pescuit iar cautarea pstelui mare va fi fff dificila .
Salut Cristi,

Este foarte corect calculul tau privitor la densitate, plus ce exista deja....
Ideea mea de baza este de a ajunge la 400 buc peste 10 kg, momentan iti pot spune ca sunt 120 buc peste 10 kg, bagati cu mana mea. Din pacate sursa mea de peste mare, peste 10 kg nu mi-a putut furniza nimic in toamna, evident ramane pentru primavara daca reuseste sa imi captureze 30-40 buc. Anul acesta s-a ridicat o generatie la 7-8 kg care sper la anu sa o duc prin administrarea de furaje (lucru care s-a intamplat si in acest an..) peste 9 kg si repetam ciclu tehnologic...pentru a ajunge la acel nivel.

In acelasi timp trebuie sa ne gandim si la pescarii de 12 ore si care sunt la inceput de drum care-si doresc indiferent de momeala, montura, etc (respectand obligatoriu REGULAMENTUL) sa arunce in fata si sa prinda.... :D :D :D
Pe masura ce timpul trece, pestii devin mai preventivi dupa ce sunt intepati si atunci scade numarul trasaturilor ... :wink: :wink: :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente 2013

Mesaj de Stefan B »

Abonatii gold vor avea facilitatea de a pescui nelimitat in toate zilele saptamanii (avand dreptul la un insotitor cu drepturi depline), inclusiv duminica seara si luni cand nu permiteam sa se ramana....

De asemenea toti membrii gold vor primii 5 vouchere reprezentand partide de 24 h pescuit C&R pe care le pot oferi cui doresc anuntand administratia Magura 9 privitor la datele de identificare ale celui care-l va folosi !

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Abonamente 2013

Mesaj de Alex0711 »

Salut Stefane,

Cardurile emise anul acesta raman valabile si pentru anul viitor?

Sanatate!
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente 2013

Mesaj de Stefan B »

Alex0711 scrie:Salut Stefane,

Cardurile emise anul acesta raman valabile si pentru anul viitor?

Sanatate!

Cardurile emise anu trecut raman valabile......, iar cine nu are NU VA PESCUI IN 2013 PE MAGURA 9, fara carduri nu mai permit !

Se emit si in 2013 carduri de membrii..... :D :D :D

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente 2013

Mesaj de pycostef »

Salut Stefan, crezi ca exista posibilitatea sa faci si abonamente pt 2-3 partide C&R (la preturi mai mici decat 2-3 partide normale de C&R), pt cei care nu-si permit abonamente gold...mersi
<*)))))><{
Ene Stefan

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Abonamente 2013

Mesaj de Stefan B »

pycostef scrie:Salut Stefan, crezi ca exista posibilitatea sa faci si abonamente pt 2-3 partide C&R (la preturi mai mici decat 2-3 partide normale de C&R), pt cei care nu-si permit abonamente gold...mersi

Imi pare rau...dar n-am cum anul acesta, o sa ma gandesc la o campanie pt la anul cu 5 partide C&R de 24 h !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”